Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

vajanika27
27. jún 2013

@janko13 stiahnut sa mu to neda, ako som pisala doktorka mu to prudkym stiahnutim urobila zrasty a to sposobilo ze sa to tam zuzilo a nejde to stiahnut....

@cawes ja viem ze mame na to cas, ale nie kazdy lekar je taky uvedomely, moja dr. keby mu do toho nevrtala tak nemame ziadny problem...bojim sa len toho aby sa to nezhorsilo...lebo my sme to mali v pohode, len tym ze mu to doktorka doviedla do takeho stavu tak sa obavam ci sa to uvolni

marton
27. jún 2013

@vajanika27 ahoj,vím,že to nepotřebuješ slyšet,ale paní dr.není "normální".Vždyť je syn malý a má ještě čas.Teď by se mu to fakt asi mělo nejdříve zahojit a pak časem zkoušet pomaličku přetahovat.Naše dvojče mělo kůžičku tak uzounkou,že jsme byli smířeni s nástřihem.Naučili jsme je ve vaně stahování a oni to pak zkoušeli/i mimo vanu/ a teď jim to krásně jde samo 🙂 .Tak buďte trpělivý 😉 .

vajanika27
27. jún 2013

@marton ja som ani nestihla nic urobit, lebo ked to prvykrat urobila mal syn asi 6 mesiacov...v kazdom meste je to inak, ja mam troch bratov u nas v Presove to nikdy doktori nerobili a bolo vsetko ok...ale tu v Ziline je to az niejaka mania doktorov sa do toho vrtat 😠 vies on to ma tak uzunke ze to nejde vobec...ono by to bolo ine keby to take mal normalne, ale je mu to islo pekne dolu, kym mu ta krava nenatrhla 😠 preto sa bojim ze ci sa to uvolni ked to bolo takto nasilne natrhnute?

marton
27. jún 2013

@vajanika27 já myslím,že jo,že se to zase srovná.Ale asi bych to promazávala.To spíš aby neměl brouček teď strach.Vždyť to muselo bolet ☹ .

vajanika27
27. jún 2013

@marton no to bolo davno, on uz ma teraz 13 mesiacov 🙂 ku podivu neplakal ked cural, ja som si to vsimla doma pri prebalovani ake to mal natrhnute 😠

marton
27. jún 2013

@vajanika27 aha,myslela jsem,že poprvé v 6 měsících a teď to natrhla znovu.Ale i tak.Nezbyde ti nic jiného než pomalinku zkoušet ve vaně přetahovat a když bys to fakt viděla jako problém,tak jdi na dětskou chirurgii.Pokud to u vás jde bez doporučení té tvé slavné doktorky 😒 .

jaross
28. jún 2013

Dnes idem s malým na urológiu. Ani spať som v noci poriadne nemohla. Som zvedavá ako dopadne my.

minka80
28. jún 2013

@vajanika27 urcite to nedavaj strhat nasilu. predkozka je tenka a pruzna. pri kazdom nasilnom strhnuti sa pri zahojeni spravi jazvicka. tam kde je jazvicka ostane predkozka pevnejsia a hrubsia. bude to este horsie.

vajanika27
28. jún 2013

@minka80 ja nic take neplanujem 🙂 urcite budem cakat aspon do troch rokov a potom by som skusila mast...presne ako pises cim viac sa do toho vrta tak tym to je horsie, keby to doktorka nechala tak tak moje dieta ma vsetko v poriadku.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
28. jún 2013

@janko13 diki som to nepocula ale musim vyskusat

mikinko223
28. jún 2013

@monika15 ja som si zohnala triamcinolon, lebo sme maly mini otvor skoro nic a chceli nas poslat na obriezku, a to odmietam, mali ma 6, uz sa mu to sice pomaly ale postupne otvara, a vecer my sedi v sleze a mam pocit ze ak tu budeme praktizovat aj nadalej, vyhneme sa skalpelu

mikinko223
28. jún 2013

@sviezost kolko trvalo pouzivanie masticky kym sa mu dala stiahnut, ? pouzivame mesiac a otvoriolo sa mu asi 4 mm

sviezost
28. jún 2013

Asy po 2 tyznoch ale to u kazdeho je asi inac .

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaross
28. jún 2013

Boli sme dnes u urologičky a dala nám ešte rok. Malý má teraz 6,5 roka. Už štyri mesiace,každý večer, aspoň 2x malého donútim, aby si to pokúsil trochu stiahnuť. Doktorka dnes povedala, že sme na dobrej ceste si to stiahnuť aj sami. A odporučila mi dať si predpísať masť triamcinolon u kožného lekára. Ale inak dnes mi odľahlo, pred nami, čo tam chodili chlapci, tak len plač som počula z ordinácie.

monika15
28. jún 2013

@mikinko223 DIKI MOC... musim mame povedat nech mi posle.
a to das na vrch a stiahnes ?? alebo len dat ??

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sivka
29. jún 2013

prosim vas, ako dlho mozem natierat ten triamcinolon? predsa len su to kortikoidy. po 3 tyzdnoch pouzivania sa malemu prestal robit pri cikani balonik, dierka sa malicko zvacsila, ale stale velmi malo na to, aby sa dala pretiahnut. tak som prestala natierat, len sme robili kazdy vecer strecing, ale znovu sa zacal robit balonik. mam znova zacat natierat? dokedy mozem? vdaka

darzneba
29. jún 2013

@monika15 nakolko mu ide stiahnut len trosku tan stiahnem co ide a na vrch, v podstate ma ist na kozu, ktoru ma zmakcit

darzneba
29. jún 2013

@sivka urologovia tvrdia, ze je to na dlhu trat

mikinko223
29. jún 2013

@monika15 stiahnut co ide, ak vobec, a spicku s kozou, tam ma byt koza pruznejsia. zmakcenie pokozky ma nastat vlastne ako vedlajsi ucinok. preto to nato davaju

jaross
29. jún 2013

@sivka Mne včera urologička vravela, že sa triamcinolon používa maximálne jeden mesiac.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
30. jún 2013

@darzneba
@mikinko223
@janko13

dakujem.... v septembri sa mi vratia znamy z sk tak dam mame kupit... dufam ze to neni na predpis ak hej neva mamina poriesi 🙂)

sivka
30. jún 2013

@darzneba @jaross @janko13 dakujem 🙂

darzneba
30. jún 2013

@monika15 je to na predpis, ale ja som si to v lekarni zohnala, kde mam znamych

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
30. jún 2013

@darzneba tak to bude aj u nas .... mamina mi to dufam zozenie ak nie tak ju poslem naj jej to vypisu hihihihi 🙂))))
@janko13 diki