Problémy s cikulkou u 2,5 ročnej dcérky

sophia111
1. jan 2014

Žienky už neviem, čo mám robiť, som z toho na nervy:( Stále, ale už aj vyše roka máme problémy s cikulkou, že to tam má začervenané, neviem, či ju to štípe ale svrbí..natierali sme stále imazolom,kalciovou masťou...dokonca sme boli u detskej gynekologičky,dala nám nejakú mastičku, tak sme natierali, na kontrole to už bolo ok..aj riťkou máme stále problém..vkuse začervenané, dokonca aj také trošku tvrdé okolo konečníka-nejak sa jej nechce chodiť kakať a tak(to už sme tiež riešili u Dr.,boli sme na kožnom, dali nám mastičky, testy na parazity porobili a tak)..ale to s cikulkou asi nesúvisí..no a vlastne môj problém je, že zase to má začervenané, chyttá sa tam hlavne večer, že auuu a to máme ešte aj zápal močových ciest:(( Na to berie antibiotiká. Proste stále máme "tam dole" nejaké problémy a ja už neviem, čo robiť. Prádlo prepieram ešte raz bez prášku, žehlím, po kakaní sa vždy riťka umýva, po cikaní už tiež.. Fakt neviem už ako sa tých problémov zbaviť. Neviete mi poradiť, pomôcť? nechcem jej to tam vkuse niečim mastiť a neviem, prečo tie problémy vkuse vznikajú...stále dokola, na chvíľu je lepšie a zase onedlho to isté:(

alami
1. jan 2014

To vyzerá,že sa dlhodobo neviete niečoho zbaviť. Ale ak má teraz atb, treba k tomu užívať probiotiká, to jej môže spôsobiť aktuálny problém. Ja osobne by som jej dala dlhodobo užívať probiotiká a uvidíš, či sa nezlepší. Napr BioGaia.

nika185
1. jan 2014

skúste pridať stále pri kúpaní malinkej do vody odvar z harmančeka, alebo repíka lekárskeho,alebo jej len riťulku vždy vymočiť v lavori s týmto odvarom, dobrá je aj mastička " Imacort krém", niekedy bola na predpis, ale to záleží aj od lekárnikov, či ju vydajú. Môže sa dávať na zapareniny aj babatkam. Stojí asi 2.50e. A na močové cesty sú dobré brusnice, ak nieje možnosť ich mať v čerstvom stave, tak v lekárni sú k dostaniu vo forme kvapiek, či šumivých tabletiek a podobne.Držím palce a prajem malinkej, aby sa z toho rýchlo dostala 😉

billam
1. jan 2014

@sophia111 dolezita je aj strava... žiadne sladkosti momentálne...nasad probiotika /biogaia/, biele bavlnene nohavičky, osprchovat po každom použití wc - vlaznou, nie teplou vodou...vyzera to tak, že problem je uz v brusku - kvasinky, mykoza

sophia111
autor
1. jan 2014

@billam @alami ďakujem za odpoveď. Sladkosti nejeme vôbec, len sem tam ovsený keksík so sušenými jablkami.. Probiotika nám doporučila Dr.nebrať teraz, lebo jej antibiotiká môžu pomôcť sa vykakať,vraj aj hnačky môže mať a tak (máme problém so zápchou, na čo máme duphalac), ale tiež si nie som istá, či by som jej ich nemala dávať... Moč máme už niekoľkokrát vyšetrený-či to treba spraviť výter? Gynekologička nám nič nerobila. Len kožná výter z konečníka a to bolo ok. Nemôže mať nejaký agresívny moč? (ale z čoho??:( )

sophia111
autor
1. jan 2014

@nika185 Ďakujem, to s repíkom vyskúšam🙂 Berieme sirup urinal, brusnice nechcela..:/

zuzulik280
1. jan 2014

Može to suvisiet aj s antibiotikami, ktoré berie, dalej repik, malo sladkosti - vlastne všetko, čo ti tu radia.....a ak nič nezaberá, nechcem plašit, ale je dost možne že má cukrovku - pre istotu jej daj urobit glykemiu......

kveta
1. jan 2014

Asi ma tu zase damy pozabijaju, ale.. Taketo problemy mozu byt aj pri nekoitalnom sexualnom zneuzivani..

sophia111
autor
1. jan 2014

@kveta ako prepac, ale ten koment si si mohla odpustit, dost ma to urazilo! Normálne nemám slov, radšej nič nekomentuj,keď nemáš múdru radu!!! Naša dcérka má milujúcich rodičov, ktorí sa o ňu s láskou starajú a venujú sa jej maximálne, harmonické prostredie a je to šťastné a vysmiate dieťa. Vyprosím si takéto komenty!

majma
1. jan 2014

A pije dosť tekutín?my sa trápime sa tým istým problemom a vsetky vyšetrenia má negatívne.Ale odpozorovala som,že to máva,keď malo pije.vtedy má agresívny moc

pepka4
1. jan 2014

Taketo problemy moze vyvolavat aj pitie dzusikov resp. citusove ovocie. U nas to bol multi dzus a kivi. Skus si odsledovat co zjedla ked sa jej to opat objavi.
Hypermanganove kupanie ste neskusali?

sophia111
autor
1. jan 2014

@majma no pravdupovediac ju musim do pitia nutit..kolko by malo vypit dieta, nevies? Mne sa zda, ze asi pije malo. Castto jej vodu ponukam, da si 2 glgy a koniec..

sophia111
autor
1. jan 2014

@pepka4 no citrusmi to nebude, pije iba vodu, teraz aj feniklovy cajik.. ale dakujem🙂 skusim to aj v strave odlsedovat. Snazime sa stravovat zdravo, sladkosti nejeme, pijeme hlavne vodu, jogurty biele s medom a pod..neviem fakt cim to je.

luckapd
1. jan 2014

Ahoj,ja mám veľmi dobré skúsenosti s mastičkou Bepanthen.Používala som ju aj pri malom a teraz aj pri babách.Je fakt dobrá.Aj teraz mali obidve vystipane ritky a aj šušky a tiež neviem z čoho skoro až do krvi.Natierala som im ich a uz je to v pohode.Natierať len z vonku samozrejme.Dúfam,ze to pomôže.

sophia111
autor
1. jan 2014

@luckapd dakujem , mozno skusim.🙂

mirdzilka
1. jan 2014

Ahoj, problem moze robit aj parfemovany toaletny papier alebo vlhcene obrusky, ak pouzivate.

dadulienka
1. jan 2014

@sophia111 Ahoj pokial má začervenalu a nemá vytok zeleny či žlty a pod. tak by som sa až tak netrápila... Je normalne aj keby si jej dala robiť výter vznútra nejaky bacil najde..ved je to blízko ritného otvoru..
Aby to bolo objektívne museli by jej robiť výter normal z pošvy.... A to už je pre dieťa v tomto veku dosť traumatické....
Pokial nemá výtok by som to nerobila....
Ak to už nemávala začervenalé a má to teraz je to normálne lebo má zápal močových ciest, kt. jej sposobil nejaky bacil...takže ten bacil vyteká moč. rúrou a teda ma zapalené okolie moč. rúry a tým aj cikulku...
ja osobne by som namazala len velmi jemnou vrstvou bepanthenu...len zvonka okolie a nasadila Probacin... je to probiotikum v takým malých flaštičkách...Je super..lebo su tam kmene odolne voči antibiotikám... a zabránia aby sa nepomnožili kvasinky...aj tie možu sposobiť to začervenanie....( nechápem aj kvoli stolici prečo Vám ho doktorka nedoporučuje)...rpoblém so stolicou sme mali aj my....hrozne...a naozaj hektolitre tekutín to jediné vyriešia nič. iné....Inak aj to sposobuje to červené....mali sme velmi podobné problémy....držím palce...
Samoška je doležité ako sa malá utiera, či sama....či dokladne, moč velmi dráždni ak jej tam zostane, potom predpokladám že plienky už nemá...
Repík by som ja nedávala ( myslím močiť sa v nom) tiež sme si tieto problémy užili a vobec nám to nepomohlo...skor naopak je to vlkhé prostredie...ak tak len jej dať na chvílu na gázu, ale ona ti to už ,,neustojí" je velká...a potom vysušiť riadne...
Pomôže po každej stolici poumývať zadok, aj ked sa zdá že si dobre utrela....dbať aby sa nespotila , pančušky bavlnené a samo spodáre, ak sa spotí hned vymeniť... A to ,,mastičkovanie" tiež môže uškodiť.....Umývať len napr. detským myslom BUPI, je velmi šetrné..

dadulienka
1. jan 2014

Aha a ešte skus na mesiac vysadiť mlieko ak pijete....nam to pomohlo....ale najma tie tekutiny...naozaj aj to začervenanie pokial už prestala mať tvrdú stolicu pominulo...lebo ak ma dieťa zapálený konečník...tak samoška všetko stade ide vieš kam...je to velmi blízko...a dievčatká nemaju laktobacily ešte , čiže velmi ich okolie tam nechráni nič... 😉

jaja018
1. jan 2014

Skús malej nohavicky zehlit a nepouzivat avivaz. Dodržiavanie pitneho režimu. Neviem, ale nemôže to byť mykoza? A na ritku by som skúsila masť pytiol je super.

dadulienka
1. jan 2014

@jaja018 Pythiol nie...nam škodil...lebo velmi vysušuje, je to skor na nejake mokvanie...
červený zadok je z tej tvrdej stolice a stolica s pitného režimu... Bepanthen je fakt naj, resp. ešte Modrá indulona je supiš...
Inak ked na tým tak uvažujem tak samo môžu to byť aj kvasinky, ale to by mala aj v stolici a výter píše je v poriadku...
Takže Pitný režim podla mna dlhodobo môže vyriešiť všetko....jednoducho dieťa nútiť piť celý pohár nie dva glgy...

marianka0101
1. jan 2014

@sophia111 ahoj, ja mám skoro 15 mesačnú dcérku. Od narodenia sme mávali problém so zápalom moč.ciest. Mala problém na obličke, ten je už ok a 4 mesiace sme konečne bez atb. a klop-klop aj bez zápalu moč. ciest... no a tiež mávame problém so začervenanou cikulou a aj s riťkou... ☹ mne nefrologička kázala vždy keď má cikulu začervenanú, natrieť jemnulinkou vrstvou framykoinovou mastičkou. väčšinou keď natriem, tak po druhom prebalení je to už ok. Umývať kázala iba čistou vodou, keď má dolu akoby špinky, tak si dám lekársky olivový olej na vatový tampon a tým jej to jemne pretriem a znovu opláchnem iba vodou. Doktorka hovorila, že aj z týchto vonkajších zápalov môže byť hneď zápal moč.ciest... tak neviem či mávate tiež častejšie, alebo teraz iba raz ho máte, ale možno to súvisí. A ten zadoček nás občas tiež trápi a to 5 mesiacov kaká už iba do nočníka, hneď jej zadoček utriem a ideme rovno do sprchy, no hneď vidím že sa červená. Tam nám stačí klasika rybia masť, bepanten, jedno natretie a je to ok...

adka31
1. jan 2014

Dcera ma 8,5 roka a tento problem riesime stale. Za tie roky mozem povedat, ze som nedokazala odpozorovat, z coho to ma vkuse zacervenane, alebo zaparene. Poskusali sme vselico, vselico nasadili, vysadili, navstivili gynekologicku, vsetky testy v norme. Ta to riesi ant. mastickami, ale takto sa fungovat dlhodobo predsa neda. Ma intoleranciu laktozy a teda pouizvame bezlaktozove mliecne vyrobky, probiotika, ale s tym tiez nevidim suvis. Hygienu dodrziavame, ona je uz tak, ze vecer nechce ist ani spat, aby som ju neprisla namastit. Calciova masticka nula bodov u nas, momentalne Bepanhen, zda sa mi ucinnejsi. Sama saba sa pytam, dokedy to potrva, baba pomaly do puberty a my mastickujeme. Rada by som poradila, ale asi by som radu skor potrebovala...

svano
2. jan 2014

@sophia111 moja kamoška sa takto trápila s dcérou veľmi dlhú dobu, až nakoniec malej zistili parazitov. Mala mrle,preliečovali ju na viackrát (aby vyhubili aj tie,čo sa neskôr vyliahli z vajíčok) a malej problémy vymizli. Problém je tých parazitov vôbec zistiť. Skús si o tom nájsť info na nete. Držím palce.

sea23
2. jan 2014

probiotika,umyvat po kazdom cikani a kakani,nemasti,ale pudruj !!! a ma to suvis s ritkou,mozu to byt bakterie z konecnika(hemoroidy)...

livka299
2. jan 2014

@kveta no nenachádzam slova 😖 niektoré sú tu fakt na hlavu. Keď nemá skúsenosť tak nech sa neozýva....

@sophia111 my máme ten´to problém tiež. 1. nemeniť aviváž. Používam cocolino alebo v bille ju majú takú modrú fresh tuľím sa volá je bez alergénov tuším 1 l stojí 2,75€ iné nepoužívam
2. jedine bavlnené gaťky
3. ako písali baby strava
4. každý večer sprchujeme a používame mydlo na intimnú hygienu

Viac ma teraz nenapadá, ale tiež sa bojím, aby v dospelosti nemala nejaké problémy napr. s otehotnením 😒

kveta
2. jan 2014

@livka299 Tu mas k tomu viac info: http://zena.atlas.sk/otrasne-priznaky-zneuzivan...
Skusenosti z oblasti bohuzial mam, nastastie len pracovne..

abbie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbie
2. jan 2014

@sophia111 detsky urolog ju uz videl? dala by som jej aj vysetrit celkovu cinnost obliciek, ci nie su oslabene a casto v tomto pripade pomoze aj komplexna homeopaticka liecba ... kamoska mala caste zapaly mocov. ciest, stale brala atb., nakoniec ju preliecil homepat a uz roky nemala zapal

petraslov
2. jan 2014

@adka31
@sophia111 aj my sa týmto trápime od 5 mesiacov doteraz, raz je to lepšie, inokedy zas horšie. Ide ma z toho poraziť, tiež sme vyskúšali všetko možné a žiadne zlepšenie.

skolara
2. jan 2014

Ja by som asi vylucila cukor, muku a aj skroby. Cislo by som ju drzala na lahkych jedlach a tony ovocia a zeleniny a plus nejake mega dobre probiotika lebo biogaia je slaba. Podla mna je to strava ☹

mimake
2. jan 2014

@sophia111 Vsimla som si ze pises ze jej davas susene jablcko. U mojej dcerky prave jablka sposobuju zacervenanie cikulky. Tiez som nevedela prist na to ze co sa deje. stale sa jej to zhorsovalo a uz ani masticky nepomahali a tak som zacala vysadzovat postupne jedla ktore papa a dosla som az na jablcko. Nechapem kedze pri jablku som to vobec necakala. Vyskusaj aj ty vylucovacou metodou prist na to ci to nie je len problem v niektorej potravine. S cikulkou sme si uz tiez zazili svoje takze viem ake je to trapenie. Drzim prsty nech sa to malej zlepsi.