Problémy s kakaním u trojmesačného bábätka

nicolcar
11. máj 2014

Ahojte mamicky, mam 3 mesacneho synceka, ktory ma uz dlhsi cas problemy s kakanim. Nieje dojceny pretoze som nemala mlieko. Papa Nutrilon. Doktorka nam dala probiotika, ktore mu vobec nepomohli a uz pomali ani cipky nepomahaju. Chcem sa spytat ci ma niekto s tym nejake skusenosti a ako ste si pomohli vy alebo nejake lepsie probiotika. Dakujem pekne za kazdu radu....

hrabovec
11. máj 2014

dobry den my sme mali tiez problem s kakanim ked mal maly 3 mesiace ale doktorka to neriesila nijakymi liekmi...vzdy sme maly pouzit teplomer alebo rektalnu rurku a snazit sa az kym sa nevykaka.ja som tiez nemala mliecko a tiez sme pili nutrilon.

nicolcar
autor
11. máj 2014

No nam to doktorka zakazala.... povedala ze maly by si na to zvykol... ale pomaham mu aj tak s teplomerom ked uz ho moc brusko boli...

cinkatko
11. máj 2014

ted jsem pridala prispevek - kde je? 😀 No zmen mleko, mozna je na nej moc silne a podavej vice prevarene vody 🙂

nicolcar
autor
11. máj 2014

No neviem ci je na neho silne... lebo on je velky jedak 🙂 ... vypije 120 a o 2 hodiny je znova hladny... aaa prevarenu vodu mi nechce, napina ho z nej a potom ju aj vygrcka ☹ .... jedine co mi vypije je harmancekovy caj... ale aj to mi doktorka zakazala... tak uz neviem ☹

jurly
11. máj 2014

@nicolcar kludne pouzi rekt.rurku. Kupis v lekarni. My sme sice boli kojeny, ale tiez sme mali problem cca do 2,5 mesiaca a kakame v poriadku, teraz mame 9 mes.. Jasne treba s nou opatrne, ale babatku sa ulavi. pozri aj starsie diskusie

sofiazara
11. máj 2014

@nicolcar a na ine mliecko prejst nemozete? mozno by to pomohlo..moj je tiez na UM a nastastie vobec nemal problemy a tiez je velky jedak 🙂

nicolcar
autor
11. máj 2014

Noo budem muset vyskusat tu rurku... no my sme uz skusali aj bebu... ale to bolo este horsie... asi vyskusam nutrilon comfort... 🙂

kathrena
11. máj 2014

@nicolcar ja mam dojcenu dcerku, a teda mala problemy s kakanim asi az do 4 mesiaca, kazdy hovoril ze to same prejde v 3 mesiacoch, nepreslo, cakala som do 4 mesiacov, neprechadzalo...cely cas sme ficali na rurke, az som sa bala, ze uz snad nikdy nebude sama kakat....no ale nepomoz babatku ked tak hrozne place.....az som sa v tych 4 mesiacoch nastvala, pohladala probiotika ktore pomohli inym a naozaj, po tyzdni uz zacali pomahat,vybrali sme nakoniec 2 bal., ale to druhe len kvoli tomu, ze mi ho bolo luto vyhodit..,tak sme ho proste dobrali...volaju sa infants dophilus, je to prasok, a skladuje sa v chladnicke... nedam na ne dopustit....biogaia nam vobec nepomohla....a tieto pomohli aj pri prechode na tuhu stravu, vobec nemala problem pri prechode natuhu stolicu...

nicolcar
autor
11. máj 2014

@kathrena .... dakujem vam pekne... urcite tie probiotika vyskusam... my sme mali probio-fix a tak isto nam nepomohli... mozem sa este spytat ako sa uzivaju???

kathrena
11. máj 2014

@nicolcar na krabicke to je napisane, ale tusim do 6 mesiacov pol odmerky denne....kuk na krabicku, ja si to uz napamatam, my mame uz 1,5 roka 😉

kaktusik
11. máj 2014

@nicolcar nam pomohla bio gaia - ved vyskusaj a uvidis, ale celkom dobre ohlasy som pocula aj na ten dophilus

dobromila1111
11. máj 2014

my sme mali po Nutrilone tiez problem s kakanim:( zmenili sme mliecko a jedli probiotika Infant dophilus (1 odmerka denne,vydrzia na 2mes.) a uz ich ani nepapame a kakame dobre.Bio gaia nepomohla.
Drzte sa🙂

nicolcar
autor
11. máj 2014

Dakujem vam velmi pekne 🙂

hrabovec
11. máj 2014

a stym teplomerom sa nebojte ja som si tiez myslela ze si zvykne a teraz mame 5 mesiacom a uz nam ho vobec netreba a tiez sme ho pouzivali 2 mesiace