Problémy s kĺbami trojmesačnej dcérky

ania20
4. dec 2013

Dobry den..Chcela by som vediet ake mate skusenosti s vysetrenim klbykov u ortopeda.a ako dlho ste museli balit na siroko a ci potom sa to zlepsilo..moja dcerka ma uz 3 mesiace a stale ma jeden vacsi klbyk.a doporucil na dalsie 3 mesiace balit nasiroko..chcela by som vediet ci sa to este da upravit a ake z toho moze mat potom problemy ked sa to nebude zlepsovat..

zahradka76
4. dec 2013

pokial ortoped kazal len balit nasiroko, tak to je ten najlahsi stupen. Postupne sa jej to vyvojom napravi, ale treba poctivo balit. Ak by sa to nelepsilo, tak sa davaju Pavlikove remene. Ale ani tie remene nie su ziadna drama, da sa to vydrzat. 🙂

vvia
4. dec 2013

kup sandy nohavicky mas jednoduchsie a pomohl. najprv som balila nasiroko nepomohlo. mala to skopavala a dosli sme az k remenom. tie som nedavala, ale kamoska mi pozicala tie sendy nohavicky a kooonecne som z toho nemala stresy, ja, mala a krasne sa nam to upravilo

ania20
autor
4. dec 2013

taj ja od zaciatku som balila s tymi sendy nohavickami..ale zatial nepomohlo..

ichbinich
4. dec 2013

@ania20:
Suhlasim s ostatnymi, rob tak, ako ti odporuca lekar.
Syna stacilo balit asi jeden mesiac na siroko. Dceru som balila tiez na siroko, ale to nestacilo, na kontrole fasla take to nemotorne cudo, co jej oddtahovalo nozicky do spravneho uhlu. Nemala som to rada, ani ona, ale samozrejme davala som jej to. Nastastie po 5 tyzdnoch nosenia na kontrole lekar zahlasil, ze ma 1a klby, tak sme sa toho zbavili. A to 3 dni pred odchodom na dovolenku, juhu 😉
Dcera to mala medzi 2 a 3 mesiacom zivota, teda v tych 2,5 mesiacoch to uz bolo napravene.
Ale ako pisu ostatne, existuje niekoko stupnov, od balenia na siroko az po remene a nebodaj zasadrovanie. A u kazdeho dietata sa to upravi inou rychlostou. Cim skor sa to ale riesi, o to lepsie.

tominka207
4. dec 2013

Ahoj, my sme nosili Frejovu perinku a potom špecialne ortopedické gate. V 6 mesiaci sa nám to našťastie upravilo. Ak balenie naširoko nepomáha, treba sa spýtať doktorky na tie speciálne gate, ktoré treba nosiť poctivo a ono sa to upraví. Ešte Ťa ukľudním, že ak v 3 mesiacoch Ti doktorka kázala len baliť naširoko, tak to máš tú najľahšiu formu. Moja malá to mala dosť vážne a poctivým nosením deň aj noc sa to upravilo.
😵

ania20
autor
5. dec 2013

no dufam ze na dalsej kontrole sa to uz upravi..dakujem..