Problémy s psychikou dieťaťa a kŕčovité zlozvyky

ladybird1l
9. mar 2015

ahojte, ja uz si neviem rady s mojou 8 rocnou dcerkou...uz asi 2 mesiace ma zlozvyk ze kruti zapestiami oboch ruk a prsty krcovito vystiera, robi to za minutu niekolko x....pri uceni, pri hrani....uz aj okolie si to vsimlo ... neviem ci je to uz na psychologa... vraj na zlozvyky netreba deti upozornovat, vraj to odide samo ako prislo..ale to sa neda....dcerku to samu trapi, az mi place ze to nevie ovladat, aj ked si ju pritulim a mam jej ruky v mojich tak citim tu jej potrebu vystierat prsty....myslite ze je to na odbornika uz? snazim sa jej zamestnavat mysel co najviac ale pri kazdej cinnosti to robi.....a do toho sa mi zda ze je strasne smutna dlhu dobu... stale sa jej snazim urobit s niecim radost, zaujat ju ale tesi sa vzdy len chvilu....ked si s nou sadnem a pritulim si ju, tak sa rozplace ze ona nechce umriet...no mam co robit aby som jej tie nezmysly zamietla v hlave..uz som zufala a bojim sa o nu..je ako krehka kvetinka....viac nema naladu ako ma....aj ked ju vezmem von, tak ju to rychlo taha domov, aj ked sa s nou blaznim tak je to len chvilkove.......a potom zas upada do svojho ticheho sveta......prosim poradte...

cairka
9. mar 2015

Takéto tiky by som riešila minimálne u psychológa...Zvážila by som aj návštevu psychiatra, ak by psychológ nepomáhal....

pribinak
9. mar 2015

No určite treba navštíviť detského psychologa, hlavne ak si to ona sama uvedomuje, netreba zbytočne čakať. Aj psychologická sa vas bude spýtať ci ste si nevšimli podnet, ktorý to krútenie zápästiami vyvoláva, alebo ci sa neudialo nieco vážne pár dni predtým ako to začala robit
Skús vysledovat podnet, ci na nieco citlivo nereaguje

Určite vas pošle aj na neurologiu, ak nebudete vedieť identifikovať príčinu alebo podnet

zuj
9. mar 2015

pokial je u vas vsetko v poriadku, patrala by som v skole, neublizuje jej niekto, nesikanuju ju? urcite by som ju ale zobrala k lekarovi - neurologovi, psychiater podla mna nie je potrebny, treba sa najprv poradit s vasou pediatrickou

ladybird1l
autor
9. mar 2015

@cairka
@pribinak
@zuj Podnet si myslim, ze je dianie u nas v rodine, deti si zial presli dost zlym obdobim spojenym s rozvodom s ex...obe boli svedkami ako ma ponizoval a nadaval na mna pred nimi, dokonca ich stavial proti mne, doslova na mna spinil pred nimi, aj ked som ho prosila aby to pred nimi neriesil, ze ich oberame o detstvo, ze sa bojim aby to nezanechalo na nich stopy, neprestaval....este som si myslela ze ako to chudatka dobre znasaju..ja uz mam priatela skoro rok, ex ma behom roka asi 12. tu zenu, a pokazde ju zoznamuje s detmi, tie si kazdu jednu oblubia a potom zas je s inou....deti si striedame kazdy druhy vikend, moje vikendy sa im snazim venovat ako viem, uputat ich pozornost, robim im program...jeho vikendy vraj vacsinou presedia vo vnutri.....s tymi tikmi prisla z vikendu od neho, samozrejme ked som sa ho na to pytala, otocil to proti mne, ze taka na vikend uz k nemu sla, co urcite nebola pravda.....ked mu poviem ze s tym dietatom sa nieco deje, tak povie len ze s tym dietatom nic nie je, posiela mna na psychiatriu a obvinuje ma ze z mojich vikendov chodia deti divne domov....co ma dost boli pretoze viem ze ja sa im venujem na 100% a travim s nimi vela casu aj v bezny tyzden.....mensia mi chodi od neho rozmaznana, mam co robit aby som si ju skrotila, starsia zas takato smutna a zlozvykova.....ale je to zacarovany kruh....s nim sa o tom ani bavit neda.........minuly rok som to riesila s psychologickou, sice vtedy tiky nemala ale mali obe obdobie ze boli neskutocne zle, alebo smutne a stale placlive, potrebovala som psychologicku, no ta zahlasila ze sa jej deti zdaju v poriadku..preto sa uz bojim psychologicke ist, ze ani ta mi nepomoze....ale zrejme bude treba ist neurologi bo vidim ze to uz su nervy u starsej......dakujem vam moc za rady

pribinak
9. mar 2015

@ladybird1l v BA mas mrte detskych psychologov, ak sa ti nepacila ta psychologicka, za ktorou si uz bola a nezdala sa ti jej praca dost kvalitna, urcite si najdi druhu, v CPPP mas psychologov zadarmo, su tam skusene zeny a urcite nebudu bagatelizovat tvoj problem
Na tvojom mieste by som hodila rec aj s ucitelkou v skole, ako sa javi jej pocas vyucovania, aby si mala komplexnejsi obraz pre psychologicku
Urcite to ries, aby to u dcery nepreslo do nejakej tazkej formy neurozy

cairka
9. mar 2015

@ladybird1l , takže to trvá už rok, skús pozháňať tip na dobrého psychológa v okolí, stojí to za to.
Moja menšia je liečená psychiatrom kvôli úzkosti a neurózam a fakt si myslím, že tvoja by za konzultáciu stála. Tie lieky nie sú žiadne terno, ale dieťa nemôže byť neustále smutné predsa. A už keď sa to prejavuje tikmi, tak to chce riešiť... Držím palce.

lauricka
9. mar 2015

je to vazne a ublizili ste im vy dvaja ako rodicia, preto to treba seriozne riesit a nie tak, ze jedna psycho sa mi nepaci, tak uz sa bojim k lekarovi ist...to dcerke nepomoze a tu pomoc potrebuje, obe deti, tipujem, to potrebuju a to, ako teraz ziju, im tiez asi velmi nepomaha, takze aj Vam by som odporucila sa z detskych psychologom poradit, ako s detmi komunikovat a ako to zariadit co najmenej bolestne pre ne

pribinak
9. mar 2015

@lauricka DOST TVRDÉ SLOVA!!!!! Ty poznáš ich oboch, vieš príčiny ich rozvodu? Vidíš ako ona doma s nimi komunikuje, trávi cas, ci vidíš ako to robí ich otec? Vieš co všetko uz musela riediť ked sa rozvádzajú? Vo co musí vysvetľovať ked sa vrátia z návštevy?

Sundat niekoho dole je velmi jednoduché, hlavne na anonymnom internetovom fóre, však?

lauricka
9. mar 2015

@pribinak som ju sundala nejako? Ked sa dvaja rozidu alebo maju problemy, zvacsa je chyba na oboch stranach nejaka, ci uz tak alebo tak. Takze ak sa detom takto ublizi, rodicia zvacsa su za to zodpovedni. To je tak vseobecne. Ona svoje deti miluje, to je jasne a chce pre ne to najlepsie. Takze sa treba za to trochu viac zasadit. Nevzdat sa po prvej navsteve nejakeho psychologa alebo nenechat muza po nej bliakat sproste reci pre detmi a podobne....niektore zeny su proste na chlapov v urcitych situaciach prilis makke. Tak jednoducho sa viac pobit za ich stastie. Len tolko som tym chcela povedat. Vobec nic ine. Neboj sa, velmi dobre viem, ake je to tazke a velmi dobre viem, ake je to pre deti zle. Zlo na cely zivot, ked s tym nieco neurobia. Asi tak. A ze anonymne? Tak take to na forach byva, nie? Mat ju tu zoci voci, poviem jej to iste. Som tiez dieta rozvedenych rodicov a som tiez dieta, ktoreho matku otec zhadzoval a som tiez dieta, ktore samo chcelo, aby sa rodicia radsej rozviedli, nez tak spolu zit. Ale VZDY to zanecha nasledky, teraz uz len ide o to, v akom rozsahu to bude.

0silvia0
9. mar 2015

@pribinak nemám pocit, že @lauricka autorku tému vyslovene sundala. Len pomenovala veci pravými menami bez príkras.

lauricka
9. mar 2015

@0silvia0 @pribinak @ladybird1l a este nieco k tomu, aby som teda nebola iba taka negativna...napriek tomu, ze sa nasi rozviedli a ze otec sa nechoval pekne k mojej mame a velakrat ani k nam...mam rodinku, z ktorej sa tesim, tri deti a perfektneho muza, s ktorym sme spolu uz 16 rokov...takze, aj take deti si mozu zariadit pekny zivot, netreba vesat hlavu, ale maximalne im, trebars aj za pomoci odbornikov, pomoct k tomu

lauricka
9. mar 2015

@pribinak a inak, citala som Tvoj koment vyssie o tych psychologoch a mam pocit, ze nazory mame rovnake v tomto

hradnapani
9. mar 2015

@ladybird1l psychologicka, ktora vie, cim deti presli a zdaju sa jej v poriadku, nie je dobra psychologicka!! neexistuje, aby taku situaciu deti prezili bez nasledkov. Hladaj inu, prosim.