Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Protilátky v krvi

ala76
25. jan 2016

Ahojte,
Neviem akomtonvseto napisat lebo sama mam stoho chaos.
Dcerke nedavno bolo zistene pri odbere krvi na vysetrenie aj krvnej skupiny aj koli lieceniu do lucivnej ze nema protilatky v krvi a preto vlastne byva aj casto chora v predskolskom veku.
Ma 0+ krvnu skup.a ze to sa uz nezmeni ze musi sa je este odobrat krv na vysetrenie a ze dostane daku karticku kde bude otom pisane.je to potrebne koli vaznym situacia ako napr.operacia srdca.....
Obovodacka sa ma pytala ci jej davali krv ked sa narodila.boli sme 10 dni na nedonosencoch aj zo zltackou.v karte nema nic znacene ja neviem onicom to by ma urcite informovali a mala by to v karte.
Kazdopadne sama nerozumiem co to vsetko obnasa.co to znamena?
Nemate niektora stymto skusenost.co ma caka vbuducnosri?
Ja som bola uz v tom ze sa to da poriesit lebo ak bude jej chorobnost takto intenzivne pokracovat tak neviem ako to bude zo skolskou dochadzkou.
DAKUJEM.

lucy81
25. jan 2016

Dobrý večer, mysleli ste asi, že má zistené protilátky v krvi...mne sa teraz počas tretieho tehu objavili protilátky v krvi, zistili to v 12tt, mám 0+, manžel ab+ a protilátky mi vyšli anti cw-, zobrali na rozbor aj manželovu krv a zistili, že on má tie protilátky, dokonca niekolko a tým pádom aj dieťatko malo...moje telo sa bránilo a vytvorilo si vlastné..tiež mám kartičku, ktorú musím nosiť s preukazom poistenca, že v prípade transfúzie mi musia podať presné otypované protilátky a tiež sa už toho nezbavím...ja si myslím, že to má vaša dcérka od narodenia, preto mala aj tú ťažšiu žltačku, môjmu malému brali hneď po narodení krv z pupočníka a robili xy rozborov krvi a tiež mal zltačku skoro 2 mesiace...našťastie len toto bol následok, lebo niektoré detičky potrebujú aj transfúziu krvi...ale pre vašu dcérku to neznamená nič zlé akurát treba nosiť tú kartičku stále pri sebe...

janickadr
25. jan 2016

@ala76 Veru, pravdepodobne je to tak, ako pise lucy81, ze dcerka ma protilatky proti erytrocytom, teda cervenym krvinkam, ktore sa zistili pri vysetrovani krvnej skupiny. Znamena to, ze ak by niekedy v zivote potrebovala dostat transfuziu, musi dostat krv nielen krvnej skupiny 0+, ale aj este specialnejsi podtyp tejto krvnej skupiny, a to, o ktory podtyp krvnej skupiny 0+ sa jedna, sa este musi dovysetrovat. A potom je samozrejme dobre mat takto oznacenu karticku pri sebe, lebo pri potrebe rychlej transfuzie to velmi zasadne pomoze. A dalej, tieto protilatky nijako nesuvisia s jej imunitou, cize ak byva castejsie chora, pricina je uplne niekde inde, nesuvisi to s tymito protilatkami.

saurian
25. jan 2016

aj drobec ma podobny problem - ale v podstate to znamena ze pri potrebe transfuzie krvi nestaci ze vedia jeho krvnu skupinu ale ze by musel dostat krv aj s presne otypovanymi protilatkami, ppc lepsie to vysvetlit neviem. nemam informaciu o tom, ze toto suvisi s chorobnostou, nemalo by to mat na nu vplyv, pricina bude pravdepodobne niekde inde.

ala76
autor
26. jan 2016

Dakujeeeeeeeem krasne za podporu dufam ze to nebude mat nic spolocne s chorobnostou.😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli