Pruh u bábätka a jeho operácia v Martine

mimik79
25. jan 2013

Mate niektora skusenost s operaciou pruhu u trojmesacneho babatka v martinskej fakuultnej nemocnici?

michaela1990
25. jan 2013

ani nie ale znamej maleho davali na magneticku rezonanciu a museli uspat babo a vsetko v poriadku myslim ze martinska nemocnica je ta najlepsia vela stastia prajem ...

nana85
25. jan 2013

@mimik79 Ahoj ja som bola v MT na operacii pruhu so synom ako 1 a pol rocnym,vsetko ok,ako 1mesacnym som tam bola na operacii pylorostenozy.Po operacii pruhu pustaju hned domov ako sa napapa a vsetko je ok

nezabuddka
25. jan 2013

ahoj my sme boli s malou na operacii pruhu v MT v 3 mesiaci. Vsetko dopadlo OK, velmi mily privetivy a aj jej to pekne zasili. Operacia trvala cca 20 min. Najhorsie je prebudzanie z narkozy, to deticky velmi placu (a dost dlho). Ked sa ti potom napapa tak ta pustia domov. Ziadne komplikacie sme potom nemali. Drzim palce

mimik79
autor
25. jan 2013

dakujem, zaujimalo ma hlavne aj to ako dlho nas tam potom nechaju...dik, uz nech to mame za sebou, caka nas to 22.2.

zuzi0911
25. jan 2013

@mimik79 ahoj moju ako 4 mesacnu operovali v martine na pruh respektive herniu.bola som spokjna

mimik79
autor
25. jan 2013

a kedy vas pustili domkov a kde si zatial bola, na izbe?

zuzi0911
25. jan 2013

@mimik79 no my vlastne 3 dni.prvy sme prisli,druhy nas operovali a na treti sme isli domou.aj operacia trvala necelu hodinu.ja som cely den az kym v noci nezaspala bola pri nej ale potom som musela ist domou.a od 06:00 hod som tam bola opat az do noci.

zuzi0911
25. jan 2013

@mimik79 no pocas operacie som bola v bufete,mohla som pockat na izbe ale kedze som to dost zle znasala a plakala som tak mi odporucili ist niekde inde,aby som sa upokojia 🙂

erikamakynakova
25. jan 2013

Ahojky aj ja som bola v MT s malym na operacii pruhu, mal 6 mesiacov. Prisli sme rano za hodinku ho zobrali mna poslali o poschodie vysie, maju tam izbu pre matky kedze bol predcasne narodeny, nachali si nas tam aj cez noc. Hore na izbe je telefon, sestricka mi zavolala, ze maly uz je na izbe. Na to aky bol malicky celkom dobre znasal preberanie sa z narkozy, ale niekedy deticky velmi placu. Bola som pri nom az do noci ked nezaspal, kedze som ho kojila sestricka mi v noci ked bol nekludny zavolala na telefon, aby som si ho prisla nakrmit. Len som zbehla dole schodmi a bola som tam.

nana85
26. jan 2013

@mimik79 Teraz uz nie su izby pre matky,klinika je uz prestahovana do inych priestorov a matky su s detmi na jednej izbe,nas po operacii prepustili po styroch hodinach,po dvoch sa mohol najest a ked v poriadku bolo vsetko tak sme mohli hned ist domov

nana85
26. jan 2013

Inak ak si priamo z MT alebo blizkeho okolia,tak Vas pravdepodobne prijmu az v den operacie a najneskor na druhy den domov,mozno aj v ten den.Ti co su zo vzdialenejsich miest prijimaju o den skor,pretoze rano nejak do 7 tam musis byt a ked mas cestovat viacej ako hodinu a skoro budit dieta mas lepsie tam byt uz tu noc predtym,a vlastne aj kvoli tomu ze den predtym robia este nejake predanesteziologicke vysetrenie a mas to behanie hore dole

mimik79
autor
26. jan 2013

ano,nam uz bolo povedane ze staci prist v den operacie okolo siedmej,lebo sme s blizka,z Vrutok,den predtym pojdeme este k anesteziologovi...dufam ze vsetko pojde bez problemov

mimik79
autor
29. jan 2013

dik za vase skusenosti...

ena88
25. máj 2013

No baby aj nam nasli pruh, v piatok som bola s malym na pohotovosti a som zvedava,co sa bude dalej robit. Riesit to musim cez obvodnu doktorku? AJ VY STE TO MUSELI ZATLACAT SPAT? A kolko sa caka na termin operacie? Musime sa bat?

mimik79
autor
26. máj 2013

ten pruh je na pupku alebo na slabinach? ak na pupku tie sa zvyknu vstrebat same, neoperuju sa ale slabinove nikdy same nezmiznu a automaticky sa naplanuje operacia. treba cez obvodnu dr riesit, nas poslala vtedy ked mu to nasla na chirurgiu, kde to pozreli a hned dali termin operacie.kedze vtedy nemal este ani 2 mesiace tak sme museli cakat kym bude mat 3 lebo az od vtedy to operuju. velmi som sa bala, kedze bol taky malinky, ale bola to jednodnova zalezitost a vsetko prebehlo v poriadku. aj nam to kazali na chirurgii zatlacat ale nie vzdy sa mi to podarilo, niekedy som to nechala aj tak a skrylo sa mu to same, ak nieco budes chciet vediet napisem blizsie

ena88
27. máj 2013

@mimik79 dakujem za odpoved- no ma to v slabinach a dnes mi doktorka povedala ze to mam ist s tym na detsku chirurgiu,ale do MArtina..a to preco tam? neda sa to niekde inde a potom ist do martina az na zakrok? a ako ste to vy dojednavali..? telefonicky?

mimik79
autor
27. máj 2013

nie telefonicky, my sme isli s vymennym listkom hned na chirurgiu do nemocnice, kedze sme z Martina tak do Martina, tam to musia vidiet a hned nam dali termin operacie, dovtedy sme tam uz nechodili, daju ti papier na predooperacne vysetrenia, to je ku kardiologovi, na krv k detskej a ku anesteziologovi. ale to vsetko staci tak tyzden pred terminom
v Martine su odbornici na detskej chirurgii, nas operoval mlady dr. Molnár, velmi pekne mu to urobil, uz mu tam vidno len taku jemnu ciarku, chodte do MT urcite, mate zarucene ze to urobia fakt odbornici, a su velmi mili..ochotni, vysvetlia co chces vediet,nebojte sa

ena88
29. máj 2013

@mimik79 dakujem zajtra tam ideme na tu detsku chirurgiu, tak som zvedava .potom sa vyjadrim.

mimik79
autor
30. máj 2013

@ena88 tak daj vediet ako dopadnete, drzim palce

ena88
4. jún 2013

@mimik79 boli sme v Martine,a maly aj plakal ale pruh sa neukazal,tak musime prist zasa o mesiac na kontrolu .

ena88
16. sep 2015

ena88@mimik79 tak operáciu nám naplanovali na piatok, vo stvrtok tam ideme este na predoperacné . Len malý pokaslieva a neviem či mi ho zoberú :( už by som to mala rada za sebou.
vydržali sme s tým pruhom skoro 3 roky. Ale už mu to treba vyoperovat lebo sa mu to casto ukazuje.

kytykenka
28. apr 2016

@ena88 prosim ta co bolo pre matky? Bola nejKa kuchynka na kavu? Co tam vsetjo bolo any som balila dik

ena88
28. apr 2016

Nam sa podarilo malého zoperovat až na treti krat,, Už nechceli aby sme stále prevážali do Martina ,tak sme prisli len v Pondelok rano,spravili nam rychle vysetrenia a isli sme poobede domov. musela som byt len na izbe ,kuchynku som ziadnu nevidela,, neviem povedat . Maly dostal obed, o 15h prisiel primar na kontrolu a pustili nas domov.

drobcek199
16. aug 2017

Cavte mám 3 mesačného syna mal herniu na ľavej strane padlo mu to až do vajíčka .. operovali ho v Martine .. strašne som sa bála ako to bude zvladat lebo mame problém aj zo srdiečkom ... zobrali mi ho na operacku okolo 8 ráno malé deti majú vždy prednosť okolo 9 až pol10 mi prisla sestrička povedať že je v poriadku po zákroku bol úspešný a o dve hodiny mi ho donesú .. keď mi ho doniesli strašne plakal nevedela som ho utisit z tej narkózy sú deti ako nepríčetne a nevedia sa prisat potrebuju to len vyspať ten stav trval asi do 6 večera potom sa prisal a bol kľudný a spal ďalej ,, čo sa týka doktorov a sestričiek prístup úžasný zodpovedajú Vám na všetky otázky aj izby veľmi pekne prijemne Neska nás pustili tak dúfam že sa čo skoro zostavíme keď budete mat otázky kľudne napíšte

matricia
9. nov 2017

@mimik79 ahoj, mozem poprosit blizsie info? My ideme v pondelok

mimik79
autor
9. nov 2017

ahoj, no maly uz bude mat 5 rockov a boli sme na tom ked mal 3 mesiace, ak sa nieco nezmenilo tak to prebiehalo vtedy formou jednodnovej chirurgie, kedze bol v ten den najmladsi na operaciu, tak sme isli prvi, nesmel predtym papat niekolko hodin, uz neviem presne kolko, rano sme pockali na izbe,potom mu dali nieco uzit, potom ho vzali, cca do hodinky doniesli spat uz po, spinkal este a po nejakej dobe sa prebudil a ked sa zobudil velmi plakal ale to bolo od hladu,po case som mu mohla dat uz aj papat a ked boli vsetko ok, tj ze sa vycikal a po papani nevracal, tak nas pustili domov poobede. u nas to bolo vsetko bez problemov, verim ze aj u vas bude, bali sme sa velmi, no maly to zvladal uplne bez problemov a ja na prasky...

matricia
10. nov 2017

@mimik79 Diky, ved aj my sa bojime.