Pseudomenštruácia u novorodeniatka. Je to normálne?

vivian2
21. mar 2008

Ahojte. Pred tyzdnom sa mi narodila dcerka a krvaca z posvy. Nie je to vela, ale je to normalna krv. Boli sme na vysetreniach a povedali nam ze je to asi pseudomenstruacia. Ale moc presvedcivo sa netvarili. Robili nam aj sono bruska, vsetko je OK. Mam ale strach aby to nebolo nieco vaznejsie.
Nemali nieco podobne nahodou vase dcerky a napokon sa to upravilo? Som z toho pomerne nervozna.

lululu
21. mar 2008

malo by to byt ok.. je to reakcia na Tvoje hormony.. prejde to, ked sa jej z tela vyplavia..par dni..

gangulienka
21. mar 2008

tiez si myslim ze je to ok, moja mala par dni po porode zvascene prsia a dr povedala ze mozem ocakavat aj toto, je to z hormonov, prejde to 😉

dadulka19
21. mar 2008

vivian neboj,je to myslím o.k..Aj "susedné" bábenko na pôrodke to malo a sestrička povedala,že je to normálne 😉

lusil2005
21. mar 2008

moja mala tiez kvrvacala par dni po porode. tiez mi povedali ze je to z hormonov, ze ma mala vlastne kvazi menstruaciu. chudatko male, som sa smiala ze mna toho na vyse roka usetrila a ona si to zlizne hned ako pride na svet 😀

vivian2
autor
21. mar 2008

lusil2005 a bola to normalna krv, alebo len taky krvavy soplik? Lebo moja ma normalnu krvicku. V kazdej plienocke tak 4-5 kvapiek.

wienika
21. mar 2008

vivian, to je mikromenzes...je to v poriadku, nemusis sa bat, to prejde..... 😉

uhlikova09
21. mar 2008

urcite je to ok mi sme mali to iste ale mame chlapca jemu sa to prejavilo na prsnikoch-mal ich zdurene a zvacsene,chceli nas poslat lezat ale nakoniec to preslo len sme na to museli davat pozor a nechytat to

julca80
21. mar 2008

ahoj vivian2, absolutne sa toho nemusis bat, bo presne tamten problem co mate vy opisala a vysvetlila p.doktorka ked som prisla z nemocnice, ze to mozem mat mala, tiez to vravela hlavne preto aby som sa nezlakla, ak by sa to objavilo nasej bambulke, ale nastastie nic sa take neprejavilo. Takze len cakat kym to prejde. 😉 🙂 Neboj.

lusil2005
21. mar 2008

vivian normalne trosku krvicky. ako pises ty.

chella
21. mar 2008

vivian
ja som uz velka koza,ale pamatam sa,ze mi raz mama hovorila,ze to mala aj moja segra, tiez uz velka koza, ked bola malicka a lekarka mame vtedy vraj povedala,ze to nie je nic hrozne,ze sa nema coho bat.tak neboj

renatam
21. mar 2008

Vivian, absolutne sa toho nemusiš bať, je to Halbanova reakciia z hormonálneho spádu-/malej sa po porode prerušila dodávka Tvojich ženských hormonov/. Aj moja malá to mala a je to častá vec u novorodencov- dievčatiek. Nijak sa to nelieči. / som detská lekárka, dúfam, že som Ťa ukludnila/.

vivian2
autor
21. mar 2008

Dakujem, ukludnili ste ma. Aj mne sa asi buria hormony. Som velmi precitlivela, ale to je asi tyzden po porode normalne...hadam to prejde. Tak som sa na to moje babo tesila a teraz mam take rozporuplne pocity, ze ci sa o nu budem vediet dobre postarat a ci nieco nezanedbam....take cudne pocity mam

lusil2005
21. mar 2008

vivian haha to si pametam. tyzden - dva po porode by som si najradsej jednu z detskych sestier zo sestonedelia nastahovala domov 😀
a ked mi doktorka povedala ze okrem uspavania, krmenia a prebalovania este musim aj VIGANTOL KVAPKAT!!!! no koniec sveta. mala som pocit ze to nemozem zvladnut 😝

ikke
28. jan 2010

ad82 • 5. okt 2009 o 17:53
😨
Naša malá sa narodila 12.7.2005 - dnes je nádherná, zlatučká a hrozne hnevá 😀
Manželka sa začala (otvárať) v 7. mesiaci takže šla do pôrodnice lahnúť si na kocky.Hore nožky,klud a pichanie udržiavačiek.Manželku to zabednilo a vydržala to do konca. 🙂
Prenášala 2 týždne - plodová voda bola zelená. Báli sme sa - no zbytočne . 😝
Po príchode domov sme prvú noc zbadali na plienočke červenú tekutinu pripomínajúcu krv - aj to bola krv.
Odporučili nás v nemocnici na Detskú gynekologickú ambulanciu ... gynda pre deti? Bože !!!!
To bola naša reakcia - v slzách a malou dušičkou - naše prvorodené- sme vstúpili do ordinácie - no nie v Ružovej záhrade 😖 .
Po konzultácii nám bolo povedané : nakoľko manželka brala tie udržiavačky- hormony , naša malá zlatá slečna dostala MENZES ... 4 dni staré- mladé dieťa malo krámy . Po 5-6 dňoch to prestalo a my sme si vydýchli . Vystresovaní sme sa každeho rodiča čo sme poznali - pýtali na takúto diagnozu.

nikollette • 1d • 5. okt 2009 o 17:55
A odvtedy to už nemala???
Ved to je už viac ako 4roky...

dzio2 • 2d • 5. okt 2009 o 18:52
ad ano pocula som otom nieje to nic vazne moja mala sa narodila s pod problemom ale jej sa zvetsili prsia tyzden po narodeni ale az tak ze sa jej vytvorilo mliecko velmi ju to bolelo a ja som sa hrozne vylakala doktor nam to vysvetlil ze pocas tehotenstva si moja dcerka odomna vzala viacej zenskych hormonov a nazaklade toho sa jej telicko zacalo chovat ako u dospelej zeny a tiez babetka ked krvacaju tak koli tomu koli tym nadmernim hohmonov a doktor povedal ze tie hor sa vstrebaju a bude to dobre a ze problemy do buducna nebude mat dnes ma 2mesiace a je to vpohode 😉

lienka79 • 1d • 5. okt 2009 o 19:45
ano..pocula som o tom, citala,ze je to sposobene matkinymi hormonmi , kt.koluju v obehu babatka

vanish1 • 1d • 5. okt 2009 o 20:33
poznám tiež jeden prípad - bolo to presne ako u vás ad82