Pseudomonas pneumonia. Má niekto skúsenosti?

zana0077
10. nov 2009

PROSIIIIIM, ma niekto skusenost s tymto hlupym bacilom? Malej ho diagnostikovali po zapale pluc. Ani nasa doki nechape odkial ho nabrala, lebo vraj je to nemocnicna bakteria. Som bezradna, a ani to, co o nej citam nie je moc potesujuce. Mi je do placu.....

arietiska
10. nov 2009

http://nemoci.vitalion.cz/zapal-plic/ třeba se tady něco dočteš.

arietiska
10. nov 2009

Máme zrovna celá rodina něco v krku, a tak mně tohle téma docela zajímalo. Navíc syn měl taky něco v nose a je dost možný, že zrovna tohle /už si přesně nepamatuju název/... jsou to bakterie, z toho co jsem vyčetla a jestli to dobře chápu, může být v nose, krku, uchu a můžou způsobit i ten zápal plic. Je to bakterie, takže se dá chytit všude nejen v nemocnici. Testovali ji i před tím zápalem plic nebo až po? Je možný, že je to právě to co to způsobilo.

Dcerka už má ten zápal plic vyléčený a je doma? Z čeho ji brali stěr, že na to přišli?
Jinak myslím, že nemsuíš být nešťatsná, není to zase taková tragédie a časem se ho zbaví, myslím, že Dr. vyčkává, aby nenasazovala ihned atb, které nemusí zabrat. Synovi z nosu taky zmizel bez atb. 😉 Teda po pamyconu.

dadis
11. nov 2009

asi myslis Pseudomonas aeruginosa, je to bacil casto sa vyskytujuci v nemocniciach. Doma sa nachadza napr. vo vylevkach, v zachode, vo vode miskach pod kvetinacmi, v pode vonku aj v kvetinacoch, v nadobach s dazdovou vodou niekedy aj v bojleroch -najma ked su nastavene na nizsiu teplotu, v bazenoch - najma zahradnych - t.j. vsade kde je voda, nie je cista a nejaky cas ma "klud" na to aby sa v nej tieto bacily rozmnozovali. Pre zdravych ludi nie je zvlast nebezpecna - moze sposobovat problem oslabenym jedincom a ludom s cystickou fibrozou. Arietiska - Pamycom je atb - len lokalne 🙂

kutcher
11. nov 2009

Ted jsme s touhle mrchou mesic a pul lecili zapal plic... ale uz jsme po kontrolnim RTG ok

arietiska
11. nov 2009

Tak my měli něco jiného. Syn měl, možná ještě má nějakého streptokokoa pneumonického v nose a my máme s manželem v krku streptokoka pyogenes, kterého léčíme nakonec ATB. Uvidíme jak na tom bude syn po stěrech, pokud taky pozitivně, tak taky skončí na atb.

zana0077
autor
11. nov 2009

odber bol braný tampon laryngu - výter z hrdla, a okrem streptococov má aj staphilococov
proste zavírené celé telo. naša doky bola z toho vystrašená takže aj ja prežívam krušné chvíle...(proti pneumokokom sme očkovaní, bacila jej zistili až po zápale pľúc)

kutcher
11. nov 2009

zana0077: Mozna mi to nebudes verit a nechci danou situaci ulehcovat, ale je fakt, ze decka tyhle veci fakt snasej stokrat lip jak my. Nebudete zdravi hned, ale verim, ze budete ok, jako jsme ted konecne i my, jen se te zeptam, ockovali jste prevenarem? Protoze me ted hloda svedomi, ze jsem chtela usetrit a nechat ho ockovat az na 2 letech, ale je fakt, ze v tu dobu uz jsme si to fakt dovolit nemohli, vzdyt mi sebrali i podporu v materstvi a ted beru jen ten rodicak☹

vlasa
12. nov 2009

moze dostat dieta zapal pluc,ked je ockovane prevenarom proti pneukokovi?baby,nestraste ma 😨

kutcher
12. nov 2009

vlasa: co se tyce pneumokoka, tak muze, ale je tam mnohem mensi riziko nez neockovane deti a co se tyce viroveho zapalu plic, ktery se leci stejne jako bakterialni antb, tak na ten ma prevenar dost maly vliv a vubec hnus je pry zapal plic zpusobeny houbami, cetla jsem, ze se leci huri

denduska
12. nov 2009

zana0077 - myslim ze dadis to napisala uplne presne. Mozno by nebolo zle opytat s k imunologovi, mozno by malej stacili lieky na podporu imunity. A ak chces mat uplnu istotu tak test na cysticku fibrozu.

Prevenar je vakcina proti invazivnym pneumokokovym ochoreniam, ktore sposobuje 7 typov pneumokokov, tie su obsiahnute vo vakcine, okrem toho ich tu lieta este asi 90 inych. Okrem toho teraz po zavedeni v Europe sa zistilo ze tu skoro vobec neucinkuje, lebo tu mame ine "zamorenie", dokonca dieta ockovane prevenarom ma vyssie riziko dostat pneumokoka, ale presne ineho, nez je vo vakcine, to ma teda dost prekvapilo 😠 My sme tiez ockovani, no zda sa zbytocne. Skor by to bolo opodstatnene ak by sa opakovane dokazal pneumokok z vyteru. Mala by uz byt aj nejaka nova vakcina, ktora je namierena proti europskym pneumokokom, len neviem ake ma zatial vysledky.

vlasa, je milion bakterii, ktore mozu sposobit zapal pluc, neda sa proti vsetkemu ockovat, takze klud, to by sme umreli od strachu 😉

kutcher
12. nov 2009

denduska ma pravdu je to jako ockovani proti zloutence: ockujete se proti 1 typu a stanete se mnohem nachylnejsi proti ostatnim typum

zana0077
autor
12. nov 2009

ahojte mamulienky. tiez som bola prekvapena. ze aj napriek ockovaniu prevenarom sme to vsetko dostali... vysetrenie na cisticku fibrozu bolo ok. hodnota okolo 24... musime vsak testovat este raz. A clanky co som na tuto temu precitala su hozneeeeeeeee. este sa skusim skontaktovat so znamou pediatrickou v nemecku a uvidime. tam zatial na kazdy nas problem mali uplne ine vysvetlenie a volili doposial zakazdym iny liecebny postup... osvedcil sa viac... A ze sme toho uz preskakali......🙂

musko
12. nov 2009

Baby, pneumokok je iné ako pseudomonas....
Ano, zápal pľúc može dieťa dostať, aj keď je očkované Prevenarom. Je to vakcína vyvinutá v USA, na ich kmene, u nás účinná zhruba na 50% kmeňov, takže tak
Pseudoomonáda je iná vec - je to zvačša nemocničná nákaza, a hodne rezistentná na ATB, takže sa dávajú antibiotiká naozaj cielene dľa kultivácie a citlivosti, pretože ich je málo na ňu účinných. Ale tie čo sú citlivé, tie zaberajú dobre

vlasa
12. nov 2009

malej teraz napr zistili v posve taku bakteriu co tam nema co robit a neexistuju atb pre deti na to 😨 az od 18rokov,tak som zvedava,co vymyslia 😠

katecameron
2. feb 2011

aj my ju mame podla najnovsich vyterov nv nose +pneumokok

dennikbuducejmatky
27. feb 2017

@zana0077 ubehlo par rokov odkedy ste boli chory, Prosim bola by si ochotna dat mi info ako ste dopadli a priebeh atd? Mojej 2rocnej dcerke tuto pliagu teraz zistili. Dakujem

zana0077
autor
27. feb 2017

@dennikbuducejmatky ahoj, fakt je to uz davno. Prekonavali sme to vtedy dost tazko, caste zapaly pluc malu vycerpavali natolko, ze nevladala stat na nohach, mne sa vtedy rucal svet. Proste co atb, to zle. Nakoniec sme to vyriesili pobytom v srobarovom ustave v hornom smokovci, kde nas prijal vtedajsi primar, meno uz nepamatam, ale zlatucky chlap. Od vtedy musim poklopat, mala nemala ani jedinky krat zapal pluc, v podstate od kedy sme odtial vysli, mala nechorlavela. Mala tam liecebne procedury, brala atb, inhalacie a domov nas pustili s inhalacnou masinkou ;) a tusim s ventolinom a este jednym inhalacnym sprejom, ecobec tusim. Bez srobarovho ustavu neviem ako by sme to zvladli. Drzim palceky, nech sa dcerka vylieci. Kludne som k dispozicii v pripade dalsich otazok 🙂

dennikbuducejmatky
28. feb 2017

@zana0077 Dakujem 😢

zana0077
autor
28. feb 2017

@dennikbuducejmatky vam co povedal lekar? Ako to mala zvlada? Dakujem za srdiecko ;)

strelko
8. mar 2017

Ahojte,tak aj nasmu Matkovi (2roky) zistili bakteriu pseudomonas aeruginosa v krku,v piatok mu mam urobit vyter z hrdla a ak sa este potvrdi,tak musime ist do nemocnici na hospitalizaciu,lebo ziadne antibiotika na to nezaberu a len infuzky,,tak nam z toho nervy,lebo to by bol zbytocny stres zase pre syna...drzte palce😉

sandey
14. mar 2017

@strelko ahoj aj nám včera zistili tohto bacila, ako ste dopadli na kontrolnom výtere?

strelko
14. mar 2017

@sandey ahoj,dnes okolo jednej budu vysledky,potom napisem.A vy co teraz budete mat,znova vyter,ci?

sandey
14. mar 2017

@strelko áno dnes sme boli na výtere, tak v piatok by mali byť výsledky a ak budú zle tak do nemocnice

strelko
14. mar 2017

@sandey aj vy?Aj my tak,ale nie som s tym ztotoznena,kedze Matkovi nic nie je ani teplota,ziadne bolesti a este v nemocnici nieco nachyta...

strelko
14. mar 2017

@sandey
A tvoj maly ma nejake priznaky?ako horucky,bolest hrdla....?

strelko
14. mar 2017

@sandey tak my mame vysledky v poriadku.Drzim palce nech aj vase su oki.Potom daj vediet

sandey
14. mar 2017

Môj sopli a kašle trošku, ináč nič, ale už 2 mesiace... To z toho nie je, lebo mesiac dozadu tam nemal tohto bacila

chtoura_ba
16. mar 2017

@vlasa no moji obaja su ockovani prevenarom a zapal pluc mal starsi ako 3 rocny a teraz ako 4-rocny opat po roku. Obidva virusove.a mladsi suchy zapal pluc uz ako 6 mesacny od brata a teraz od brata opat dostal ako rocny☹...uz cakame na rozhodnutie poistovne na kupele do Smokovca...

sandey
17. mar 2017

@strelko ahoj tak aj my sme mali dnes vyter negatívny, tak nemocnici sme sa vyhli 😉

strelko
17. mar 2017

@sandey tak to je parada,clovek ako si vydychne,ked uz vie vysledky,vsak?Tak sa tesim s vami😉