Pseudomonas v konečníku 15 mesačnej dcéry

sisiska
24. máj 2011

Mate skusenosti s touto baktriou? Nasej 15 mesacnej dcerke ju zistili z konecnika, nasa dr. sa vyjdarila, ze to nie je nic vazne, ale gastroenterologicka vravela, ze to moze byt velmi nebezpecna infekcia...odporucila nam probiotika a Smectu, kedze mavame mierne zvysene teploty a hnacky a o 2-3 tyzdne kontrolny vyter...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem

irama29
24. máj 2011

@sisiska ahoj, moja dcerka mala tuto bakteriu v januari, to mala 16 mesiacov, najskor mala chripku, po antibiotikach mala dva tyzdne velke hnacky, robili jej vyter z konecnika a zistili presne tuto bakteriu..detska lekarka mi tiez povedala, ze to nie je nic vazne, ze musime cakat, bakteria sama zmizne, tiez sme mali probiotika..o mesiac nam robili znova vyter a ten uz bol v poriadku, takze lekarka mala pravdu..s inym lekarom som sa neradila..

sisiska
autor
26. máj 2011

@irama29 my mame tiez kontrolu mat o tri tyzdne, tak snad to bude ok...diky moc za info 🙂

katecameron
26. máj 2011

moj mal tuto bakteriu v nosteku kontrolny vyter mu nerobili ja som citala ze je to nempocnicny bacil moj si ho fakt doniesol z nemocky lezali sme tam a potom pseudomonas

sisiska
autor
27. máj 2011

@katecameron a ako mu ju liecili?

sisiska
autor
27. máj 2011

@katecameron a ked ju syncek mal, ake mal priznaky? ako ste vlastne prisli na to, ze mu treba urobit vyter z nosteka? mal teploty?

katecameron
27. máj 2011

@sisiska iba kvapky do nosa mu dali a to pamycon bol chory mal sople zelene ako vzdy teploty asi nemal uz nepam,atam presne

ada0207
11. jan 2019

@sisiska ahoj, chcem sa prosim ta opytat na tu baktériu dcérka trojrocna ju ma v konecniku, ako ste sa jejzbavili nakoniec? Nam len probiotika kázala dr. Tiež. Ďakujem krásne

ada0207
11. jan 2019

@irama29 ahoj, chcem sa opytat ako ste sa zbavili tej baktérie nakoniec prosim ta .... dcérka ma to iste a tiež len probiotika máme brať

ite
17. jan 2019

ahojte, moja dcera ma tuto bakteriu od 3mes., teda az vtedy jej robili prvykrat vyter, teraz ma 8mes. a stale ju ma, a ma aj dalsie bakterie. Nasa dr komunikovala asi s dalsimi 3 dr a kazdy jeden zhodnotil to, ze to treba liecit iba probiotikami,,, tak cakame kedy to vykaka, ale zatial sa vobec nic nezmenilo. Stolicu ma niekedy riedku, niekedy tvrdsiu...

ada0207
17. jan 2019

@ite ahoj, toto.isté aj nam povedala dr.presne! A tiež sme tak že raz redsia raz normálna ... som kľudnejsia keď to vravia teda aj iní dr.

ada0207
23. feb 2019

@ite ahoj môžem sa opytat ako ste s tou baktériou?liecili vas,nejak na to? Nas nie len probiotikami...

ite
23. feb 2019

@ada0207 ahoj, minuly týždeň v piatok nám opäť prišli výsledky a už je bez bakterií, po 5 mesiacoch jej to konečne zmizlo!!! Striedala som biogaiu a probiotik baby... Nič iné, jesť jej dávam skoro všetko... liečbu nemala, iba tie probiotiká a ešte mi dr poradila ryžový vyvar aby pila miesto vody... aby to čím skôr vykakala, ale tak moja mala papa aj jogurty a dávam jej už iba klasické mlieko 3,5% ja neviem, možno aj to pomohlo, ťažko povedať prečo to zmizlo až teraz a čo pomohlo tomu, že to dostala zo seba von..

ada0207
24. feb 2019

@ite tak skusim aj ja biogaju vymeniť a sústavne ste davali probiotika bez prestávky? My to mame tiež stale ale dr.povedala že si to nemam všímať tak.ja už neviem. Inak nemáme žiadne prejavy tiež. No skusim aj odvar teda. Dakujem vam 🙂

ppetinka
22. júl 2021

Ahojte, obnovujem túto tému, mám 1,5m dcérku a zistili jej z konečníka túto potvoru :( Malú bolieva bruško, máva riedke stolice :( Obvodná nás poslala na gastro, vraj na túto baktériu zaberajú len silné ATB a bola by potrebná hospitalizácia, čo veľmi nechcem. Sestrička z gastra nás objednala a povedala,že p. Dr. dáva takým malým deťom len probiotiká, ktoré užívame. Písali ste tu viaceré, že práve probiotiká vám pomohli a baktérie ste sa zbavili. Naozaj na to stačia len probiotiká ??? Pretože pediatrička má uistila,že nie .... :(

ada0207
22. júl 2021

@ppetinka mne sa zdá že len probiotika sme brali naozaj na to, ale silné tie BIOPRON FORTE aj dve tablety zo začiatku a potom po jednom. Nie obyčajne decke. A dlhodobo... Ale potom nam to prešlo do mechúra a mala baktérií tam a to už musela dat antibiotiká veru. Tiež mala len bolesti bruška.

ppetinka
23. júl 2021

@ada0207 no dcérka má len 1,5m čiže u nej len detské probiotiká ... Uuf, dúfam,že nám to prejde :( lebo malu boli bruško a dr. že podľa nej to nie je z tej baktérie

ada0207
24. júl 2021

@ppetinka Aj moja malá rok len vtedy a brala BIOPRON FORTE a dokonca malý teraz už má brat a ma len 6m, to sú aj pre deti a hneď záberu 👌🏻