Psychomotorická retardácia a epilepsia u detí do 1 roku

chikitacmuk
15. jan 2012

Ahojte mamicky,,,mam synceka,,ma 8mes, korigovane 6mes...od narodenia mame problemy,,,maly zaostava vo vyvoji,,,este sa nepretaca, neudrzi dlho hlavicku, nesedi,,nehra sa z hrackami, neudrzi nic v ruke :( neurolog stanovil predbeznu dianozu ako psychomotoricka retardacia,,do toho nam zistili epilepsiu a tiez hypertonus a hypotoniu trupu,,cvicime vojtovku,,,chcem pocut podobne pribehy,,ake su prognozy do buducna,,bude moje dietatko postihnute?ci je sanca ze bude aspon ako tak v poriadku,,,dakujem za kazdu skusenost

michal29
9. jan 2015

Voilam sa Michal pisem vam moju osobnu skusenost a povzbudil vas. narodil som sa v roku1986 v 30 tyzdni tehotenstva.mal som rovnake zdravotne problemy ako popisujete okrem ineho mam aj DMO spastcku kvadruparezu. za tie roky som prekonal niekolko operacii noch jednu operacu oci. Nasledne rehabilitácie, kupelne licby. Vdaka rehabilitaciam dnes zvladam mnozstvo veci ktore ktory lekari povazovali za malo pravdepodobné nedotazem sice chodit poybujem sa pomocou machanického invalidného vozika zvladam ukony sebaobsluhy obcas potrebujem sice pomoc ale snazim sa co najviac neci zvladnut sam. pocas studia na strednej skole som si spravil vodičak co povazujem za najvacsi posun v zivote smerom k samostatnosti. Najdoleztejsie je vela rehabilitacie, najlepsie kazdy den, pevna vola, opklopoat sa ludmi co Vas potporia a pomozu, ale nebudu Vas lutovat,.

Zelam vela zdravia vam aj vasmu synovi