Pupence, ktoré miznú a objavujú sa inde u 2-ročnej

13. dec 2022

Ahojte . Malá má po sebe pupence červené , ktoré menia miesto , najskôr ich mala na chrbte , po chvíľke zmizli , objavili sa na tvári , po chvíľke zasa na nohách a takto mizli a objavovali sa na iných miestach . Potom sa ukázali na celom tele. Miznú a objavujú sa na iných častiach tela . Vysypala sa celkom . Neviete čo to môže byt ? Myslela som , že zihlavka ale nikde nepíšu o tom , že mizne a objavuje sa inde

klarissa25
13. dec 2022

nie su to štipance ?

autor
13. dec 2022

@klarissa25 nie , niesú. Môžem poslať aj foto

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
13. dec 2022

no to je na 1000 percent žihlavka, proste alergicka reakcia na niečo, ked daš dieťaťu nejaký alergen môže sa jej objavovať hocikde

bluemoon24
13. dec 2022

Joo, ja to mam obcas. Teda ne takto velmi, ale v podstate se mi obcas na tele objevi “stipanec” ktery po chvilce splaskne a po dalsi chvili se ztrati i cervena skvrna. Zacalo mi to po porodu, normalne jsem se bala, ze jsem si z porodnice prinesla nejake nezvane navstevniky, ale nastesti ne. Jinak ano je to koprivka. Ja to neresim, jednou za cas to preziju, ale ve tvem pripade urcite smer pediatr a resit, musi to strasne svrbet.

hilda08
13. dec 2022

Moj syn toto mal po antibiotikach, teda kvapkách uniflox

janage
13. dec 2022

Alergia alebo histamínová intolerancia

kikusp
17. mar 2023

Dobrý deň prajem. Viete nakoniec , čo to spôsobilo ? Moja malá ma toto už druhý deň- väčšinou večer.. dávam jej tiež uniflox kvapky na očká. Ale ináč nejedla nič nové

autor
18. mar 2023

@kikusp v ten deň sme boli na pohotovosti a v momente nás poslali ležať na detské do nemocnice . Nezistilo sa , že z čoho to bolo . Lekár tvrdil že buď z jedla , alebo že keď je dieťa aj choré , tak môže mať takého niečo z choroby .