Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pupence na nohe 6 ročného chlapca

ivana6841
19. apr 2015

Zdravím, chcela by som sa na niečo opýtať. Môj 6 ročný brat má už tretí deň horúčky a na nohe sa mu objavilo niečo čo neviem identifikovať, mohlo by to nejak súvisieť? Čo to je? Iba ho to svrbí.

hradnapani
19. apr 2015

@ivana6841 vyzera to ako zihlavka. Ak ma horucku, tak to bude pravdepodobne nejaka virusova choroba - tam zvykne byt taky priebeh ze po par dnoch horucky sa dieta vysype. Horucka by vsak mala pomaly ustupovat a vyrazky mozu pretrvat. Ale samozrejme, lepsie konzultovat s lekarom, lebo az takyto masivny vysyp je podla mna dost netypicky. Ak je to naozaj zihlavka, tie vyrazky sa mozu stracat a znova objavovat, rozsirovat a pritom dost svrbiet.

aristka
20. apr 2015

Toto je na lekára...

keziah
20. apr 2015

mne to tiez pripada ako zihlavka, ale je toho nejak vela. urcite by som s tym skocila za lekarom, mozno na to predpise nejake antihistaminika alebo kortikoidy, aj ked hned neuzije, ale radsej mat doma pre pripad komplikacii.
zihlavka je alergicka reakcia, odhliadnuc od tych horuciek (tam netusim ci moze byt nejaky suvis a aky, aj preto by som radsej zbehla za lekarom), porozmyslajte, ci brat nieco neobvykle nezjedol (lieky?).

ivana6841
autor
20. apr 2015

U lekara už dnes boli a ta žihľavka sa už zmiernila, no teploty má stále a čím ďalej tým vyššie. CRP mu zápal neukázalo a tak sa len domnievajú na nejakom víruse. Nič zvláštne nejedol a z liekov bral iba paralen tak doma vážne nevieme z čoho by to mohol mať.

reva6
20. apr 2015

toto som mala minule ked som zedla paralen.... v nemocnici mi povedali ze je to zihlavka... a mala som alergicku reakciu na paralen aby som ho uz radsej nikdy nejedla..... takze tak.... jaj a povedali mi ze som mala hned dojst...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli