3,5-ročný má horúčku

rebeka3333
30. júl 2022

Ahojte baby mám prosbu moj maly brat 3 ročný ma 38,5 horucku s nezaberajú lieky od horucky za akú dlhu dobu môžem prestriedat nurofen s panadolom a môžem ho dať do vane osprchovať aj keď ma studené nohy a ruky ? Ďakujem za každú odpoved

luliu
30. júl 2022

@rebeka3333 po 3h najskôr, 38.5 nie je až taká vysoká teplota, pri takej ja len nasadzujem lieky. Nemôžeš sprchovať ak má studené končatiny, teplota stúpa.
Dávaš správne dávky?

slovakboy
30. júl 2022

@rebeka3333 keď ma studené nohy aj ruky ešte mu horúčka stúpa. Môžeš ho osprchovať až keď sa zastaví a a len vlažnou vodou odskúšaj ju rukou pre teba ťa voda bude letná pre neho chladná. Ochladí sa tým že bude mokrý a voda sa z neho bude odparovať. Ak si s ním sama doma volaj pohotovosť alebo 912 poradia ti ako s liekmi.

katkaba1
30. júl 2022

@rebeka3333 striedať účinná látka by sa mala až po 4 hodinách, keď je naozaj veľmi zle a nejze zraziť ani sprchou, zábalmi a pod tak sa môže výnimočne po 3 hodinách. To ale skôr pri teplote okolo 40C.
Liek môže zabrať (hlavne Panadol a pod) aj po 20-30 minutach až. Pri studených a mramorových končatinách sa zábal ani sprcha nerobia. Taktiež pro 38,5 horúčke sa nerobia, až nad 39 ak to stav dovoľuje.

patka06
30. júl 2022

pri 38,5 by som nestriedala nie je to až tak veľa, tiež pri 38,5 len začínam s liekmi na zníženenie teploty.
Ak má studené končatiny nemôžeš sprchovať ani robiť zábaly. a pri tejto teplote ani nie sú potrebné.
Dávaj veľa tekutín, ľahké oblečenie - nezakrývať a dobre vyvetraj miestnosť.

fiafia
30. júl 2022

@rebeka3333 určite nesprchovat. Skontrolovať ci správne davkujes sirup. Ja osobne dávam radšej cipok ako sirup. 38,5 nieje ešte tak vysoká teplota, telo s niečím bojuje to je dobre

aurorastone
30. júl 2022

Po 4 hodinách, určite nie po 3, a sprchovat nie keď ma studené končatiny, držte sa 💪

jana_eyre_2
30. júl 2022

-Lieky nasadzovať až od 38,5..
- ak sa dieťa cíti veľmi zle, môžeš od 38
- keď sú studené končatiny, vtedy sa zábaly ešte nerobia, lebo teplota ešte pôjde hore..
-kes nie sú studené končatiny, môžeš osprchovať, okúpať vo vode o jeden dva stupne nižšej ako je teplota dieťaťa..
- veľmi veľa piť a nepodceňovať to ☝️
- lieky sa môžu striedať po 3h (pretože rovnaká účinná látka sa môže dávať po 6tich hodinách, takže to je presná polovica)
- dávať lieky podla váhy, nie veku, poriadne to prepocitat..
- naozaj veľmi veľa piť..

Skóre uzdravenie

rebeka3333
autor
30. júl 2022

Ďakujem vám baby moc všetkým hádam bude dobre ❤️

01matrioska
30. júl 2022

Keby ste potrebovali znížiť horúčku ak lieky nezaberajú, môžete mu ešte natrieť chodila tymianovym krémom a zabaliť do ponožiek na noc 👍

slovakboy
30. júl 2022

@rebeka3333 daj vedieť ako sa bračekovi darí