Pyrolus stenóza u deti

dejna_
30. jún 2022

Ahojte žienky,

Prosím Vás čo máte dve deti a prvé dieťa malo diagnózu stenoza pyrolusu ( zúženie pyrolu) deti museli cca v 5 týždni absolvovať operáciu ...málo túto diagnózu aj druhé dieťa? ďakujem za skúsenosť

liz_lemon
30. jún 2022

syn to mal, dcera uz nie

dejna_
autor
30. jún 2022

@liz_lemon ja mám dvoch synov a mám podozrenie x aj u neho to začína ..aktuálne má 2.5 týždňa

liz_lemon
30. jún 2022

@dejna_ to ma mrzi, chod s nim co najskor na sono, nam stale hovorili, ze je to reflux, pomaly kazdu noc sme boli na pohotovosti, kvoli vracaniu, bolo to hrozne, drzim palce

dejna_
autor
30. jún 2022

@liz_lemon ešte ma len 2.5 týždňa skúsim si to najbližšie dni odsledovať a podľa toho ako bude priberať sa zariadim ...ono túto diagnózu väčšinou vedia spoznať cca od 4 týždňa života... lebo dieťa sa narodí s normálnym pyrolusom ..hrubnut to začne až po narodení ...mne vtedy hovorili že oni to berú ako jednoduchu operáciu ako príklad operáciu slepého čreva, že túto operáciu robia pomaly na vrátnici ...ale teda.mne nebolo všetko jedno ..syn má už 3.5 roka a všetko je v poriadku našťastie ale bola som radšej keby to druhorodeny syn nemal 😪

liz_lemon
30. jún 2022

@dejna_ moj to mal ako 6 tyzdnovy, ale dost dlho nevedeli prist na diagnozu, aj sono najprv vyhodnotili, ze je ok, a az na druhom to potvrdili a hned isiel za 2 dni na operaciu, 2 tyzdne sme boli v nemocnici, lebo aj nejaku infekciu tam dostal, ale odvtedy uz vsetko ok, teraz uz ma 10 rokov

beataxxx
30. jún 2022

Mám vnučky dvojičky a mala to jedna z nich, bolo to vtedy zúfalé, pretože sa narodili maličké a tá menšia len chudla a stále grckala, tiež ju operovali v 5 týždňoch a potom už bolo všetko ok, tá druha to nemala, muž je pediater a hovoril vtedy, že pylorostenoza by nemala byt dedicna

beataxxx
30. jún 2022

Diagnostikovala to moja mama keď videla ako grcka- to bola úplná fontána, nie len také blinkanie, to je pri pylorostenoze charakteristické, tak si to odsleduj

dejna_
autor
1. júl 2022

@beataxxx hej nemala by byť tá diagnóza dedičná, samozrejme výnimka potvrdzuje pravidlo ...uvidím ako to bude prebiehať ďalej lebo ak je to pyrolostenoza tak to bude naberať grády 😬

dejna_
autor
1. júl 2022

@beataxxx hej hej viem presne 😪 keďže to mal prvý syn preto ma chytá panika 😭...že zase ten kolobeh aj keď po operácii sa aj malému aj mne ulavilo

beataxxx
1. júl 2022

Prečo si myslíš, že to u neho začína? Možno len grcka ako všetky bábätka…..držím veľmi palce, aby sa to nepotvrdilo🙂

dejna_
autor
1. júl 2022

@beataxxx viete čo práveže nie je to grckanie je to vracanie ide mu to aj nosom a veľké množstvo ..ja by som povedala že aj obsah celého žalúdka vyvracal

beataxxx
1. júl 2022

A je to úplne pri každom papani?

dejna_
autor
2. júl 2022

@beataxxx práveže nie ono to aj pri prvom synovi začalo že raz za deň dva potom dva krát denne ..len tam nejde o ugrckavanie pri tejto diagnóze sa nahromadí mlieko v žalúdku príklad aj za tri papania a potom to pod tlakom vystrelí von až na meter taký gejzír ( samozrejme tento stav nastáva postupne ) preto je to na začiatku tak ťažké rozoznať od refluxu

beataxxx
2. júl 2022

Asi by som šla čo najskôr na vyšetrenie, držím veľmi palce, daj potom vedieť

dejna_
autor
2. júl 2022

@beataxxx no práveže vyšetrenie ma zmysel asi až v 5 týždni absolvovať...doteraz by to nazvali len reflux keďže k zúženiu príde až po narodení a postupne ..teraz mi neostáva nič len čakať ... každopádne je teraz dva dni len na umelom mlieku 🙈 materské odasavam a zamrazujem a dva dni žiadne vracanie 🤷 tak možno mu nesedí niečo čo som zjedla 😬..ukáže čas ..dám vedieť ako to dopadlo