Radíte výber nosnej mandle?

carodejkka
8. nov 2012

Mamičky, poraďte.
Môj syn Matejko má zväčšené nosné mandle. Stále býva chorý, dýcha pusinou, má zdravotné problémy.
Boli sme aj na vyšetrení, kde nám potvrdili, že je potrebné vybrať to von. No problém nastal vtedy, keď nám dali na výber dve možnosti. Rýchlejší - jednodňová chirurgia alebo "pomalší" - 2 dni na lôžku. Ide o to, že ten "rýchlejší" spôsob má dosť negatív - ide len o "oblbnutie" dieťaťka, aby nevnímalo bolesť, výber, (poobede môže ísť domov), ale!!! zo 100 detí sa im 15 vráti naspäť - opätovné vybratie. 😢
Druhá varianta - celkové uspatie dieťaťka - zo 100 detí sa im nevráti ani jedno.
Poraďte mi, ak máte skúsenosti, čo by ste urobili vy. Možno som prehnane citlivá, ale bojím sa, aj keď ide len o vybratie nosnej mandle.

nevestickka
14. apr 2014

urcite radsej celkova, kamaratkin syn bol teraz nedavno na Antolskej a vsetko uplne ok, ziadne problemy, velmi dobre to znasal, zachvilu uz aj normalne papal. Na izbe boli aj s druhym chlapcekom, maminky pekne pri nich celu dobu. ... nas znamy ORL urcite neodporucal jednodnovu chirurgiu, su velke rizika komplikacii, hlavne prva noc po je kriticka, dieta moze v spanku dokonca vykrvacat 😕 Rozhodne nepodcenovat! Alebo ak uz chcete byt silou-mocou doma hned druhy den, dajte si celonocnu straz s otvorenymi ocami nad spiacim dietatom! Poznam osobne rodinu, ktorej dcerka takto prvu noc po OP doma zomrela v spanku! Je to uz par rokov, ale rizika su stale rovnake! Preto je pobyt v nemocnici vacsia istota. Nenadarmo si tam tie deticky nechavaju.

atrami
14. apr 2014

My sme mali vyber nosnych aj krcnych spolu. Bol v celkovej narkoze. Zvladol to super. Hovoril, ze krcne boli horšie. Syn ich mal veľke a blokovali mu dychacie cesty, tak nebola ina moznost. Na 3. deň sme išli domov, mal zvýšenú teplotu.

lauricka
2. apr 2015

malemu vyberali v celkovej narkoze a aj tak mu dorastla, ani ten zakrok nie je 100%ny.

nelinka2009
14. apr 2015

Inak skor nez zabudnem. Chcem neskutocne vyzdvihnut, podakovat a pochvalit cely personal DFN na Kramaroch. Od zdravotnej sestry, ktoru sme stretli na schodoch a ani neviem jej meno no stratili sme sa tam a ochotne nas z 3 poschodia odprevadila na prizemie... Az po pani upratovacku na WC, ktora bola trpezliva a pockala kym sa tam vysmochtime... Nehovoriac o fantastickej mudr. Zajickoej ORL... vysvetlila a ten ludsky pritup no super... a mudr Kunzo nepriek tomu, ze fibroskopia vobec nieje prijemne vysetrenie a mala si aj poplakala pan doktor bol neuveritelny poradil a pohladil dusicku tiez vsetko vysvetltil aj ked tam teda naozaj toho maju dost a obdivujem .. Ako detixky z celeho Slovenska... Vsade cakate ale inak sa neda a ku kazdemu individualny a pritom pozitivny pristup...

Takze my uz len teraz z papiermi od tychto PANOV DOKTOROV popozenieme nase pani doktorku pedistricku, imunologicku a aj alergologicku aby si naozaj robili svoju robotu a zbytocne v nemocniciach neprepchavali cakarne pripadmi, ktore niesu akutne... NAOZAJ OBROVSKA DAKA A mile mamicky... ak by mojej dcere predsa len vyberali mandle...nejdem nikde len do statnej nemocnice Kramare...

cindyy
11. okt 2016

@adka3478 ahoj chcem sa informovat ako ste dopadlu v piestanoch z vyberom mandli?vsetko bolo ok ?nas to caka za tyzden tiez v piestanoch.dakujem

gabona1
12. okt 2016

Ahoj, ja som za vybranie nosných mandlí, u nás na prvý krát veľmi pomohlo a potom sme už mali pokoj s chorobami. Riaď sa pokynmi lekárov, urobíš najlepšie. Oni vedia, či mandle robia problém, alebo je to ešte únosné. Myslím, že ich nevyberajú len tak, bez príčiny.

petruska1212
28. feb 2019

baby, nas posielaju na vyber nosnych mandli, lebo slabsie pocuje, brala pamycon,aj sirup, nie atb, prisli sme na kontrolu spravili audio vysetrenie a rozhodnutie lekara operacia, obavam sa trochu, ale aj detsky potvrdil aby sme sli, ze neskor moze este horsie pocut. a moze mat komplikacie.