Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ranné hnačky, nechuť do jedla ráno pred škôlkou

gutka79
9. sep 2014

Ahojte, moja dcéra je "stresman", ako začne škôlka, začnú sa ranné hnačky, je jej už najnovšie aj zle, nechce jesť, je bez nálady a dokonca myká plecami a hmká pri tom... asi každý rok iný tik. Neviem, čo s tým, kde robím chybu. Viete niečo poradiť? Psychológa moc neuvažujem, boli sme kvoli psychogennemu kašľu, viac nám asi nikto nepovie, čo už vieme. Budem vďačná za vaše skúsenosti. Nerada by som niečo prehliadla, prepásla a ublížila mojej malej láske. Ďakujem! 🙂

jul11
9. sep 2014

@gutka79 ze 5rocna este zle zvlada skolku je narocne. kazde dieta je ine.pedpokladam,ze je velmi citliva. ja som ako dieta myslim celkom rada chodila do skolky aj skoly,ale tiez som mavala rozne zlozvyky by som to povedala. hryzenie pery,fukala som si na prsty a rozne ine.ale napriklad nechty som si neobhryzala. myslim,ze som si vnutrony stres takto kompenzovala,vyrastla som z toho.aj ked peru si aj teraz obcas hryziem,ked mam narocne obdobie.

horana
9. sep 2014

Zo skusenosti svojich vlastnych deti poradit neviem, nakolko tento problem sa pri nich nevyskytol, ale ja ako male dieta som bola presne tento typ. Skolka mi jednoducho nesadla. Vraj nasi so mnou boli vtedy aj za psychologickou a ze ta im povedala ze su deti ktore si nezvyknu na skolku nikdy. Tak sa nasi s malou dusickou a nadejou upinali ku skole, nakolko im vtedy ta psych. povedala ze vacsina deti co takto trapi skolka, naopak v skole su v pohode, nakolko je to uplne iny system prace, a ze im skratka nevyhovuje ten skolkarsky. A ukazalo sa ze to bolo just tak. Ako som nevedela v skolke nabehnut, kazdodenne place a stresy, hnacky a uzatvarania sa do seba, ani jeden kamarat tam, dokonca az tak ze to mam doteraz ako by v tme a hmle, ziadne spomienky, len taky intenzivny pocit cudzoty, tak v skole od 1. dna pohoda, ZS bolo jedno z najkrajsich zivotnych obdbobi, kamosky som si nasla hned a vobec mi to tam vyhovovalo ako take. Hned som sa rozbehla a nemala ziadny problem...
Takze aj ked poradit priamo neviem, ci je to toto iste, mozno len trochu nadeje do buducnosti, ze aj taketo typy deti byvaju.
Len ked uz to tak dlho trva, ja osobne v dnesnych dobach kedy su aj sukromne skolky kde sa nadstandartnejsi laskavejsi pristup da zaplatit, asi by som pouvazovala, za sociku neboli moznosti, teraz by som si aj od huby odtrhla a suchy chleba jedla, len aby dieta bolo OK.

janickacrazy
9. sep 2014

@gutka79 A v školke sa správa celý den normálne? Hrá sa s detmi, zapája sa do činností? Nestalo sa tam niečo, z čoho má stres? Alebo nebije ju tam nejaké dieta? Napr. moj syn sa mi stále stažoval, že istý chlapec ho bije, no ten bil skoro všetky deti a učitelky to síce riešili, ale dost neefektívne. No my sme sa nedávno prestahovali, takže teraz chodí do inej školky a tam ho nikto nebije, tak som štastná, že je klud. Dokonca už chodí aj na celý den a spí tam, čo v tej predošlej školke nechcel o spaní ani počut. A pýtala si sa jej, čo jej na školke vadí? Povedala ti niečo konkretne?

gutka79
autor
9. sep 2014

@janickacrazy No je to velmi zlozite. Ona sa v skolke hra, zapaja, ma kamosky, ked pre nu pridem, je vesela, stastna, ale ked pride vecer a rano, je to tu zas. Nechapem. Prisla som aj na to, ze akonahle ju pre nieco ucitelka co len trosku vyhresi, ma z toho hotovu psychozu. Cely vikend na to mysli a je ako bez duse. Ja ten proces v jej hlavicke nechapem :( Snazim sa jej to vsemozne vyhovorit. Napr. v piatok bezala, spadla a rozrezala si dlan na akomsi betone. Ucitelky mi to podali uplne v pohode. Mala to osetrene, dokonca mohla kreslit na interaktivnej tabuli ako pacient ;) Ale trochu ju poucili, ze behat sa nema a ona napriek zakazu pobehla a zranila sa, no a to stacilo, aby zostala mimo. Neviem, asi ma v hlave predstavu, ze ju kazdy miluje a zboznuje a ked sa niekto zachova inac, je z toho hotova. Neviem, ako by som jej pomohla :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli