Reflux u 17 mesačnej dcérky - stravovanie

miirkka1
16. apr 2018

Ahojte. Malej doktorka podla ultrazvuku zistila reflux...casto ju napina na vracanie....mame vyradit mliecne vyrobky nejest vela...nepit vodu pred jedlom a medzi jedlom...ake mate este rady?Kojim ju na vecer a v noci ze aj ju mam odstavit ...moze jej to skodit?

kp7333
16. apr 2018

Treba odsledovat po akych jedlach zvykne vracat a tomu sa vyhybat. Celkovo je lepsia tuhsia strava, tekuta sa zvykne vracat zo zaludka. Pozor na jedla z paradajok a kyslomliecne vyrobky - zhorsuju reflux. Po vracani dat vypit trochu cistej vody, nech si vyplachne usta, lebo kyselina poskodzuje zubnu sklovinu. V noci pit iba cistu vodu.

miirkka1
autor
16. apr 2018

@kp7333 ona praveze nevracia len ju napina na vracanie...na sone bolo vidiet ako sa to vracia zo zaludka ....nocne kojenie preplna zaludok?

luba41
16. apr 2018

@miirkka1 MM je v pohode..nepreplna...skuste vyradiť to mlieko a mliečne zo stravy úplne..po čom ju napína, po všetkom? či pred jedlom?

miirkka1
autor
16. apr 2018

Ju napina len aj ked jej nukam papat alebo ked si dava salik alebo nieco na krk...dr vravela ze je to aj psychika.a ze mam odstavit lebo zaludok nema oddych v noci

luba41
16. apr 2018

@miirkka1 tak to riadnu kravinu povedala..☹ a čo vlastne malá jedáva?nemá alergie? exem? nerobí to len pri niektorých potravinách? robí to odkedy, odmalička?

miirkka1
autor
16. apr 2018

Ked mala 6m brali je krv ci nie je alergicka na krv laktozu...vsetko ok...mala problemy s vetrami...toto napinanie ma asi od 8mesiaca.Vtedy mi vravela dr ze sa to este vyvija ze to ma kazde dieta spatny tok.Dnes ju napr.naplo 2x pred jogurtom a potom ho spapa.Na stole vidi cokoladu zoberie napne ju..ekzem nema...na plieckach ma take pupiky ale to ma vzdy tam...neviem co to je...

miirkka1
autor
16. apr 2018

Manzel ma reflux...

miirkka1
autor
16. apr 2018

Inak mala papava vsetko...sice nechuti jej uplne vsetko prebera...rano chlebik s niecim alebo parok....teply obed medzitym nieco jogurt alebo rano ....a vecer gris alebo polievku...alebo zase chlebik s niecim...

miirkka1
autor
16. apr 2018

Ale to ze v noci casto cicia...kvoli zubom sa stale prisava...aj cez den ju trapia...ale nekojim cez den

miirkka1
autor
16. apr 2018

Ale proste ju napina ked jej jedlo ponuknem....alebo ked aj vidi ze ja papam...zevraj je prepchata...tak mame len 3x denne male porcie...

luba41
16. apr 2018

@miirkka1 skus to mliečne načisto zo stravy preč, takisto menej sladkeho,menej muky..zelenina, ovocie jedáva? skor jest častejšia a menšie porcie...na večeru skor zeleninové, mäsové jedlo ako kaše..to je ťažké na žalúdok- privela sacharidov , zaťažuje trávenie a črevá...poznám podla seba- ak si dám sladké na večeru pár dní po sebe,potom mi ráno mi býva až na zvracanie aj niekolko dní...inak ak dcera mávala problemy-aj pri alergii na bielkovinu kravsk. mlieka možu byť takéto prejavy, aj ked vám to vtedy nepotvrdili..to sa u malých detí nedá aboslutne /ne/potvrdiť na 100%..