Reflux, kyselina a pálenie záhy u dvojmesačného dieťaťa

tosomja
23. máj 2020

Ahojte, môj synček má diagnostikovaný reflux, pije mlieko Sunar AR, kúpila som aj gastrotuss, ale ani mlieko, ani sirup nezaberá. Cez deň ešte ako tak prežijeme, pozvracia sa, ale je veselý, pokojný, aj spinká. Večer okolo 18tej začne plakať, a vracia sa mu kyslý obsah hore, prehĺta bolestivo a plače veľmi aj 2 hodiny denne. Kolíky to nie sú, lebo si všímam kedy plače. Napríklad pekne spinká a zrazu prehltne ako keby sa zľakol a začne plakať. Veľmi slinta. A v pusinke cítiť kyslé.
Má 2 mesiace.
Nemáte skúsenosť s pálením záhy u detičiek a čo vám zabralo? Okrem AR mlieka, gastrotussu, nutritonu. Toto nepomáha vôbec.
Ďakujem

simsalabim
23. máj 2020

@tosomja spi vo vodorovnej polohe? Dobre je pod nohy postielky dat niekolko hrubych knih, aby lezal na naklonenej rovine.

tosomja
autor
23. máj 2020

@simsalabim máme 45st uhol od narodenia. Cez deň nosím v šatke, kočík tiež vyvýšený. Všetko mám prispôsobené refluxu. 😔

nina37
23. máj 2020

ja som to mala s malou,bolo pocut ako prehlta ako sa jej to vracia spat,mali sme tichy reflux nevracala,bola nekludna od narodenia sa len prehadzovala mrncala v noci,hodinu od nakrmenia to vzdy zacalo,nam to vymizlo az po roku,dufala som kazdy mesiac nech to prejde.dlho to trvalo,gastrotus tiez nezaberal u nas,mavali sme ar mlieka tiez nic

simsalabim
23. máj 2020

@tosomja tak len vydrzat. Moja starsia prestala vracat az v 11.mesiacoch, doslova zo dna na den. Dufala som, ze pomoze tuha strava, ale nic, slo to von aj tak, do tych 11.mesiacov. Mladsej to preslo medzi 5-6 mesiacom a ona to znasala omnoho lepsie ako starsia.

tosomja
autor
23. máj 2020

@simsalabim mne ide skôr o tú kyselinu a pálenie záhy. Či sú na to nejake lieky.

tosomja
autor
23. máj 2020

@nina37 čo zvracia to v pohode, ako sa to vezme...ale čo sa mu vráti do úst on prehltne a párkrát takto a potom ma z toho kyselinu a boli ho to už.