Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Refluxové dieťa a všetko okolo toho

tatiemi
21. jan 2013

Máte s tým vlastné skúsenosti? Ako ste to zvládali a hlavne do kedy? Dcérka má 4 m, s refluxom sa trápime od narodenia, navyše sa často dusí a v poslednej dobe mám o ňu veľký strach, v noci nespím aj keď máme monitor dýchania, neviem sa nejako upokojiť a nedá mi to, celú noc som hore, k tomu musím mať ešte energiu na druhé dieťa a to by som mala byť v kľudne, pretože po pôrode mám problém s panvou kosťou , nenamáhať sa veľa a hlavne nestresovať, len to akosi nejde. Toto všetko do kopy a ja akosi občas nevládzem. Za tých pár minút tu na PC sa vám aspoň vyrozprávam.

martina1309
21. jan 2013

@tatiemi ahoj, tak ja s tým mám osobnú skúsenosť. Moja dcéra tým trpela, bolo to hrozné, ale vtedy som vôbec netušila o čo ide - a moja pediatrička mi v tom vôbec neporadila. Dcéra bola sústavne hladná, pretože všetko čo vyťahala z mojích pŕs, tak všetko skončilo buď na stene, alebo na podlahe, alebo na mne... No jedna katastrofa. Nič nespala, stále plakala, bola som veľmi veľmi zúfala... Keď sa jej podarilo zaspať, tak to tak na 10 minút a potom kolotoč odznova. Môj muž vtedy povedal, že my budeme mať druhé dieťa až vtedy, keď bude dcéra maturovať - takí sme boli unavení, vyčerpaní, otrávení, nešťastní...
Keď som ju začala od 4. mesiaca prikrmovať kašičkami, problém vymizol... Zrazu sme nechápali, ale dieťa nám prespalo celú noc, zrazu bola vysmiata, šťastná, spokojná... A taká je našťastie doteraz... 🙂 🙂 🙂

zmrzlinkams
21. jan 2013

my sme mali reflux tak cca 1,5 mes . tak asi 2-3mes. to bolo myslim ale my sme davali do UM mliečka nutriton zahusťovadlo a nám to pomohlo malej sa ulavlo velmi ale tym že sme to nemali silne a ani nie nejake važne tak možno preto nám stačilo len to a da sa to použiť aj do MM, to sa podava na lyžičke 🙂 ale existuju aj špecialne mliečka na reflux ale to su tiež len UM a ked kojiš tak to je blbosť kupovať to radčej potom ten nutriton.
ale ak začnem prikrmovať a začne babo papať hustejšie veci tak by sa to malo uplne pomaly stratiť, reflux ono skor to tekute mliečko sa vracia nazat robi šarapatu niečo ako napr. ked aj my mame palenie žahi a pod. aj dieťatko može mať taketo problemy a ta chlopne sa nevie dobre zavrieť a preto sa potrava dostane zas von ak je zahustene jedlo tak sa ťažšie dostane von.
alebo skus kupiť kašičky už by mali byť nejake aj od 4 mes. a ja som napr. urobila tak že som dala o žufanku menej UM a dala som 2 žufanky tej kašičky, ostane to stale riedke ale je to viac zahustene ako mliečko ale to ja som davala UM tak preto pri kojeni sa to nebude dať takto, a ja som napr. robila aj s ovocim večer kokteiliky ked začala mala papavať ale to bolo až niekedy po 5 mes. 🙂

zmrzlinkams
21. jan 2013
margarita
21. jan 2013

mam, tiez som nechapala, pri prvom som take vobec nepoznala, ale teraz mi synator ogrcal vzdy vsade vsetko...skusala som zmenu polohy pri dojceni, aj ten antirefluxny sirup z lekarne, vsetko jedno.
moja rada : len vydrzat 😔 zatat zuby a vydrzat.
aj jemu sa to zlepsilo prikrmovanim po 6mes., ale aj tak sa stane raz za par dni este, ze kusok kase zeleninovej vygrca niekde, najma ked sa uz tak zivo a divo plazi a tym si viac tlaci na brusko....
ina pomoc nie je, musis skratka vydrzat, kym sa to dovyvija ta zaklopka tam 😉

1ivanka1
21. jan 2013

Hmm toto bohuzial poznam..mali sme refluz a k tomu neskutocne kazdodnove koliky presne jej prve tri mesiace. Museli sme mat mlieko ar z ktoreho mala hnusnu zacpu a kombinovali sme to s mliekom ha z ktoreho sice kakala ale grckala aj trihodiny po jedle a plakala...myslela som zs to nikdy v zivote neprejde. V noci som ju aj hodinu drzala na rukach aby jej to dobre sadlo. Kupili sme refluxny vankus, pomohol. Potom sa nejak grckanie upokojila a v piatom mes.ked zacala strasne kopat nozkmi a hybat ruckami tak znovu islo vsetko von...ale uz u toho neplakala ale smiala sa. Teraz ked je prevazne prikrmy alebo mliecko s krupicou alebo ceraliami tak je to ok. Grcka akurat ked je na brusku....nikdy by som si nepomyslela za s refluxom je taketo trapenie.. ☹ trapili sme sa obe, jej prve tri mesiace. Ani v kociku nechcela byt, lebo stale jej to lo hore. Len na rukach...neviem ti v tomto pomoct, neviem ci kojis alebo um, ale ten vankus odporucam.mame ho dodnes..

tatiemi
autor
21. jan 2013

@zmrzlinkams Ahoj, my sme tiež začali zo zahusteným mliečkom, totiž najväčší problém bol s kojením, vtedy to bola katastrofa, mlieko bolo všade len nie tam kde malo, aj keď ma to teraz mrzí, že som sa vzdala kojenia, ale nevedela som si vtedy inak pomôcť, jediná šanca že niečo aj šlo a vypila bolo UM, akonáhle mi začala ťahať z flašky aj tak sa jej už nechcelo s prsníka, predsa len to jej to šlo ľahšie a uľavilo sa jej... ak budem mať ešte materské mlieko keď začnem s prikrmovaním, skúsim to ešte raz, predsa len vtedy to snáď už bude s tým refluxom lepšie...dúfam teda... 🙂 ďakujem pekne za radu

tatiemi
autor
21. jan 2013

@margarita ďakujem za radu 🙂 aspoň viem, že sa to dá zvládnuť a to my ako povzbudenie stačí...Nádej dávam do prikrmovania, čo už bude hádam zachviľu a zlepší sa to, dovtedy treba vydržať, nič iné nezostáva. 🙂

krpcok
21. jan 2013

@martina1309 tak u nás to bolo presne rovnako až nato že nás poslali na sono ked mala 6mesiacov a tam nám dr povedali že onaje už veľká a pribratá pomoc nadovšetko ale našťastie už papáme príkrmy tak sa to ustálilo 🙂

tatiemi
autor
21. jan 2013

@1ivanka1 Bohužiaľ sme na UM, práve kvôli tomu nešťastnému refluxu, pozri vyššie. musíme mlieko zahusťovať ☹ ok, ďakujem, popozerám ten refluxný vankúš, o tom som ešte nepočula, tak hádam malej pomôže...no my máme problém hlavne s papaním, hocikedy nás dusí, s toho mám hlavne veľké stresy aj keď malá spí naozaj dobre, mne to spať nedá a musím ju kontrolovať. Tak snáď s tým vankúšikom by to mohlo byť aj lepšie, aj mne že by som sa tak nebála...dúfam že od tých 5m. to bude ako tak pod kontrolou, som rada že vám to prešlo, dúfam že aj nám to rýchlo zbehne ... 😔

janka273
21. jan 2013

@tatiemi aj my máme reflux ☹ , Riško bude mať 10 mesiacov, a stále pretrváva....skúste dať maličkej pod hlavičku vyššie / alebo antiref.vankúš/, prápadne ak spí v postieľke pod predné nohy postieľky dať "niečo" aby hlavičku mala vyššie, dobré je dať i niečo na odplynenie / infacol, espumisan , Sab kvapky/, nedávajte jej nič - čo obsahuje aníz, fenikel, kmín - / vrátane čaju/ - pretože jej sa zvýši plynatosť a bude viac grckať / ak kojíte vyhýbajte sa tiež tomu/....po jedle odgrcnúť a dať do zvýšenej polohy na pol hodinku, napr.do lehátka....kľudne sa pýyajte ak Vás niečo napadne 🙂

xsenova
21. jan 2013

ahoj my mame tiez reflux. Mala ma 7 tyzdnov ale pretoze mlieko nevracala, len sa jej vracalo do pusy a spat tak sme na to mesiac nemohli prist. Pediatricka hovorila ze deti placu az nakoniec vo fakultnej nemocnici sme skoncili po mesiaci lebo mala bola od kriku uplne nepricetna - palila ju zaha. Po nasadeni Nutritonu sa to zlepsilo - ale mame problem so stolicou - je taka akoby lepkava - kasovita - velmi zvlastne. Vypada to ako prujem. Mame s tym sialene problemy ☹

tatiemi
autor
21. jan 2013

@janka273 Ahoj, ďakujem pekne, mrzí ma že vám to ešte stále pretrváva, držím palce nech to máte za sebou, je to hrozné 😔 . Už pozerám ten vankúš, vôbec som dodnes o ňom nepočula, neboli sme veľmi informovaný. Ale ten čaj ma zaujíma, my sme dávali svätojánsky s toho mala koliky, mysleli sme si že jej tam vadí nejaká bylinka tam ich je veľa, tak sme začali dávať feniklový, čiže ten tiež nie? a ďakujem... 🙂

tatiemi
autor
21. jan 2013

@xsenova To ma mrzí, nech to máte čo najskôr za sebou a ste v poriadku. Chápem hlavne ten strach, my máme najväčší problém s dusením, vždy som v pozore, hlavne pri spánku. Inak my sme tiež museli prejsť na MK, hustejšie mliečko, je to o trošičku lepšie, i keď stále sa trápime... želám veľa šťastia ☹

xsenova
21. jan 2013

@tatiemi mate doma tiez trapenie. Ja stale kojim - davam ale pred kojenim lyzicku NutiTonu - cj svatojansky chleb (som v cr neviem ako sa to povie slovensky) a je to lepsie. Ale deticky s refluxom su nepokojne a uplakane, do toho je potreba davat casovy rezim kojenia pretoze nemozeme davat castejsie ako po 3 hodinach - hrozne

janka273
22. jan 2013

@tatiemi ĎAKUJEM mojka 🙂, mne na gastre povedali že feniklový nie ani kmín , aníz / ono to spôsobuje to - že dieťatko bude ešte viac grcať, pretože všetky plyny nevychádzajú konečníkom, určitá časť zostáva v tele/....napr.harmančekový môže, alebo čistú vodu, ešte je dobré dávať probiotika: Biogaia, alebo Duphilus, Biolac / dobré je ich po 3 mesiacoch striedať, a mliečko aké pije? My máme v lek.správe napísané, že ak by som nedojčila treba AR / a poisťovňa by ti mala určitú časť preplácať, ale musíš mať potvrdenie z gastra/...vankúš majú na MMB- popozeraj....jaj ešte som zabudla - výborné je homeopatikum Gastrocynesine - rozpustiľ 1 tabletku / 3x za deň/ vo vode....môžu to aj maličké detičky, je to na reflux, kyselinu, koliky....ak ma ešte niečo napadne napíšem, držte sa mojka 🙂

1ivanka1
22. jan 2013

@tatiemi ten vankusik by mal pomoct, nam pomohol.alex aj ked si chce odrggnut tak ona vzdy place aj tera zo spanku, len ju zoberiem na ruky, odrgne si, polozim spat.teraz mame ist na kontrolne sono tak uvidim ci sa jej to uz uzavrelo uplne alebo nie.ale aste trosku grcia ale to je uz nic...inak odisiel reflux, prisli ine problemy 😒
Drzim palceky aby vas to co najskor preslo. Este ma napadlo pri papani ju davaj aj 3krat odrgnut..vraj je to tak lepsie, mozno sa ti nebude tak dusit. A skus sa trosku vyspat v noci,ja viem ze to nejde, ale ked mas monitor...neboj ona sa urcite nezadusi. 🙂

1ivanka1
22. jan 2013

@tatiemi inak
@janka273 ma pravdu, nalepsie ziadne caje, lebo vsetku caje sposobuju grckanie, davaj len minumum, inak ten chlieb svatojansky je vo vsetkych ar mliekach, okrem beba ar..nam ten chlieb sposoboval strasne koliky a zapchy, tak sme na beba ar..ta nam sadla najlepsie i ked problemy su...ale je len 0je to vraj do jecneho roka. Malejmuz nechuti tak rozmyslam ze vymenim za ine mliecko ale nie ar, sice je fakt ze nam to preplaca poistovna... 😒

bibistec
22. jan 2013

no tak ja mam velmi dobru kamaratku, ktora ma taketo dieta. dieta ma teraz 2 roky a stale sa trapia s refluxom. od narodenia mala neskutocne revala mala krce, behali po nemocniciach...krmili sondou do zaludka, vsade na nu hladeli ze hystericka matka...otras. raz vyzvracala vzduchovu bublinu velkosti vajca obalenu hlienom. je strasne podvyzivena. potom zmenili lekarku a je to lepsie, aj ked problemy stale. dostala specialnu vyzivu ktorej staci pridat malicko a su v tom vsetky ziviny. samozreme vsetky tie somarinky na zahustovanie do bruska a pod...zistili jej silnu alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka cize speci mlieko aj ked bola kojena a matka zjedla nieco mliecne malu nafuklo. a perla mala taky reflux au jej zaludocna kyselina trochu naleptala vnutro vraj je to velmi ojedinele ale mala to. no kym ju dali do poriadku ani ti nevravim. je stale kost a koza strasne chuducka ale teraz v dvoch rokoch je to lepsie ma dietu, bezmliecnu bezlepkovu proste hypoalergennu ale normalne oziva konecne. takze drzim palce lebo je to priserny boj. hlavne najdi dobru lekarku ktora ju poriadne vysetri lebo to je zaklad aby ste sa nedostali do problemov a da s ato.

tatiemi
autor
22. jan 2013

@xsenova Prajem veľa šťastia nech to máte rýchlo za sebou 🙂

tatiemi
autor
22. jan 2013

@janka273 Ahoj, volala som lekárke, zajtra ideme na gastro, tak hádam niečo vybavíme, dám vedieť ako sme dopadli. Vidíš napríklad o tomto mliečku som vôbec nevedela, informovali ma len tu na mk . Ešte že ho máme 🙂 S Biogaiou mám dobré skúsenosti, určite sa popozerám aj po tých homeo . Dúfam že to zajtra povybavujem. Ďakujem pekne za rady a držte sa aj vy 🙂

tatiemi
autor
22. jan 2013

@1ivanka1 Vankúšik už zháňam. Prajem veľa šťastia na sone. Aj s tými ďalšími problémami čo si spomenula. Ďakujeme pekne, zajtra na gastro, mali by nám predpísať to AR, hádam budeme pokojnejšie malá aj ja... no dnes sa vyspať musím, vstávame o 4:30 ráno 😀 a čaká nás dlhý deň čiže inak to nepôjde 🙂

tatiemi
autor
22. jan 2013

@bibistec No tak to muselo byť strašné, to sa aj ťažko číta, dúfam že my sa až do takéhoto štádia nedostaneme. Chúďatko malé, dúfam že je to s ňou už lepšie... ☹ Viem aspoň s časti čo rodičia prežívajú...

1ivanka1
22. jan 2013

@tatiemi drzim palce ay to bol "len" obyc reflux, ziadna alergia, inak tych som sa obavala aj ja.... 😒 a potom daj vediet ako ste dopadli, a ked vam nesadne mlieko skusaj dalsie ar, sice vela ich na vyber nie je...len hipp, beba, nutrilon, nutriton a france lait ale to vraj obsahuje dost cukrov ale vraj ho deti velmi dobre znasaju...

xsenova
22. jan 2013

@tatiemi aj tebe vela stastia 🙂 drzim palce

janka273
23. jan 2013

@tatiemi dobre cicuška, napíš mi čo Vám povedali na gastre🙂

tatiemi
autor
23. jan 2013

@1ivanka1
@janka273
Baby tak dnes sme to boli vybaviť, poviem vám, som rada že to máme za sebou. Celý deň sme na to potrebovali, v noci som spala dokopy 3 hodiny, hneď sme poobede zaľahli tak píšem až teraz. 🙂
Ale aj tak sa mi zdá že sme to vybavili celkom rýchlo,- lekárka nás poslala na gastro, tam nám v podstate hneď potvrdili že ide o reflux, malá to mala zapísané v karte, tak skoro žiadne vyšetrenia neboli potrebné, nemusíme čakať na výsledky... mliečko už máme predpísané, najbližšie ideme skúsiť nutrilon hádam budeme mať šťastie 🙂

xsenova
24. jan 2013

@tatiemi a ty kojis?

1ivanka1
24. jan 2013

@tatiemi hmmm ni niekedy na to ani netreba vysetrenie, nam robili sono, sestre tiez hned bez sona potvrdili reflux, drzim palce s tym nutrilonom...ked nebude sediet kup nieco ine. A co stee mzli doteraz?

janka273
24. jan 2013

@tatiemi mojka - a ako jej robili vyšetrenie? Pretože nám v Ba - robia na lačno / nesmel 2-3h jesť/ potom dr.pozrie bruško / sono/ napapá sa znovu pozrie / a tam je vidieť ako mu "vystreľuje"potrava hore...a čakáte na aké výsledky?

daanuska
24. jan 2013

@tatiemi ked zacne malinka papat prikrmy tak sa to istotne zlepsi aspon u nas to tak bolo sice mliecko obcas trosku vygrcka aj teraz ale len vtedy ked sa otoci po papani na brusko inak je to uz super 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli