Refluxové dieťa a všetko okolo toho

tatiemi
21. jan 2013

Máte s tým vlastné skúsenosti? Ako ste to zvládali a hlavne do kedy? Dcérka má 4 m, s refluxom sa trápime od narodenia, navyše sa často dusí a v poslednej dobe mám o ňu veľký strach, v noci nespím aj keď máme monitor dýchania, neviem sa nejako upokojiť a nedá mi to, celú noc som hore, k tomu musím mať ešte energiu na druhé dieťa a to by som mala byť v kľudne, pretože po pôrode mám problém s panvou kosťou , nenamáhať sa veľa a hlavne nestresovať, len to akosi nejde. Toto všetko do kopy a ja akosi občas nevládzem. Za tých pár minút tu na PC sa vám aspoň vyrozprávam.

tatiemi
autor
25. jan 2013

@daanuska Dúfam že sa to zlepší, už je najvyšší čas 🙂 a som rada že vy to už máte za sebou 🙂

tatiemi
autor
25. jan 2013

@xsenova nie, doteraz sme používali tiež nutrilon ale obyčajný. 🙂
@1ivanka1 ok, keď malá začala sedieť aké ste začali dávať? predtým ste tiež mali nutrilon malá ho chcela papať? 🙂

tatiemi
autor
25. jan 2013

@janka273 Nám robili tiež sono, malá bola napapaná, ale to sme mali hneď za sebou, potom pozrel do lekárskej správy a všetko sa to odohralo akosi rýchlo. 🙂 Už nečakáme na žiadne výsledky, asi zle som napísala, predpísal nám AR a šli sme domov. 🙂

danielaaa212
25. jan 2013

@tatiemi ako som si dobre vsimla je tu vela rad.. ale co som si nevsimla, tak to je pripravok , ktory pouzivame my. mame skusenost s refluxom od narodenia.. maly ma tri mesiace.. dokonca mame len stredne silny aleeeee kopec placu za sebou , kopec prebdenych noci a ked sa to uz upravilo.. tak prislo nieco co sa spomina malokedy a to je kyselina, ktora babatku skodi a pali ho hrdielko. robia sa sliny, hlieny, kasel.. dietatko sa dusi a toto nas chytilo. zistila som si,ze vraj je na to dobry GASTROTUSS a je fakt uzasny. my davame nutrilon AR, ak kojis tak nutriton pred krmenim , kedze je to huste.. moze byt problem s kakanim a na toto nam veeeeeelmi pomaha babycalm , co su olejceky, ktore krasne premastia crievka predtym nez ides davat papat . po papani dame gastrotuss . my ososbne o 1 ml naviac lebo zaha neprestavala .. ale uz je dobre. je to prirodne vsetko , vytvori to taku zabranu po papani aby sa nevracalo jedlo spat.. a ak sa vrati.. tak sa vlastne vrati ten sirup , ktory je neutralny a nerobi babatku zle.. nevytvaraju sa hlieny , sliny... nase dieta spi celu noc .. konecne po tolkych tyzdnoch .. ale presli sme si uz snad vetkym .. mam pocit,ze uz viem viac ako nasa pediatricka :D . ja jej hovorim co skusam.. a ona len pritakava :D . drzim palce.. a ak by si neico vyskusala , daj vediet ako zabralo a inak pozri si http://paleniezahy.sk/ .. tam je pisane vsetko o tom gastrotusse

kika1111
25. jan 2013

Ahojte, môj malý má tiež reflux... :( chcem sa však spýtať ako je to s motorickým vývojom vašich detí.. ja som totiž od malička dávala malého na bruško iba veľmi málo a teraz má 7,5 mesiaca a stále sa neplazí a neštvornožkuje.. ako to je u vás? ideme k neurologičke a bojím sa, že nás pošle cvičiť vojtovku..hoci jej poviem, že to je len o tom, že kvôli grckaniu bol málo na brušku a teraz aj keď by mohol byť viac, tak nechce a stále sa otáča na chrbátik.. 😖

danielaaa212
25. jan 2013

@kika1111 akurat som dnes citala jednu diskusiu a dieta nemusi vobec stvornozkovat.. su vraj deti, ktore sa priamo postavia na nohy a chodia .. ze je to uplne normalne.. a ze kazde dieta je ine. aaaaa ziadne myslienky na vojtovku.. nema preco take krasne babo takmer 8 mesacne cvicit ;). este ma cas na vsetko .. a inak aj nas je malo na brusko.. ja sa bojim.. a muz ho da tak max na par minut denne ;). drzim palce.. a hlavne ziaden strach ;)

kika1111
25. jan 2013

@danielaaa212 no, vieš, prax je iná než doktorkine tabuľky... včera sme boli u pediatričky, ona si z toho hlavu nerobí, ale hovorí, že neurologička asi bude robiť kovbojku.. no muž sa zaťal a povedal, že žiadna vojtovka nebude.. no som zvedavá, čo na to neurologička povie..

danielaaa212
25. jan 2013

@kika1111 ja na vasom mieste ani k neurologicke nejdem. babatko ak je zdrave.. nema dovod... a muz ma pravdu 🙂 ked sa nepostavi na nohy do toho roka a pol .. mozno potom by som uvazovala.. ale fakt.. ked neviem kde som citala... ale nejaka baba tu na modrom konikovi pisala.. ze jej dieta ma dokonca viac mesiacov ako tvoje.. a ze.. vobec nelozi .. a jej pisali .. ze niektore zeny maju deti, ktore rovno sup na nozky .. takze casu dost ;)

kika1111
25. jan 2013

@danielaaa212 lenže my musíme...ide na operáciu a kvôli nej nás posielajú na neurologiu a čakajú na výsledok.. :( aj mne sa malý skôr na nohy berie, ale loziť nechce..

danielaaa212
25. jan 2013

@kika1111 jaaaaaj takze tak.. akurat pozeram.. ze sa snazim odpisat... a tearz som pozerala.. ze co a ako malicky . drzim vam velmi palce a hlavne vela odvahy a hlavne dajte na svoj usudok . ja si vazim kazdy nazor kazdej zeny.. ale ako ja rada hovorim... vzdy dam len na seba.. lebo tvoje dietatko je vynimocne tak ako situacie u vas doma... a ty vies najlepsie ake trapenie mate. vypocuj si odporucania.. uvidis co ti povie lekarka.. a mozno ani nic .. ze ta len pediatra postrasila a neurologicka nepovie slovko.. uvidis kazdopadne, ale myslim,ze s manzelom sa rozhodnete spravne ;). a inaaaak neznasam reflux... to som tu este nepisala.. je to to najhorsie na celom dietati .. ani vstavanie, ani kakanice ani nic.. ale ta bezbrannost pri vsetkych tych vedlajsich nedobrotach okolo toho.. cele zle. drzte sa ;)

kika1111
25. jan 2013

@danielaaa212 no veru je to strašné... keď nezahustím mlieko tak grcká, keď zahustím, tak je zapečený 3 dni... :( niekedy je to celkom fajn, ale dnes mi veľa grckal.. ja celá od mlieka, chodítko, on tiež ...
Pekný večer 🙂

laura0
25. jan 2013

@1ivanka1 aj moja mala od minuleho utorka papa Bebu AR prestala nam grckat ale kakanie sa nam pohorsilo velmi ,teraz chuda tlaci do kazdej plienky vytlaci nieco podobne ,, zelenej plasteline" myslim takej konzistencie a pravdaze len trochu.Ale to grckanie sa vyrazne zlepsilo ,nevies cim by sme tomu kakaniu pomohli??? Davam jej pit aj cajiky aby ju tak nezapekalo ,dovtedy kym sme jedli Sunar nam caje nehrozili strasne zvracala ,len tak sa to znej vylievalo aj tri hodiny po jedeni uz pred dalsim papanim.Skusali sme uz aj zahustovat Nutritonom ale mala koliky ,takze mi bolo jasne ze Nutrilon AR jej nesadne preto sme pytali od doktoky predpisat Bebu AR ta je zahustena skrobom.Sice jej velmi nechuti ale zacala somjej davat do nej lyzicu nemliecnej krupicky bud ovocnej ,alebo prosovej ....tak mi ju spapá.Len to kakanie ma mrzi velmi mi jej je luto.... 😢

danielaaa212
25. jan 2013

@kika1111 davaj mu babycalm .. krasne to riedi kakanicku .. skus mu to dat aj pred jedlom..aj medzi papaniami... nam to neskutocne pomohlo . aa vyskusaj ten gastrotuss... je to sladunky sirup a nas maly .. od vcera konecne znova je dieta ako bol tri tyzdne.. my sme sa 9 tyzdnov trapili spal 8 hodin z 24 .. vrieskal.. zle bolo.. a teraz spi komplet celu noc! a cez den podriemkava.. .davam mu AR a pred papanim babycalm na riedenie hovienka aa po papani ten gastrotuss, ktory vytvori zabranu akoby film za papanim a ked to ide hore.. tak sa vrati ten sirup , ktory je fajn .. ale je hustejsi.. takze negrca dieta .. fakt som bola prekvapena.. a inak obe su prirodne aj babycalm aj ten gastrotuss

kika1111
25. jan 2013

@danielaaa212 ja zahusťujem nutritonom a dávam Bio gaia kvapky..ale čím viac tuhej stravy papá..a ešte zahusťujem mlieko, tak tých 5 kvapiek je niekedy málo.. ale vyskúšam to čo píšeš.

kika1111
25. jan 2013

@danielaaa212 my zase nemáme problém so spánkom.. spinká dobre, prespí celú noc a dosť spí aj cez deň... len sa mi nepáči, že nekaká tak pravidelne, ako pred 2 mesiacmi napr.

danielaaa212
25. jan 2013

@kika1111 ja som sa nutritonu bala priznam sa.. nechcem o tom ani pocut, lebo kopec bab pisalo,ze velmi to husti.. a inak .. ja som davala pol na pol nutrilon obycajny a AR. a ked som dala ten gastrotuss , tak pomahalo aj tak.. ale pre istotu sme sa s lekarkou dohodli ze dame len ARkovy a nic nevychadza von. co je skvele.. ze obycajny ti nepredipse lekarka.. ale AR ano a ja som bola v soku, lebo tak je o polovicu lacnejsi. ked ma dieta diagnozu reflux, moze ti to predpisovat. nam vcera dala tri krabice. a tym padom to bude menej huste ako nutriton, menej bude zapekat, ked das olejcek a potom ten gastrotuss.. mohlo by to fungovat. samozrejme ze nemozem dat ruku do ohna.. ale za pokus to stoji . ono mozno prve dva dni budu tazke.. prechod na ine mliecko .. a tak.. ale nam sa po tom gastrotusse , ktory berie od predvcera vecera ulavilo do 24 hodin !! a to tyzden chrchlal.. penil, slinil , kaslal a hlavne plakal !! dnes krasne usmiate dieta.. obcas z pusy nejaka bublinka ale s usmevom na perach.. lebo pre neho bola sladka.. bol to ten sirupcek :D . robim kontrolu ked mu davam slinky dole :D

kika1111
25. jan 2013

@danielaaa212 on nutrilon žiadny nechce, je to humus, mlieka mi pije veľmi málo, tak som rada, že mu Hami chutí. Nutritonu dávam menej než je v dávkovaní, je tam jedna odmerka na 90ml a ja dávam jednu na 150 ml mlieka.. Marek je usmiaty, besný, ukričaný, spinká dobre, len to zapekanie ma trápi a to vyšetrenie čo nás čaká.. ale ten gastrotuss skúsim.

cannella
25. jan 2013

Ahojte mamicky,
moja mala mala tiez reflux a celkom kvalitny, ako povedala gastroenterologicka ... :(
Pomahalo nam nasl.:
- Pred kazdym papanim BabyCalm kvapky (tie su prirodne, pomahaju na vylucovanie a to mala mala pupocny pruh vdaka ktoremu sa jej aj zle tlacilo, kedze mala oslabenu brusnu stenu)
- Mliecko som jej davala Babylove z DM, ktore som jej zahustovala Nutritonom
- Denne BioGaia probioticke kvapky (tie su skvele)
- Ak pali babatko zaha, urcite odporucam tiez Gastrotuss sirup, tej je naozaj vyborny.

Drzim paste, aby ste vydrzali, bude lepsie.

daanuska
26. jan 2013

@tatiemi to ano teraz je to super-mozem ju bez problemov po papani obliec alebo prebalit alebo sa s nou len tak pohrat-predtym musela byt minim. 1 hodinu v klude na vyvysenom vankusi a to bolo dost tazke ju takto udrzat a zabavit 🙂 moja tamarka je take aktivne babatko a este v neposlednom rade konecne mozme chodit autom bez toho aby tam grckala :D :D
tak drzim palce aby to aj tvojej malinkej cim skor preslo ale inak ono to vraj tym detickam nevadi ze grckaju to len my maminky sme v strese ;)

1ivanka1
26. jan 2013

@tatiemi nie my sme mali predtým Sunar HA, ktorý máme vlastne doteraz..ja som jej ho kombinovala s tou bebou ar, lebo by sa nevykakala už vôbec, takto mala problémy a neviem si to predstaviť bez sunaru ha 😒

1ivanka1
26. jan 2013

@kika1111 no my máme 7 a1 týždeň a tiež nelozí, a dokonca sa ani nepretáča...my k neurologičke chodíme, naposledy sme tam boli na vianoce a vtedy hovorila, že už by sa mala pretáčať..teraz ideme až vo februáry tak dúfam, že už dovtedy bude niečo robiť...ale jej sa na brušku veľmi nepáči,takže je možné že toto proste preskočíme a budeme radšej chodiť..nie všetky deti štvornožkujú...

kika1111
26. jan 2013

@1ivanka1 ja viem ze to nerobia vsetky deti a poviem ti, ze keby nemusel na operaciu tak to vobec neriesim a nesla by som ani k neurologicke.

1ivanka1
26. jan 2013

@kika1111 ja ti verim...ja mam dobru neurologicku, ona cvicenie neriesi ale uvidime co bude o mesiac....

kika1111
26. jan 2013

@1ivanka1 ja len dúfam, že bude brať ohľad na to, že malý je refluxák a preto s ním nemôžem robiť to čo sa obyčajne robí so zdravými deťmi.

eanie
26. jan 2013

@kika1111 tiez uvazujem ako pomoct malej s rozvojom. Vobec nemoze ist na hraciu deku, past konicky ... nic ... koli refluxu. Snazime sa s nou denne cvicit nozickami, rucickami.

1ivanka1
29. jan 2013

no s tým kakaním je to ťažko, ja som skušala variť slivky a dať jej piť tú šťavičku..no nechcela...tak som jej do toho zarobila UM, to tiež nechcela...tak som jej vyvarila vločky a do toho zarobila UM...to ako tak vypila ale strašne máličko...
koľko má malá?
@laura0

kika1981
16. aug 2013

@janka273 Dobrý den, tiež máme reflux dnes sme sa vrátili z nemocky dostal malý gastrutussin sirup na zahustenie mliečka v žalúdku aby tolko negrckal očividne sa znížil množstvo mlieko čo grckal ale stále sem tam možno sa aj prejedáva trochu neviem ... kojím tak tažko zistit, idem si objednat ten vankúš antirefluxný a čítala som čo píšete plynatost ako čo má spoločné s refluxom tomu nerozumiem, moj prdí o 106 tak hádam je to ok, nepije ani čaj nič len kojím má mesiac

janka273
17. aug 2013

@kika1981 Dobrý deň, mne na gastre povedali, že deti , ktoré majú reflux- bývajú často zaplynené, / nášmu Riškovi to bolo vidno i na sone, že má veľké množstvo plynov v brušku/, aj keď konečníkom odchádza časť plynov, ďaľšia časť zostáva v brušku- my sme tiež nepili čaj,/ dokonca ani ja som nesmela nič čo obsahovalo kmín, majorán, fenikel, aníz aj keď som pila mlieko tak mu to robilo zle/.

1stefi121
3. sep 2013

@danielaaa212 ahoj chcela by som vedieť do kolkych dni vam uplne vymizol kašeľ my mame to ist čo vy a teraz nam odporučili ten sirup a chcela by som vedieť dokedy by jej ten kašeľ mala uplne vymyznuť.

danielaaa212
3. sep 2013

@1stefi121 noo co sa tyka toho kaslania a hlienikov.. ulavilo sa vlastne skoro do jedneho dna.. ale treba pockat... je ale pravdou.. ze neviem kolko gastrotusu napisala lekarka vam.. no ja som davala podla navodu 4 ml.. a potom mi povedala gastroenterologicka.. ze staci aj 2 ml.. lebo potom nam to prestalo zaberat.. ale urcite stoji za vyskusanie.. je drahy.. kupte jeden... vyskusajte.. jeden nam vydrzal tyzden , ale ked date fakt len tie dva maximalne tri mililitre.. tak vydrzi urcite dlhsie. stoji 7 eur.. aaa fakt zaberal.. ked ono to je take zlvastne s tym refluxom.. lebo jeden den ok.. druhy nie.. a skusali sme fakt vsetko .. aaaa maly ma desat mesiacov.. uz sice negrca.. ale ked pije obycajne mlieko.. tak hodusi.. akasle..tak som zvedava dokedy...