Rehabilitačné centrum v Martine

danielca
24. máj 2013

Ahojte. Chcela by som sa s Vami poradiť, či nemáte niekto skúsenosti s RC v Martine? Mam 9-mesacnu dcerku s neurologickym problemom, je mierne hypotonicka - este nesedi, nelezie, ma slaby chrbatik, ani sa nestavia na nozky. Lekarka nam odporuca toto cvicenie v MT, ale nikto nam s istotou nevie povedat, ci jej to pri jej diagnoze nemoze ublizit, ked sa bude rozculovat pri cviceni napr. Vojtovej metody. Ak ste tam boli, napiste mi prosim, ako to tam prebieha, ci sa da dohodnut aj na miernejsich cvikoch, ako dlho to trva, ake zvyknu byt vysledky a ako dlho sa caka. Vdaka!

mirreckall
24. máj 2013

@danielca ahoj, my sme tam boli tiez, poslali nas s prenatalnej ambulancie v MT, ale kedze sme z ineho mesta dohodli sme sa s fyzioterapeutkou, ze si radsej najdeme nieco u nas, aby sme nemuseli viackrat do tyzdna dochadzat do MT, hospitalizacia nam hrozi ak sa mala nezlepsi.... odporucili nam jedno centrum u nas, ale referencie sme nan nemali najlepsie, nasli sme si sami ine, mala tam cvici formou hier, ziadna vojtova metoda , a aj na masaze tam chodime... a musim povedat, ze za dva tyzdne obrovske pokroky...prevaluje sa zo strany na strany, natahuje sa za hrackami...pritom nam povedali, ze z nej bude mrzak, ani si nesadne, ze je zaostala, tri mesiace, co sa tyka motoriky, pritom ju nemala kde rozvijat, kedze ich prelezala v nemocnici... ale my sme na to nedali, po tom vsetkom, cim si presla, sme radi, ze to prezila a mozno bez nasledkou 🙂

mirusilka
19. jan 2014

@mirreckall ahoj chcela by som sa spýtat akom cente jej pomohli .....dakujem ....my mame dmo

mirreckall
20. jan 2014

ahoj, my chodime uz pol roka cvicit do Rodinneho centra rozpravka v ZA, neviem ako stare je dietatko, ale maju tam rozne vekove skupiny, treba si to pozriet, prip. tam zavolat, http://www.rodinnarozpravka.eu/index.php/aktivi...

mirusilka
25. jan 2014

@mirreckall dakujem my sme začali chodit do dunajskéj lužnej je tam super uvidím neskoršie či nam topomože ale dali tam detičky do kopy

joanna
19. feb 2014

ahojte maminy, ja som bola v martine na pobyte a aj tam dochadzam na cvicenie, cvicim vojtovku s 11mesacnym synom, ktory ma poskodenie mozgu. pobyt nam velmi pomohol, a aj ked ho pri cviceni potrapili, nedam nan dopustit... pobyt je 10 dnovy, s detmi cvicia 2x terapeutky a vecer maminky same. denny program je: rano laserterapia, cvicenie vojtu, masaz a perlickovy kupel - potom spanok, obed a zase cvicenie a vecer parafin, cvicenie a biolampa... srdecne odporucam vsetkym, ktore maju deticky so zaostavanim psychomotoriky.

duris1
21. nov 2014

My sme s dcerkou boli teraz na 1.pobyte. Mala ma 9 mesiacov (korigovane 8). Zatial nestvornozkujeme, je hypotonicka, takze musime cvicit. Je to tam ok. Zatial sice ziadne vyrazne pokroky nepozorujem, ale pokracujeme v cviceni tak snad za par tyzdnov. V Martine je to pekne nove, kazda mamicka ma svoju izbu, ale su aj fotky na FB tak sa to da pozriet. Drzte sa.

bubina7
21. jan 2015

@joanna ahojky mozem sa spytat ako tam bolo aky program tam bol a ceny pobytu dakujem

bubina7
21. jan 2015

@duris1 ahojky mozem sa spytat na ceny dakujem

duris1
21. jan 2015

bubina7 ahoj, no je to vsetko hradene statom, takze neplati sa nic. Pokial si este kojaca matka tak mas stravu zdarma. Ak nie, tak si stravu mozes objednavt.

ja.nu.la
22. jan 2015

Ja som bola so synom asi pred 3rokmi a bolo perfektne.len odporucam.🙂

makovicka53
15. okt 2015

zienky aky je tam program dna...boli ste tam teraz niekedy? ako to tam prebieha vyzera atd?

coffee001
4. mar 2016

@mirusilka Prepáč, písalla si že ste boli v Dunaj. Lužnej vieš mi prosím napísať viac akoto tam prebiehalo, ako to tam vyzará, koľko sa platí, aká je strava.... a hlavne či tvojmu dieťatku pomohly. nás naša lekárka tam posiela tak si robím prieskom. ďakujem

neodada1
7. máj 2016

@coffee001 ahoj coffee, vidim, ze nikto na tvoj dotaz nereagoval, tak sa zapajam. Z Luznej sme sa vrastili vcera po tyzdnovom pobyte ako nahradnici. Boli sme prvy raz. Velmi dlho sa caka na termin, no da sa napisat na cakacku a ked niekto vypadne, cinknu. Tak sme boli teraz my a nas termin je v juni. Inak prihlasovali sme sa uz zaciatkom januara. Moj syn prvych 12 mesiacov rehabilitoval velmi sporadicky, nakolko mal prvy rok velmi narocny na operacie hlavky a liecbu epilepsie. Takze zaciname od nuly v necelych 13tich mesiacoch. Po tyzdni v Luznej sa mi spravne nataca resp.naznacuje natocenie ci zdvich hlavky do sedu a to je pritom uplny leziak. Co sa tyka rezimu v liecebni, kazde dieta ma pridelenu terapeutku s ktorou cvici 2x denne podla indikacie lekara. 2x tyzdenne su masaze, 3x perlicka. Ta je super, tam sa uvolnia ozaj vsetky deti. Neverila som, no ten nas chlapisko mal hysaky z vody uz od narodenia a teraz si to uzival 😀 potom su tam rozne ine terapie ako magnet, elektroliecba,nacvik sedenia ci chodze pred zrkadlom, rotoped, biolampa. Vsetko sa indikuje podla veku a diagnozy dietata. Strava ako inde v skole ci v nemocke, ked clovek nie je narocny, da sa. Mozes si nahlasit celodennu ci len ranajky, abno bez vecvier a pod. Co sa tyka toho, ako to tam vyzera, vela som pofotila, bo v juni idem s kamoskou,kt.tiez chcela vediet ake to tam je. Takze ak mas zaujem, schreibni mi do sz a poslem foto. Inak jedina nevyhoda je, ze tam je rehabikitacia v inej budeove ako su deti ubytivane, cize nutnost dobre obliekat,hlavne po vode, aby neochoreli. No ochorie tam asi skoro kazdy..... My sme poslednu noc dostali sopliky. No mam nadej, ze to je len zo zubov, kedze chory nevyzera byt, teplotu nema.... Co sa tyka cien, vsetko je na stranke Tetisu. Ceny su aktualne. Priplaca si len matka podla toho kolko ma stravy, ci je sprievod do ci od 3rokov dietata a pod. Chceme ist aj do Martina, no vraj sa tam caka nejakych 6 mesiacov. Tak sa chcem nahlasit co najskor, bo beru deti len do 2 rokov. Zatial tolko, pa, dada

ada2015
7. máj 2016

Ahojte, my sme boli so syncekom aj v Martine aj v Dun Luznej. Najviac sa mi pacilo v Martine- naozaj vysoka uroven a ak si neobjednas stravu pre seba tak v podstate zadarmo. Najnovsie robia pre velky zaujem len tyzdnove ale intenzivne pobyty. Kazdy den 3krat cvicenie, lxdenne parafin,biolampa,masaz,magnet a laser,obden oxygenoterapia a perlick kupel. Personal velmi ochotny a erudovany,ubytovanie po samom v izzbe,herna pre deti,kazdy den 2hod vychadzka. Jedina nevyhoda je dlha cakacia doba cca 5mesiacov a betu len deticky fo 3rokov. Dunaj Luzna je tiez dobra, len je tam menej procefur a pavil typ -procefury su v inej budove ako ubytovanie. Plati sa 3eura na den strava sprievodcu,za parkovanie auta 1euro/den. Personal je velmi ochotny a mily a medzi procedurami je moznost volneho pobytu vonku. Objedn doba je cca 3mesiace. My to riesime na striedacku pobytov. Vrelo odporucam.

coffee001
9. máj 2016

@neodada1 ďakujem za odpoveď, avšak presne ako si napísal dokila niekto zareagoval už sme tam boli aj my 🙂 ale ďakujem za info

sunemey
16. feb 2017

@ada2015 ahoj.prosimta mohla by si mi dat web na tenMartin?dakujem moooc

sunemey
16. feb 2017

@duris1 ahoj.prosimta kde na fb viem pozriet tie fotky?dakujem moc

duris1
17. feb 2017

@sunemey ahoj, uz je zrusena

ada2015
17. feb 2017

Ahoj, na internete je stránka Fyziatricko-rehabilitacne oddelenie, Univerzitná nemocnica Martin a tam posledná časť hospitalizácia deti. Sú tam aj kontaktné t.c. My už tam nejdeme, lebo sme prestali cvičiť Vojtovou metódou. S pozdravom. Andrea

ewelyn89
10. mar 2018

Dobry.Niekto kto bol teraz niekedy v Martine? Aky je rezim? Kolko sa caka na prijatie? Ako su izby zariadene? Vdaka

neodada1
12. mar 2018

@ewelyn89 v MT stale rovnako, ak ste teda uz boli. Ale priblizim, my sme naposledy boli v oktobri, teraz ideme 21.3., A pokial viem, nic sa nezmenilo, 2* cvicenie s terapeutkou, raz sama (vecer po parafine), medzitym masaz - denne, voda, kyslik, tie sa striedaju obden. A laser vzdy rano pred prvym cvicenim, ten my nemavame. Od 3 tej vychadzky, no da sa aj skor, (cca po 2hej) zavisi, ktora je sestra a ako vam spi dieta, bo ked zaspi o druhej na 2 hodiny, nedostanete sa nikam, kedze parafin posunuli uz na 16:30, byval od 17tej (dlhsie vychadzky su v lete, kedy davaju parafiin doobeda, aby sa deti v tych horucavach neprehrievali) No kazdy ho nema indikovany. Vacsinou ano, no su deticky, ktore parafin nemaju, vtedy je vychadzka do 18:00, viac ma nenanpada... Hadam strava, ta sa priplaca, mozte aj nemusite si ju dat, deti maju zadarmo, aj kojace matky. Asi vsetko 😊😊

ewelyn89
22. mar 2018

@neodada1 dakujem za info.ja som tam volala.termin maju volny az na august.to uz bude mala vediet chodit aj sama dovtedy dufam.
Este na zaujima,ci ma kazda izba svoju sprchu.alebo je len spolocna na chodbe...dakujem.

neodada1
22. mar 2018

@ewelyn89 No zvyknu volat skor ked sa uvolni, skuste si zavolat, ci vas mozu datb skor, ked sa uvolni. Aj teraz mame 3 mamicky s detmi, ktore su tu ako nahradnici za chore deti, alebo za tie, ktorym povedali, ze uz pobyt potrebny nie je, takze vtedy sa poradie posuva. A preverte si aj Dunajsku Luznu, tam sa mozno dostanete skor. Ale tiez sa dlho caka. Tam je teda nevyhoda, ze sa cvici v inej budove ako ste ubytovane, ale inak rehabilitacia takmer rovnaka. Treba vyskusat 😊 a v MT sprcha spolocna, no tu je len 7 izieb, cize ziaden diskomfort clovek nepocituje.... Je ro tu skor take rodinne. Tak vela stastia a zdravicka 💕💕

dzubo
8. apr 2018

Ahojte 🙂
Je tu nejaká mamička,čo ide okolo 23.4. na pobyt do MT?
Idem so synčekom a teším sa,no i obávam.

kikusa23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saganovadominika
28. máj 2018

Ahojte.
Ide niekto na pobyt do Mt okolo 13.6?

ewelyn89
29. máj 2018

No nas v Mt nevezmu.Ze ked necvicime uz Vojtovku,tak nas neberu.Mame skusit D.Luznu ☹

yaho3
3. jún 2018

@kikusa23 ahoj aki ste dobojovali my nastupujem e 4.6. a dost sa obavam ako zvladneme tu vojtovku..mame hypotomiu hlavne slaby chrbatik.Pomohlo vam to naučila si sa tie cviky Vojtu?

kikusa23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz