Rehabilitačné centrum v Martine

danielca
24. máj 2013

Ahojte. Chcela by som sa s Vami poradiť, či nemáte niekto skúsenosti s RC v Martine? Mam 9-mesacnu dcerku s neurologickym problemom, je mierne hypotonicka - este nesedi, nelezie, ma slaby chrbatik, ani sa nestavia na nozky. Lekarka nam odporuca toto cvicenie v MT, ale nikto nam s istotou nevie povedat, ci jej to pri jej diagnoze nemoze ublizit, ked sa bude rozculovat pri cviceni napr. Vojtovej metody. Ak ste tam boli, napiste mi prosim, ako to tam prebieha, ci sa da dohodnut aj na miernejsich cvikoch, ako dlho to trva, ake zvyknu byt vysledky a ako dlho sa caka. Vdaka!

lily1000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lily1000
3. jún 2018

@saganovadominika ja idem 13.6 na rehabilitačný pobyt do Martina s dcérou... Ak teda zasa neochorie

jankadr
3. jún 2018

ja som z mt a chodila som tam cvicit so synom.uvidis,lekari v mt su dobri.inak odporucat p.Mihalikovu Martinu (kontakt na bobath.sk),ked uz budete v mt spojit sa aj s nou

yaho3
3. jún 2018

@jankadr aj my sme z Mt.,zatial cvicime Bobata u p.Borosovej a aj s p.Mihalikovou sme už zo tri krat boli..len je strasne vytazena ma plno deticiek k nej tak raz za mesiac sa dostaneme.No uvidime zajtra nastupujeme aj ked maly sa mi posledne tri dni uz dviha sem tam na styri a pohupuje sa.

yaho3
3. jún 2018

@lily1000 my ideme od 4do12.6.tak sa minieme

yaho3
3. jún 2018

@kikusa23 dakujem aj vam podobne a vela zdravicka

nokiae72
11. jún 2018

Ahojte, nastupujete niekto k 25. Junu ? Dalujem

kikusa23
15. jún 2018

@yaho3 prosím vás kde cvičíte bobata. To je ta bobová metóda?

yaho3
15. jún 2018

@kikusa23 v Martine u p.Mihalikovej.

kikusa23
16. jún 2018

@yaho3 a vy máte predčasne narodené dieťa? Lebo mne tvrdili v MT že predčasne narodené dieťa nemôže cvičiť bobata.

kikusa23
16. jún 2018

@kikusa23 mám z toho taký hokej a bude ste na tompobyte?

yaho3
16. jún 2018

@kikusa23 narodeny v 37.tyzdni,bobat koncept nie je ani tak o cviceni je to take celodenne hranie sa s dietatkom ako ho nosit, pokladať na zem, stimulovat k nejakej cinnosti.Z rehab.pobytu sme sa vratili pred tyzdnom bolo super odporucam vam to tam...

jankadr
16. jún 2018

@kikusa23 moj syn je 36+4 a bobatha sme cvicili.skor ide o celodennu spravnu manipulaciu s dietatom.a bez revu

nokiae72
18. jún 2018

Viete mi prosim vas povedat ako je to s vychadzkami ? A pocas vikendov ? Dakujem

yaho3
18. jún 2018

@nokiae72 vychadzky od 14,30 do 17,30 kazdy den a vikendy sa dalo ist uz okolo 13stej do tej17,30...ak vsak budete mat proceduru parafin tak ten davaju detickom o tej 17stej cca.

kikusa23
18. jún 2018

@yaho3 a čo aký máte pocit z toho ešte by ste šli? Pomohlo či? A ten parafin je načo dobrý?

yaho3
19. jún 2018

@kikusa23 bolo tam fajn,maly nestvornozkoval ,nesedel..mame 10,5mesiaca....uz tam sa chytal na styri a dnes mi uz stvornozkuje a dava sa do sikmeho sedu..takze za mna ano pomohlo nas to nakopnut..aj ked vela placu,kriku ale to pri Vojtovke asi vsetky deticky..takze ja len chvalim a odporucam..parafin sme mi nemali ale su to take zabaly na teplé potom si tam maminy drzali drobcov zabalenych v dekach....

lauritka00
18. sep 2018

Kocky ktoré ste boli na pobyte v Martine, majú tam wifi či nie?

nokiae72
18. sep 2018

@lauritka00 wifi nemaju

katarina644
18. sep 2018

@danielca ahoj, bola som tam so synom tri krat. syn ma diafragmaticku herniu, hypotonik (ale cisty) a par dalsich diagnoz. nehybal sa a podobne. cvicili sme tam od styroch mesiacov. pobyty boli super aj pomohli. neviem, preco by to nepomohlo a ako chces dieta rozhybat, ak nie vojtovkou? a dokonca hypotonika? moj syn bol leziaci hypotonik a museli sme riadne makat, aby sme ho rozhybali. hovori sa, ze cvicenie pomaha hlavne do jedneho roka veku. my sme cvicili do dvoch rokov, ze zacal chodit, a kedze je cisty hypotonik, tak zase cvicime od siedmych rokov a budeme cvicit asi cely zivot. takze zacat riadne makat.

lauritka00
18. sep 2018

@nokiae72 ďakujem a je tam nejaká spoločenská miestnosť alebo tv? A čo strava, objednávali ste si tam nemocničnú alebo sa dá aj v okolí lepšie najesť?

katarina644
18. sep 2018

@lauritka00 spolocenska miestnost tam bola, ked som tam ja bola, aj telka. ked som tam bola,tak sme si objednavali stravu. su tam aj restiky v meste, ale cez tyzden sa tam nemas kedy ist najest.

lauritka00
1. okt 2018

Kocky ktoré ste absolvovali tento pobyt, viete mi popísať aký je tam cca režim dňa?čo nás tam všetko čaká?mám spz toho celkom ,,obavu,, 10 dni je 10 dni, doma nechávam ostatné deti...čo všetko si vziať čo sa zíde a čo nie,a co strava, dali ste si nemocničné obedy aj večeru?alebo ste si nakupovali každý deň? čokoľvek čo vás napadne...izby sú aké?je tam koberec že sa dieťatko aspoň zahrá na zemi?ďakujem za každú odpoved

neodada1
1. okt 2018

@lauritka00 2* cvicenie s terapeutkou, raz sama (vecer po parafine), medzitym masaz - denne, voda, kyslik, tie sa striedaju obden. A laser vzdy rano pred prvym cvicenim, ten my nemavame. Od 3 tej vychadzky, no da sa aj skor, (cca po 2hej) zavisi, ktora je sestra a ako vam spi dieta, bo ked zaspi o druhej na 2 hodiny, nedostanete sa nikam, kedze parafin posunuli uz na 16:30, byval od 17tej (dlhsie vychadzky su v lete, kedy davaju parafiin doobeda, aby sa deti v tych horucavach neprehrievali) No kazdy ho nema indikovany. Vacsinou ano, no su deticky, ktore parafin nemaju, (hlavne tie najmensie ci kv.dg.) vtedy je vychadzka do 18:00, viac ma nenanpada... Hadam strava, ta sa priplaca, mozte aj nemusite si ju dat, deti maju zadarmo, aj kojace matky. Z vlastnej skusenosti lacnejsie a chutnejsie sa najete z donasky, nemocnica to ma predrazene a niekedy fakt nechutne a to nie som ziadna vyberava fajnovka! ale co je vela, je vela! A detom nevaria, bacha na to! Dostavaju poharikove prikrmy. Varit sa tam da bez problemov, nic si neteba nosit, snad len vlastny kvalitny hrniec. ja som mavala aj predvarene zmrazene pokrmy pre maleho. A ak ste zvyknuta na nejaky vlastny parny hrniec a pod., kludne si varte v nom. Ak je baby na UM, treba ho mat so sebou, niekedy az v polke pobytu ho dostanete, v zavislosti ake UM dietatko pije. *My sme mali bezlaktozove, to zvacsa deti nemaju apreto ho ani nedrzia "skladom". Objednaju ho az v den vasho nastupu na pobyt. Pred pobytom vam este budu volat a informovat vas o vsetkom, takze s amozte vsteko aj sestry popytat telefonicky. Asi vsetko, vela úspechov drobcovi! Rehabka v MT je vazne TOP! 😊😊

nokiae72
1. okt 2018

@lauritka00 no s tou stravou takto. Ja som si ju neobjednala lebo sama sestricka mi povedala ze mamicky na nu frflu. A napzaj tie ktore jj mali frflali a to sme neboli ninak narocne. A tak sme sa poobede ked sa dalo co bolo myslim medzi 13-14 vzali s mamickami a sli do mesta a kupili si bud nieco v obchode alebo sme si sadli do restiky. Je to kusok od pesej zomy vybrat sa da.
Spolocenska miestnost tam je ale ovelkosti satniku. Nikto tam nebol ako bol povyt dlhy.

nokiae72
1. okt 2018

@lauritka00 este k tym izbam. Za mna boli uplne v pohode. Klasifikovala by som to ako 2-3 hv.penzion. Bolo tam ale naozaj cisto. Vsetko dezinfikovali. Periny boli nie uplne najlepsie, ale prezliekli vam ich ked ste potrebovali.
Kuchynka je mala ale zdrziavali sme sa prevazne tam (miesto spolocenskej) pretoze kuchyna narozdiel od spolocenskej bola na strane s izbami takze ak vam spi dietatko z kuchyne ho budeme pocut.
Bola tam jedna dvojplatnicka, cize varenie trvalo slutocne dlho, nejake tupe noze tam boli. Jar s hubkou boli nove.
Pre mna velky bonus bol velka nova kupelna kde bola toaleta, sprchovy kut, dve vane na kupanie babatiek a pracka s umyvackou.

lauritka00
1. okt 2018

Ďakujem pekne za odpovede....@nokiae72 @neodada1...nie som náročná len nech som pripravená do čoho idem...stravu asi teda porušením vlastnú, veľká škoda len že tam nieje wifi, človek by chcel byť v kontakte s rodinou....a ešte sa vás opýtam, pomohol pobyt dieťatku?môj má 13 mesiacov a ešte nesedí ani nelozi, veľké nádeje do toho vkladám, cvičíme aj doma 4x denne ale tam predsa len bude v rukách odbornikov,.... trochu sa bojím toho voľného času že to pôjde pomaly celé dni ,,v nemocnici,,

dzubo
1. okt 2018

@lauritka00
Práveže to rýchlo ubehne 🙂
Mne trošku vadil hurhaj na chodbe. Malý naň nebol zvyknutý a teda mi tam nespal ☹.
Inak mne strava celkom chutila, mala som čo robiť, aby som uvarila malému, nieto ešte riešit svoju stravu 🙂.
Nám pobyt pomohol tom, že sa začal viac hýbať, bol svižnejši 🙂

lauritka00
5. okt 2018

Kocky ešte mám otázku co cez víkend? Je čas aj na návštevy?

nokiae72
5. okt 2018

@lauritka00 na navstevy bol cas kazdy den. Niektorym chodili kazdy den, inym cez vikend.
Mne sa maly po pobyte nijak nezmenil. Boli sme tam ked mal 7 mesiacov. Mne spravil obrovsky krok az za uplynuly mesiac. Naucil sa sediet, stat, stvornozkovat. Na tom pobyte sme sa skor spravne naucili cvicit.