Reverz z pôrodnice a žltačka

kiarka333
22. dec 2021

Ahojte odchadzali ste niekto z porodnice na reverz aj ked malo babatko slabu zltacku ?
Mozem odist normalne s dietatom a podpisat aj za neho revezr alebo ako to funguje ? Mam tu uz dost zle stavy po 3 dnoch a zajtra by som chcela s malou odist len neviem ako to je
Dakujem

emalka
22. dec 2021

@zooeynka
https://zenskekruhy.sk/ambulantny-porod-ako-nep...
Uznavam, ze to je z roku 2018, ale viem ze to co tam popisuju sa deje stale.
Suhlasim s tebou, v tomto clanku je napisane ze nemocnice konaju neopravnene, ale staci ak zena narazi na nespravneho cloveka na upsvarea ma to skomplikovane.

kiarka333
autor
22. dec 2021

@lukina20 presne pre toto 😕😕

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zooeynka
22. dec 2021

@emalka Mozno takto nemocnice nahlasuju ciganky ktore odchadzaju iba z dovodu, aby ich milovany druh (zatial co ony su v nemocnici a nemozu s nimi spavat) nepretahoval susedky a ine clenky osady, lebo podla akejsi romskej logiky na to maju romsky muzi narok. Ale nie je dovod nahlasovat normalnu zenu. Aj v clanku sa pise ze sa treba v pripade zamietnutia odvolat a prilozit kopiu podpisaneho reverzu. Nie je zakonny dovod prispevok nevyplatit.

lukina20
22. dec 2021

@kiarka333 tak potom si uz ty sama musis zvazit, ze ako a co... je 9 vecer, do rana to babatku moze klesnut a mozete byt prepusteni do starostlivosti pediatra
ja by som dala na rady neonatologa na novorodeneckom a so starsim dietatom by som sa snazila byt casto aj niekolko krat za den v kontakte, volat, videohovor a pod...
havne novorodenecku zltacku vobec netreba podcenovat, fakt moze mat aj celozivotne nasledky a presne ako sa tu pisalo, idu Vianoce , je covid, kto tomu babatku skontroluje hodnoty

evalin88
22. dec 2021

@viestta mna poslali so synom domou, lebo potrebovali pred sviatkami ložko. Či sa zlepšil nemal ani v karte, lebo sam primar mu to tam nenapisal. A to bol žltý ako číska polievka.

sense
22. dec 2021

Neviem aká je to slabá žltačka, aké hodnoty máš na mysli, ale mne napr v den odchodu robili u malej nielen meranie lampou ale aj krvou a namiestou domov šla na 24hod po lampu a som veľmi rada ze jej neostali trvalé následky, Domov nás pustili keď jej to kleslo už si presne nepamätám na akú hranicu, a potom chodila ku nám ešte hebamme 2x so týždeň jej merať Hodnoty à viem ze jej klesali dosť pomaly. neviem ako staré diéta máš doma a s kým je diéta doma ale osobne by som vydržala.

lucka114
22. dec 2021

Moje obe deti mali žltačku, silnú, s jedným som sa po mesiaci vrátila do nemocnice na 5 dní, infúzie, ožarovanie, druhý to zvládol asi po 3,5 mesiaci doma sám, kvôli silnej žltačke musel chodiť na rehabilitácie ... Fakt radšej by som ostala v tej pôrodnici dlhšie... Dieťa tam má všetkých doktorov, nikam s ním netreba behať .. a mne osobne tam bolo aj dobre ... Oddýchla som si od povinnosti, jedlo mi chutilo a personál bol milý ... Taká mini "dovolenka" ...

leuska1991
22. dec 2021

@zooeynka tak to ano. Ale hadam pre matku je najdolezitejsie dieta ,ci je v poriadku. Ja som isla na reverz ,dieta pustili nakolko uznali ,ze je v poriadku. Dieta by som nikdy nenechala v nemocnici. ❤

vevesh
22. dec 2021

Ja som isla z nemecka na slovensko s tym, ze u nas sa neozaruje pri hodnotach, ktore su na sk uz na ozarovanie. Moj lekar mi dal papier pre sk lekara, ake hodnoty "su v poriadku" a nariadil kontroly obden. Na sk ma chcela pediatricka rovno supnut na detske na ozarovanie, nech to mame rychlo za sebou- naco kontroly, lebo na sk sa tak robi...- s cim som samozrejme nesuhlasila, tak jej neostalo nic ine, len obden kontrolovat na ziadost mojho nemeckeho pediatra. A sice dieta bolo 3 mesiace zlte🙈🙈ale pekne krasne sa bilirubin sam odbural. Cize da sa dohodnut s detskym lekarom, aby robil odbery.

nikpa
22. dec 2021

@zooeynka ja som si v pôrodnici pobudla niekoľko týždňov, viem že to tam je ťažke a bola som tam celé vianoce aj silvester. Keď je všetko v poriadku nech chodia ženy domov aj na druhy deň ale ja by som žltačku nezlahcovala.

zanetakovacsova
22. dec 2021

@kiarka333 to už naozaj sa nedá vydržať pre zdravie dieťaťa pár dní?

petamich
22. dec 2021

@vevesh a ktory detsky lekar ordinuje na Vianoce? nezvazovala by som to co autorka ani v normalne dni v roku a nie Vianoce, ked neordinuje pomaly nikto a moze tak akurat skoncit s dietatom na urgente ale okej ja nastastie nie som jej dieta, uprimne ja asi nepochopim ziadnu matku, ktora vedome ohrozi svoje dieta "lebo to nezvlada v nemocnici"

marianna_peskova
23. dec 2021

Viem si predstaviť, ako sa cítiš. Je ti tam dlho, možno plačeš, si precitlivená. Ja sama som musela byť v nemocnici ešte dlho pred pôrodom a päť dní po pôrode kvôli žltačke syna. Všetko mi liezlo na nervy... Ale musíš tam vydržať. Kvôli bábätku. Doktori a sestry vedia najlepšie, ako sa o neho postarať. Doma by si mala len zbytočný stres, či si spravila dobre, že si odišla na reverz.

elizabet173
23. dec 2021

@zooeynka ja viem, čo musí urobiť, ak chce odísť z pôrodnice pár hodín po pôrode, myslela som to tak, že ak dieťa nemá žltačku, nie je problém byť ešte ten deň s ním doma. Inak, nie každá žena chce byť doma čo najskôr, veľa žien si v pôrodnici rada oddýchne, o jedlo a všetko ostatné má postarané, nechá doma muža so starším dieťaťom vychutnať si zopár dní, ako je to, keď je na všetko sám. Sto ľudí, sto názorov, ja osobne by som sa nehrabala domov skôr ako za dva, tri dni a to som bola po pôrode celkom fit.

vevesh
23. dec 2021

@petamich pred a po vianociach normalne pediater, na vianoce robili odbery na detskom. Ak sa chce, da sa najst sposob. A nie je to o "nevydrzani" v nemocnici. Nechapem, naco ma zdrava zena so zdravym babom trcat v nemocnici tyzden, ked nemusi (a da sa to kontrolovat inac). Novorodenecka zlatcka je normalna a zvacsa sa drzi v nizkych hladinach a pre babo a jeho imunitu je aj lepsie, pokial sa odbura sama. Ale to trva (niekedy aj pol roka) a na sk nechcu cakat, tak riesia rychlo- sup lampa aj za cenu dlhsieho pobytu v nemocnici. (hovorim o klasickych hladinach, nie vysoko zvysenych, kde uz treba lekarsky zasah).

babulkomale
24. dec 2021

@kiarka333 fuuuuuu, no ja som bola s kazdym dietatom v porodnici devat dni, svietili ich kvôli zltacke, druhy bol dokonca predcasne narodeny, ale nic ine mu nebolo a tak nas stihli prepustit na Stedry den 😃 sup ho pod stromcek vo vajicku 🎄👶
Takze tri dni su mi srandovne vyšilovať s reverzom.