Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Robila lekárka vášmu dieťaťu vyšetrenie krvi?

jajona
25. jún 2014

Som len zvedavá, že ako je to u ostatných mamičiek, resp. lekárov. Syn bude mať za mesiac 5 rokov a naša doktorka mu ešte vôbec nebrala krv. Je to OK, či keď nie je dôvod, tak netreba...

babulina
25. jún 2014

pokial nebol dovod tak nebrala, je to dost velky stres pre tie deti takze iba tak preventivne by som nedala brat ani ja ako rodic

bubelko
25. jún 2014

@jajona moj bude mat o tyzden 7 r a preventivne mu krv este nebrali. brali mu len 2x kvoli crp.
mladsi bude mat 5 v decembri a krv mu zatial tiez nebrali 😉

winna
25. jún 2014

Ahoj, krv sa berie len ked je na to dovod - dieta je casto chorlave, nezaberaju lieky apd... Pre dieta je to dost narocne.. ☹

meluela
25. jún 2014

@jajona bezne sa krv neberie, lebo pre babo je to zbytocny stres. Iba z prsteka ked treba crp a zo zily len ak treba komplikovanejsie vysetrenia (kvoli imunite, alergiam a pod.). Okolo pol roka sa tusim nosi moc na vysetrenie.

kikushka2386
25. jún 2014

presne ak nieje dovod tak neberie.nasej brali prvy krat ked mala 3 roky ale vtedy jej brali krv pol hodiny co sme ju museli 3 drzat a ma panicky strach z lekarov.teraz mame ist znova kvoli tomu ze je castejsie chora.tak celkovo aj vytery a krv bue brat.teraz ma pomaly 7 rokov tak dufam ze to zvladne

activia
25. jún 2014

@jajona nasa bude mat 6 rokov a brali jej prvy krat pred operáciou ocka a druhy krat jej chceli ale taky strašný strach mala a zatinala ruku, ze vytlačila ihlu z ruky.... Odvtedy sme neboli naštastie

alietam
25. jún 2014

nam uz brali synovy 5 rocnemu nic vazne mu nebolo ale sa rozhodla ze mu vezme ale podrobnejsie az tak ze ci nema alergiu na mlieko na muku atd.+ zakladne veci na tie alergie sme cakali na vysledky asi zo 2 tyzdne jedine na co nam nechce zobrat krv respektivne na co nam nechcela poslat je aku ma krvnu skupinu takze doteraz neviem aku maju deturence krvnu skupinu .Dcere brala krv tusim ked mala asi 1 rok ale mali sme tam problemi s uskami zapal usiek mala tak brala aj vyter krcna a nasa brala krv zase ale klasika na krvnu skupinu nie

jajona
autor
25. jún 2014

ďakujem za odpovede... len sa trošku obávam, lebo človek nikdy nevie... ako nič také podozrivé som si nevšimla, ale bola by som asi spokojnejšia, keby mu ten odber urobila. keď pôjdeme teraz na preventívku, tak sa na to spýtam

jamabe
25. jún 2014

No tak našej brali krv 1x keď mala asi pol roka, z prsta na krvný obraz, keďže sa doktorke zdalo, že málo priberá, či vraj nie je chudokrvná... 😝 Všetko však bolo úplne v poriadku. A potom jej ešte brali krv tiež na KO preventívne v roku, keď bola taká väčšia poradňa. Zo žily ešte nikdy. (A ešte plus pár odberov kvôli crp, ale to nerátam). Neviem si predstaviť, žeby si teraz dala vziať krv zo žily... asi by sme ju museli všetci držať 😝

sonicka777
25. jún 2014

pokiaľ nie je dôvod tak neberie lekárka krv,možno tak v pôrodnici spravia prvé odbery...staršiemu brali krv keď mal 6 mesiacov a z hlavičky a to bolo pre neho dosť bolestivé a nepríjemné...teraz má 4r a to bol prvý raz čo mu brali krv..inak len z prsta kvôli crp 2x...no a mladšiemu brali ešte keď sme boli v pôrodnici kvôli zápalu plúc...a musím povedať,že sa veľmi desím toho,keď im prvý krát bude lekár brať krv zo žily...to bude horor 😀

hradnapani
25. jún 2014

@jajona zvaz si, ci ho chces naozaj dobrovolne stresovat. Mojmu trojrocnemu museli brat krv pred mesiacom a bola to katastrofa, okolo lekarky ani len nemozeme ist, cisty stres. Ja som myslela, ye to bude v pohode, ze trochu normalne poplace, ale co nas tam cakalo, ani vo sme by ma nenapadlo 😒

ivett1
25. jún 2014

@jajona ak je malý v poriadku, tak to zváž ... odber krvi sa robí len, ak je na to dôvod a určite to nie je nič príjemné ... nedávno obom našim deťom brali krv kvôli tomu, že im nezaberali predpísané atb. následne ich vymenili a ti už zabrali ...

katren
25. jún 2014

@jajona nam tiez nebrali ani jednemu.....najstarsia bude mat 5, mladsi 3 a najmladsia 2....ale dohodli sme sa s dr. ze o 2 tyzdne vezme odbery vsetkym trom, spravi detailnejsiu preventivku s odbermi a vytermi z nosa a krku....mavaju teraz castejsie sople, tak preto....

maznacik007
25. jún 2014

@jajona pokial mu nic neni a prospieva tak neni dovod ... mojim beru krv casto ale oni maju chronicke ochorenia a najma u dcery sa to musi stale sledovat a nastavovat davky lieku ..

pokial neni problem neriesila by som to ...

dasamo
25. jún 2014
danielahamar
25. jún 2014

krv sa berie až 10ročným deťom na preventívke - skrz cholesterolu a tak

dasamo
25. jún 2014

@jajona ahoj, na preventivky chodia dospeli raz rocne. Podla mna detom by sa mal tiez robit KO. Nasmu 10mesacnemu, uplne zdravemu, tucnuckemu a "tabulkovemu"teraz brala lekarka moc a aj krv. A hla, mame menej hemoglobinu. Takze doplname do stravy zatial zelezo a na kontrolu o 3mesiace a ziadne priznaky a ani nic. Takze ja odporucam dat zobrat. Vobec to nie je taky horor ako sa to tu opisuje... 5rocnemu sa to da pekne vysvetlit a popr.sa dohodnut, ze sa rovno od lekarky pojde kupit nieco do hrackarstva velkemu hrdinovi 😉 a ty budes mat klud na dusi, ze je vsetko ok. Vela ochoreni sa na zaciatku vobec neprejavuje a ked sa prejavia, predsa sa uz tazsie liecia. Na to su predsa preventivky a ked nam dospelym sa robia rocne, aspo tym zodpovednejsim, preco by dietatu nie? Kvoli poistovniam? No nasa lekarka nam zobrala na vlastny podnet. Ked nemas dobry pocit a chces dat malemu vysetrit krv, tak tak urob. Su aj horsie ysetrenia podla mna a netreba robit cirkus z brania krvi. Ziadna trauma to nie je. Takze drzim palce

milota164
25. jún 2014

nas caka odber o 2 tyzdne tak dufam ze to dobre zvladneme a hlavne ze budu vysledky v poriadku

babulina
25. jún 2014

@dasamo strach je vacsi nez racio, u nas to vsetko pekne chapala az do okamihu kedy vkrocila do ambulancie 😖

alietam
26. jún 2014

ja by som dala zobrat pravdu ma @dasamo ze ked chodime my na preventivku tak treba aby chodili aj deti je pravda ze amju preventivky v 3,5,7 atd,rokoch ale nebere sa tam krv len moc ale podla mna by sa mala aj krv aco ze je dieta?tak poplace a je radsej nech chvilu poreve ked bude brat krv ako daco zanedbat a byt v nemocke to by bolo ovela viac revu a ked sa ti daco nezda tak povedz lekarke nasej ked poviem tak da sa spravit podla stavu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli