Rozdráždené vnútro úst u 11 mesačného bábätka

demonique
29. máj 2013

Ahojte mamičky,
prosím o radu. Minule som si robila hrianku a malý mi ukradol kúsok kôrky. nechala som mu ju a on ako ju žužlal podráždil si obe strany líčok z vnútornej strany. Má to rozryté, také biele, včera si do toho celý čas šmatral až mu z toho išla trošku krv. Dnes je už kľud, ale stále to tam má. Neviete, čo mu na to dať, aby sa mu to skôr zahojilo? napadlo mi vytierať repíkovým alebo harmančekovým čajom. myslíte, že môžem? alebo máte nejakú inú radu? ďakujem pekne 🙂

marduliena
29. máj 2013

Repíkom to bude dobré,pomôže mu to určite 🙂

alex31
29. máj 2013

@demonique .. mozno by som odporucila zajst do lekarne a poprosit o nejaku ustnu vodicku co mozu aj deti .... my sme mali podobny problem ... maly si tiez podrazdil horne podnebie a asi mu to aj vadilo kedze si tam potom stale nieco pchal ... mozno ho to svrbelo alebo bolelo neviem .. bala som sa aby si nezaniesol nejaku infekciu tak sme sli do lekarne a kupili taku prirodnu vodicku ktora sice aj trochu stipkala pri natierani ale rozhodne pomohla ... neviem si ale spomenut na nazov pametam si len ze to bola do zelena sfarbena mala krabicka s nakreslenou kvetinkou .. urcite to nebola ta klasicka fialova vodicka co sa niekedy dava pri zubkoch ... bola skor do hneda ... tak mozno ked sa popytas u vas v lekarni ..... ono sa to zahoji aj samo ale ide len o to aby si tam sam nezaniesol nejaku tu spominanu infekciu ...

demonique
autor
29. máj 2013

@alex31 aha, super. poslem muzicka nech nieco vypyta. dakujem pekne 🙂

skeptik
29. máj 2013

nic by som nedavala - velmi rychlo sa to zahoji same, sliznica sa najrychlejsie hoji

marduliena
29. máj 2013

ja som mala niečo podobne na podnebí a dávala som si takú vodičku aj to štípalo ale som si to len s tým zhoršila doktorka my povedala ako keby som si to spálila a dala my vitamín B, a tantum verde sprej, ale pre male detičky neviem ale dávala by som len ten repík je to asi najlepšie

evelin325
29. máj 2013

@demonique kontroluj mu to, lebo niekedy sa môžu z toho urobiť afty, aspoň mi máme takú skúsenosť