• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rozostúpené brušné svaly u dieťaťa. Máte skúsenosť?

4. februára 2017 
@majamat a riesis to nejako?? teda dcerkinu diastazu?? inak je to dedicne :frowning2:
9. okt 2014 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@addaa prosim ta a maju moc vypukle bruska? my sme prestali svicit vojtovku, lebo mala plakala, trhala sa uz bola silna ked sme zacinali, teraz 3m nescvicim ,,ale vidim , ake ma vypukle brusko :frowning2: ako to vyzera s odstupom casu?
ci Vase deti boli "stihlejsie"? dakujem
9. okt 2014 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mistrall aj môj syn má diastázu priamych brušných svalov..má 10 mesiacov a nie je to ani vidno. keď bol malý tak keď sa dvíhal tak sa mu urobil v strede ten kopček. Kedže sme po operácii /nie kvôli diastáze/ na brušku tak toto som u neho vôbec neriešila.a teraz ako vravím takmer nič nevidno, i keď možno trošku keď sedká vo vani si to všimnem.
10. okt 2014 o 21:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamičky už je to starší príspevok ale zaujal má lebo mame ten istý problém mala bude mat 2roky zachvíľku a ja som si všimla väčšie bruško už keď bola malička ale neriešili sme to nevedeli sme že niečo take ako diastaza existuje už pár mesiacov to sledujeme keď sa chce z ľahkú zdvihnúť nejde jej to musí si pomôcť rukami doboku akoby tiež má v strede tu akoby klobásku a plus že má v pupku maly pruh dr nič že to je len estetická vada ale má dosť vypuklé to bruško tak má zaujíma či sa to niekomu upravilo alebo to tak už bude mat naveky :pensive:
15. dec 2016 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@siskasarmirova moji obaja synovia to mali, prvemu to preslo same okolo 1 roka mal bruho uz spojene uplne, zlepsovat sato zacalo ked mal cca 4 mesiace. Drhy ma diastazu dost veku acvicime koli tomu Vojtovku. Myslim ze by si mala s tym ist a vyziadat posudenie lekarom fyzioterapeutom, su na to cviky ako brycho uzavriet, sice je to vada esteticka, ale ako dievcatu jej to moze v dospelosti vadit.
15. dec 2016 o 11:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimikas čiže od obvodnej vypýtať papier no som zvedavá ako pochoduje ledva nás poslala na chirurgiu ale tma nič že mame prísť o rok na kontrolu a že ak by náhodou začalo tvrdnutia brušku aby sme hneď prišli neviem vôbec dokedy je to normálne
15. dec 2016 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@siskasarmirova neviem do kedy je to normalne ale radsej riesit skor. A potrebujes vymenny listok na fyzioterapeuticke vysetrenie, tam jej to pozru a povedia co s tym.
15. dec 2016 o 11:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimikas ďakujem skúsim dúfam že mi zase sestrička nebude pindat akoby riešim sama že im neverím alebo čo :pensive:
15. dec 2016 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimikas
@siskasarmirova ahojte dievcata, moja dcérka teraz ma 6 t a ked sme boli u Dr na mesačnej kontrole tak nam povedala ze mame rozostupene Brusne svaly a ze uvidime co to urobí dalej, teraz sme boli na 6 t prehliadke a dala nam papier na chirurgiu. Ina to ma tesne nad pupkom, vyzera to ako modrina, i ked podla mna sa jej zo zlepšilo. Akurat na papierik napisala ze je to hernia, teda pruh.. Ja mam pupocny pruh minimalne 11 rokov, možno tiez od narodenia, len som to neriešila, ale par krát som mala akoby Krč od pupka az dole... Riešili to v tehu, ale chirurg povedal, ze je to ok, len bol velmi vylezeny pupok von na konci tehu. Tak snad to bude mat ok aj mala, uvidime co povedia odborníci :wink:
2. feb o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tonicka
Moja má aj pruh aj disstazu tiež sme sledovaný na chirurgii ale ani neviem či niečo bude nebudú robiť hnevá má to lebo mala má veľmi vystúpené bruško každý si mysli že je tučná :smirk::smirk::smirk:
2. feb o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tonicka moj prvy mal pruh a to sa len sleduje na chirurgii, mladsi ma zas diastazu a tam cvicime lebo sa to same neupravuje, starsiemu sa to upravilo vsetko same. Zalezi ale asi aj od velkosti pruhu a diastazy.
2. feb o 19:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@siskasarmirova moja staršia dcérka 10r. Rastie spôsobom ze velmi naberie na brušku a potom vyrastie... Tiez vela ľudí rieši tucnotu, tak najprv sme každému vysvetľovali ze ona tak rastie a ze že ma trening tenisu 3 x do týždňa, 2x spolocenske tance, 1x športové hry a korčuľuje, bicykluje, lyžuje, pláva.... A teraz na to kašleme, lebo to jej ani nam nerobilo dobre na psychiku a chcela držať diéty s podobne, ked s tym ma niekto problem v skole, tak dcérka ma inštrukcie odkázať ich na mna(učiteľky riešili, ze ma velke brusko) :stuck_out_tongue_winking_eye:
3. feb o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tonicka máte daku fotku dcérky že či to je take niečo ako mame mi lebo tohoti sa obávam že jej to ostane a puberta je fakt dosť krutá :pensive::pensive:
3. feb o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To to je tristvrte roka dozadu... Pokial nenosí taketo obtiahnuté, nie je to velmi vidiet, ona je inak vysportovaná...
4. feb o 06:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. feb o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tonicka hej ale vidno to no chudá viem si predstaviť čo musí prežívať a keď si predstavím že to čaká aj moju je mi do :sleepy::sleepy:prečo musia takéto krásne deti trpieť je to nefér držím palce aby sa polepšilo
4. feb o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok