Rozostúpené brušné svaly u dieťaťa. Máte skúsenosť?

zunna
16. feb 2009

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, či niektorá nemáte skúsenosť s rozostúpenými svalmi na brušku u dieťaťa?

Náš malý, keď sa ide posadiť, sa mu na brušku urobí v strede taký kopček.
Pýtala som sa na to doktorky a podľa nej to deti občas mávajú a náš malý to má z toho, že veľa je. Nech mu dávam menej jesť.
Je pravda, že malý rád papá, ale on je aj tak dosť chudý a malý, len to bruško má veľké a to podľa mňa práve preto, že mu ho tie svaly poriadne nedržia. A teraz v zime, je to dosť ťažké držať ho ďaleko od kuchyne, ale obmedzujeme.

No neviem, čo teda, moc sa mi to nezdá, že by sme mali čakať so založenými rukami. Už ma jedna známa strašila operáciou, ...
Ak máte skúsenosť, dajte, pls, vedieť.

katrin1501
20. jún 2023

@siskasarmirova ak mozem poradit. U dievčat je diastaza horsia ako u chlapcov, pretoze na spodne brucho sa napajaju aj svaly maternice a močového mechúra. V dospelosti moze mat problém otehotnieť, budu ju bolieť krize a z toho aj krcna chrbtica. Odporucam cvicit napr jogu na hlboky stabilizacny system. Tym sa posilnuju vnutorne svaly, ktorw drzia nielen brucho ale aj vnutorne organy- cize maternicu, mocak, zaludok, creva atd.

animus
20. jún 2023

@zunna s dcérou od narodenia chodíme fyzioterapeutke a pravidelne cvičíme (tiež má od narodenia diastazu). Naše zdravotníctvo je jedna veľká katastrofa a tak ako sú povinné návštevy u pediatra by mali byť povinné návštevy aj u fyzioterapeuta. Dcéra bude mať tri roky a od narodenia sme riešili už viacero problémov, ktoré by sme si my s manželom nikdy nevšimli. Tam ti poradia úplne vo všetkom, cez motoriku úplne malých bábätiek až po správne držanie tela väčších detí, pravidelne kontrolujú chrbticu, chodidlá no úplne všetko.