Je nutná návšteva lekára, keď mám natrhnutý sval?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti pri poškodení svalu. Viem, že natiahnutý alebo natrhnutý sval sa hojí dlhšie. Keď sa mi to naposledy stalo v oblasti rebier, tak moja obvodná to uzavrela, že to nie je orgán ale sval. A vraj sa to bude hojiť aj dva mesiace. Bolo to dlhšie, ale prestalo to.

Teraz mám opäť problém na pravom boku. Stalo sa to pri prudkom pohybe s malým na rukách. Myslím, že to bude sval alebo väzivo. Bolí to už cez tri mesiace - niekedy viac a niekedy menej. Žiadna zmena.

Je možné, že treba ešte vyčkať, alebo mám ísť k doktorovi?

K akému doktorovi?

Potrebujem papier od obvodnej?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedeným problémom je najvhodnejšej ísť na ortopédiu, kde potrebujete aj výmenný lístok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková