Šarlach a teplota 6.deň

bumibo
16. aug 2018

Ahojte..Už som zúfalá, malý má od soboty večera teploty..V nedeľu sme boli na pohotovosti.. Crp 21..Mierne zapálené hrdlo..V pondelok vysypaný na celom tele..Teplota pretrváva..V utorok lekárka..Vraj zapálené hrdlo, diagnóza sarlach..Nasadený ospen 400..
Teplotu stiahneme na cca 9hodin a opäť začne stúpať..pohybuje sa okolo 37,3-37,7..Aj keď nemá teplotu, napriek tomu je horúci..Už sme nešťastní ..Mniekto podobnú skúsenosť

ivanapetrasova
16. aug 2018

@bumibo nemám skúsenosť priamo so sarlachom ale ak má teplotu od soboty večera tak reálne ju má 4 a pol dňa čo ešte nie je tak veľa. ATB berie dva dni, takže len teraz začínajú zaberať. Mám skúsenosť že 3 dní po nasadení ATB teplota začína ustupovať. Verím že si vystrasena ale ešte počkaj ten jeden deň nech ATB zaberu naplno. Aj by sa ti ani potom nezlepšili tak zájdite zas k dr pre istotu.

bumibo
autor
16. aug 2018

@ivanapetrasova ďakujem za odpoveď..Od rána sme už nezrazali..síce je celicko na pocit horúce, teplotu nemá, Max. 37,1..Tak dúfajme, že sa polepší..Pekný den

bamato
16. aug 2018

@bumibo ahoj, mojmu starsiemu zacala teplota klesat az po 2-3 dnoch po nasadeni ATB. Na zaciatku mal az 41 a tie prve dni sme sa pod 38,5 nedostali, nepomahal ani zabal a vlazna sprcha. Po tych 2-3 dnoch sme sa dostali na 8h interval medzi teplotami ked mu klesla tesne pod 38, a zase mu to z nicoho nic vystrelilo na 39-40, potom 12 h a uz aj tie teploty neboli tak strasne vysoke. Uplne ustupila az po cca tyzdni uzivania liekov. ATB zacinaju zaberat az po 48 hodinach.