Seboroická dermatitída u dvojmesačnej dcérky

nikalea
1. feb 2012

Ahojte maminy prisli sme na to ze moja mala Leuska ma tuto koznu kvazi chorobu ☹ .....neviete niejake domace rady alebo ake s tym mate skusenosti ..... 😕

lenadka
1. feb 2012

@nikalea neboj sa, toto moze byt uplne iba kratke obdobie kedy sa u nej prejavuje aj navonok, moja mala ju mala/má tiez, vyzerala hrozne, ja sama som si vravela, ako dobre ze mas rodicov, keby si bola v domove ani si ta nik neadoptuje, hrozna tvaricka, natierali sme zinkovou mastou a davali balneum kupel a veela natierat pokozku, predlaktia atd. velmi sa mi osvedcil ten kupel a obycajna modra indulona, do mesiaca bola plet zas krasna. Pri najmensom naznaku ze sa zas tvori natierat a natierat 😉. Davaj pozor na kozmetiku ktoru pouzivas a setrne prasky na pranie.

nikalea
autor
2. feb 2012

a v akom prasku si prala ...... a zehlila si vsetky vecicky malej ?
@lenadka

lenadka
3. feb 2012

@nikalea v lovele a zehlim dodnes

katun
3. feb 2012

tekuta lovela, plachat 2x - lyzicu octu do plachania, ziadna avivaz, zehlit, .. aj nase veci tak periem, zvykla som si pri prvom a robim tak doteraz 🙂 nuz a natierat, natierat, pomahala modra indulona a tiez z biodermy z rady abc krem. maly tiez vyzeral hrozne, ked to mal, ale vyrastol z toho.

janqua86
4. feb 2012

aj nas to mal, na tvari, neskor dokonca po celom tele...dostali sme na to masticku od kozneho /nejaku co on vymyslel/ a pomohlo,i ked z casu na cas sa to trosku opat objavi na lickach...

janqua86
4. feb 2012

a lekar nam este poradil biodermu ABCderm moussant a dvojite plakanie v pracke...

danilienka
4. feb 2012

Uz som to niekde pisala, dobra je na to homeopaticka mast RUBISAN !!!!

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/seboroicka-dermatitida-ako-sa-jej-zbavit/

kudrlinka82
21. feb 2012

Ahojte, aj moja 10 tyzdnova dcerka ma tuto "chorobu" skoro po celom telicku, najhorsie na brusku, tam to ma cele osupane, neda sa na to ani pozerat 😢 kozna nam dala kremy - hned Advantan (kortikoid) a Imazol pasta krem. zda sa mi to vela na tak male telicko ☹ navyse, ked ju natriem tou pastou, tak je cela biela a neda sa to ani poriadne umyt ☹ tiez som pocula o dobrom ucinku modrej indulony, tak vyskusame, snad nieco pomoze 😉

danilienka
21. feb 2012

@kudrlinka82 skus ten homeopaticky krem Rubisan, alebo dalsi homeopaticky krem Halicar ....a nema to naj na tvaricke?

kudrlinka82
21. feb 2012

@danilienka ahoj, praveze na tvaricke nema skoro nic, len sem tam nejaku tu vyrazku...jej to zacalo na krciku a na rucickach a uz to ma aj na brusku ☹ Dakujem Ti za rady, hned zajtra kupim tie kremiky 😉