Selektívny mutizmus

simkam2912
20. sep 2021

Prosim vas mate niekto dieta,ktore trpelo selektivnym mutizmom? Pomohol vam v tom psycholog alebo ako ste to riesili? Dakujem

zuzkamamka
20. sep 2021

@simkam2912 Moj chodil na terapiu hrou, po nejakych 10 sedeniach zacal terapeutke doverovat a komunikovat, ale neda sa povedat, ze by sme mali pocit ze to pomohlo vseobecne. S nasimi navstevami/znamymi nekomunikuje, iba vynimocne ak sa uvolni po par hodinach, avsak rozlisuje, kedy rozpravat "musi" a vtedy to zvlada, sam sa tak aj vyjadril. Priklad - cerstvo nastupil do skoly tak sme sa bali ako to pojde ale od zaciatku s kazdou ucitelkou rozprava, dokonca sa aj parkrat prihlasil 🙂 takisto u doktorky a pod. on vie, ze toto je dolezite a preto sa prekonava, ak vsak ale nejde o nic vazne, dolezite, tak sa zablokuje a nechce. Myslim, ze u nasho zabera iba cas, postupne dozrievanie.

tyrkysova_kobyla
20. sep 2021

@simkam2912 ahoj, ja som ho mala ako dieta, rodicia chodili so mnou najprv ku psychologovi, potom ku psychiatrovi. Brala som aj nejake lieky. V podstate dost mi to pomohlo, ak ked zakladkou sa to so mnou este viezlo, ale potom na strednej (ked prisli novi ludia, ktori ma nepoznali) to bolo v pohode 🙂

simkam2912
autor
20. sep 2021

@zuzkamamka dakujem

simkam2912
autor
20. sep 2021

@tyrkysova_kobyla dakujem za radu

fotoarch
20. sep 2021

ahoj, moj ako skolkar to mal, teraz konci ZS a komunikuje malo, silny introvert ale uz to nieje mutitzmus ..