Sepsa u 8 mesačného dieťaťa

malamonika
9. feb 2015

Dobrý deň môj malý synček v 7 mesiaci ochorel začal hnackovat vracať A mal vysoké horúčky V stoličkách bola krv najprv sme boli týždeň V Bojniciach nič mu nezistili potom 2 týždne V banskej Bystrica krv V stoličkách zmizla aj vracať prestal ale strašne schudol poslali nás domov bez určenia diagnózy po 4 dňoch začal vracať A tak sme sa ocitli na Kramároch V Bratislave po 2 dňoch skončil na are s3% na život nechápem prečo V tu noc keď sa to stalo sa neskutočne smial večer dostal vysoké horúčky A ráno už nemohli nahmatať pulz A pod zistili mu otravu krvi A zlyhalo mu 6 orgánov teraz už je stabilizovaný A všetky Diagnózi sú stav po skeptickom šoku Multi orgánove zlyhanie spasticka kvadrupareza porucha zrakovej percepcie postischemicke zmeny mozocka bazalnich ganglii a mezencefala mozgová atrofia nešpecifikované leukoencefalopatia Okcípitalne peri akútna gastroenteritida A Kolitide peritonitide erozívnej gastropatie alergia na bielkoviny kravskeho mlieka tromboza nekroticke ložisko na pravej nozicke som sním už dlho V nemocnici A neviem či to ďalej zvládnem máte niekto skúsenosti S niečím podobným ako ste to prekonali Ďakujem za odpovede

knobloska
9. feb 2015

@malamonika asi píšete z mobilu, protože ten příspěvek je trochu zmatený nebo teda já ho moc nechápu. Syn byl do té doby zcela zdravý? Ty diagnózy, které uvádíte, jsou až následkem toho stavu, který prodělal?
O alergii na bílkovinu kravského mléka jste nevěděla? A nechápu tu otravu krve - tu zjistili až v Bratislavě, ale předtím byl více než týden po jiných nemocnicích - to na nic nepřišli? Píšete, že má na nožičce nekrotické ložisko.
Ty diagnózy jsou vesměs poškození mozku; kvadrupareza je ochrnutí všech končetin, resp. jejich snížená hybnost.
Myslím si, že se tady nikdo s něčím podobným nesetkal, co říkají lékaři?

katarina1984
9. feb 2015

Fuuuha,tak tych diagnoz je strasne vela....drzim silno palce a vela sil,chlapcek to zvladne,musi.

adusat
9. feb 2015

My sme mali sepsu minule vianoce. Mali to byt prve synove vianoce domka, ale boli v nemocnici.. mal 8 mesiacov vtedy.. zacalo to velkymi teplotami, ktore vobec neustupovali 3 dni, dr mu len atb menila stale a nic viac.. potom mu zistili ze ma zapal stredneho ucha tak este na to dostal lieky.. na 4.den som sa znova vybrala k dr. ze mu neni lepsie,, stale velke teploty.. spravila mu crp, bolo 80. tak zas len zmena atb. v ten den navecer mi ostal v bezvedomi.. nereagoval na mna,, pozeral len do stropu na jeden bod.. tazko dychal... rychlo som zavolala zachranku, chvalabohu boli do 5 minut u nas.. rychlo som nieco zbalila a leteli sme do nemocnice.. este v sanitke mu davali kyslik.. nastastie tam mu dali rektalne uz neviem ci diazepam alebo co to bolo, zacal hned vnimat.. hned na infuzky, dva tyzdne kazde rano a vecer dvoje atb cez infuzky, bol strasne vsade dopichany, nemali uz ani kde pichat..prvy den mi povedlai ze ma zapal mozgu, druhy den zapal obliciek k tomu mozgu, treti den zapal celeho tela = sepsa.. nechapala som vobec o com hovoria, vedela som len ze je to velmi zle lebo mi tvrdili prve dni ze nevedia ci prezije.. bolo to strasne..este som zabudla napisat ze crp mal vecer uz 180... a ma byt od 0 do 10.. az na stvrty den mu zacali konecne zaberat atb a crp sa znizovalo... aj teploty konecne klesali.. mali mu brat vzorku z mozgovej kory, nakoniec nebrali, mal strasne vela vysetreni ,, doktori za nim chodili, chceli ho tiez prevazat do ba ale chvlalabohu tie atb pomohli.. povelali ze to mal asi z toho ucha... ale neviem comu mam verit.. velmi som sa bala tychto vianoc co ako, stale na to myslim..ale chvalabohu boli sme uz vsetci spolu doma , este mam starsiu dcerku.. snad to dopadne dobre, aj nam vraveli na zaciatku vsetlijka diagnozy, najskor ze nevedia ci prezije, ak ano, moze byt postihnuty..ale nic z toho nastatie neni... prajem vela vela sil a zdravicka.. drzte sa

adusat
9. feb 2015

Pri sepse zlyhavaju vsetky organy, cele telo je napadnute, treba nasadit spravne atb..

malamonika
autor
10. feb 2015

@knobloska syn bol úplne normálny skvelé sa vyvíjal A áno píšem Z mobilu ospravedlňujem sa O alergií som nevedela A robili mu odbery krvi A vyteri zo stolice všetko bolo negatívne až V Bratislave behom jednej noci dostal sepsu Z ničoho nič hovoria že je to následkom infekcie ale ja nechápem prečo behom 12 hodín sa to stal do takeho vážneho stavu

lenadka
10. feb 2015

@malamonika ako matka musíš teraz zažívať strašné chvíle. Prajem ti aby sa malý uzdravil a bez následkov.

malamonika
autor
10. feb 2015

@adusat nám sa to stalo tiež cez vianočné sviatky 25už mesiac sme behali po nemocniciach mali sme šťastie že sme boli V nemocnici inak by to neprežil doktori vraveli že také zápalové parametre aké mal on tu ešte nemali tiež sa to začalo ho rúčkami ktoré nešli stiahnuť A ráno len chcel Z vy vráteními očami bol dogrckany bieli A studený nemohli mu nahmatat pulz asi 2 hodinu nešla mu odobrať krv pritom pred dvomi dňami nám robili crp A bolo menej ako 8 nechápem tomu je V hroznom stave a stále plače ale dúfam že sa S toho dostane

malamonika
autor
10. feb 2015

Mal asi 8antibiotik

malamonika
autor
10. feb 2015

Je to strasne malý má teraz 10 mesiacov A ešte stále sme V nemocnici doktori má upokojili že ešte dlho budeme

mirreckall
10. feb 2015

@malamonika My sme si tiez presli niecim podobnym, mala mala vtedy cca 3 mesiace, bolo to zhruba pred dvomi rokmi, bolo to velmi zle, zle prognozy, ak vobec nejake boli... najhorsie bolo, ze hovorili, ze to vobec nemusi prezit... u nas sa ta sepsa pridruzila k celkovemu zlemu zdravotnemu stavu, lezala na are v umelom spanku, mala prasknuty pazerak a zlyhavali jej vnutorne organy kazdu chvilu iny...bolo velmi zle, nastal vsak nejaky zlom a mala zacala bojovat, nic z prognoz za zatial nesplnilo...stale sme vsak pod lekarskym dohladom, ale to je uz malina oproti tomu, co bolo... teraz je z nej riadny zivel... je to velmi tazke, kto nezazil nepochopi.... ja ti prajem vela sil, najskor sa daj dokopy ty a bud malemu oporou 🙂

knobloska
10. feb 2015

@malamonika to je mazec tedy. Netušila jsem, že může sepse nastat jen tak. Koukám, že nejste jediní, i další maminky si to zažily. A dobře to dopadlo. Věř mu. Je to možné, že to bylo ze zánětu v oušku. Třeba měl pneumokoka, možné je všechno. Posíláme mnoho sil a dejte vědět.

astonka
10. feb 2015

@malamonika ach mila mamička držím ti palce aby si to všetko zvladla a hlavne malý...( viem že je to tažke, že nevieš pomocť svojmu dieťatu-prešla som si ,hlavne moj starši syn trapenim-prasklo mu črievko tam tiež hrozila otrava-lekari ho vratili o 5min.dvanásť ako sa hovorí...zabojoval...držim palce

adusat
10. feb 2015

len nech place, aspon vedia vsetci ze je tam a ze chce bojovat.. ja verim ze vsetko dobre dopadne.. nam v nemocnici povedali ze so sepsou sa nestretavaju tak casto u malych deticiek..ale ako nas prepustili boli sme potom po mesiaci na kontrole a dr vravel ze tam lezi znova chlapcek so sepsou a ze tam bol uz druhykrat.. prvykrat mal otravu krvi kvoli oblickam a druhykrat uz mal otravu celeho tela..tak ako nas maly.. tak neviem ci je toho viac a viac..alebo si to uz len ja namyslam..ale hlavne treba verit ze vsetko bude ok..lahko sa mi to teraz hovori, ale drz sa ako vies najviac, malinky ta potrebuje a ak on bude citit ze mu veris, tak to zvladne.. myslim na vas.

malamonika
autor
12. feb 2015

Najhoršie je že Z môjho krásneho slniečka je úplne iné dieťa ale všetkým dakujem

malamonika
autor
12. feb 2015

Pred A po

malamonika
autor
12. feb 2015

@lenadka on už následky ma

astonka
12. feb 2015

@malamonika ☹ veľmi smutne fotky...
veľmi malemu držim palce nech to všetko zvladne...mamičke aj tebe veľa veľa sil...

inull5
13. feb 2015

@malamonika ahoj, ste na kramaroch? Krasny chlapcek, verim ze vsetko sa na dobre obrati. Je nacievkovany?

inull5
13. feb 2015

@malamonika aj ti povedali z akej infekcie? Velmi podobny pripad tam bol v maji minulewho roka ked som tam bola s malym a on mal zapal mozgovych blan, tiez v okresnej nemocnici nezistili ze sa mu dostala bakteria e.coli do likvoru (ten mozgovy mok ci ako to mam vysvetlit) a z toho dostal ten zapal mozgovych blan, boli tam viac ako dva mesiace. Ake su prognozy?

andreafan
13. feb 2015

@malamonika strasne vela sil Ti prajem a malinkemu posielame vrucnu modlitbu

@inull5 prosim Ťa som uplne zdesena, moj 1 a pol r.syncek ma e-coli zistene vyterom v hrdielku a dr.s tým nič nerobí,prekonal zapal obidvoch usiek s vys.horuckami, je preliečený Atb, E-coli je tam však stale a dr.mi tvrdí, ze je to v hrdielku neškodné.a teraz si prečítam toto a mam bezsennú noc pred sebou

miska143
13. feb 2015

Drzim vam palce,aby sa malinky z toho dostal!!!dohnalo ma to k slzam😞,pretoze nie je nic horsie sko vidiet trpiet deticky😓!!!

inull5
13. feb 2015

@andreafan nie, nechcela som ta vystrasit..e coli sa v hrdle nachadza mozno aj u nas, to je ine, deti si to bezne zanesu do pusiny neumytymi ruckami z toalety. Ten chlapcek mal e coli v likvore a nikto netusi ako sa tam dostala taka bakteria akou cestou, ani doktori to vtedy tej mamine nevedeli vysvetlit, a povedali ze to sa ani spatne zistit neda. To bolo ale malicke babatko ktore to prekonalo zopar dni po porode. Cize v likvore a v hrdielku je to rozdiel, mozes kludne spat, ale inak tie uska ktovie ci to nemohla sposobit ta bakteria.

andreafan
13. feb 2015

@inull5 ďakujem za odpoveď, myslím, ze mohla mať za nasledok aj tie uska, dnes nam dr.na ušnom povedala, že e-coli majú v hrdle detičky čo majú reflux, som ostala zarazena, lebo malinký doteraz ani jeden príznak, tak v pondelok ideme hned na sono.a velmi som sa vystrašila a stale mam obavy, so strednym synom sme si toho vytrpeli veľmi vela, preto viem akú beznadej a bolesť na duši musí každá maminka, krorá takto vidí svoje dieťatko, prežívať.Ešte raz Ti dakujem, pekný večer

zeriempizzu
13. feb 2015

@malamonika pri sepse zalezi na kazdej minute. Za neskoru diagnozu je zodpovedny lekar. Nebudem ti pisat o mojej skusenosti - nepomoze ti. Len drzim palce a vela sily prajem. Nech ta lekari o vsetkom podrobne informuju, lebo uz do pekne dokaslali.

jana_eyre
13. feb 2015

sledujem tuto temu od jej zalozenia a kedze som nemala ziadnu radu, radsej som ani nepisala.. ale dnes mi neda, myslim na vas stale cely den... drzim velmi, velmi prsty aby vsetko dobre dopadlo, musi to dobre dopadnut!!!!

inull5
13. feb 2015

@andreafan my sme si tusim pisali ohladom hirschprunga..ak si dobre pamatam, ako sa ma maly? My mame este stomiu ale ja uz som na budku z toho moj si to totiz niekolko krat za den odtrhne..a dnes som mu dala vecer kwn gazu lebo si to strhol, a tak sa pokakal ze som musela u malej v izbicke menit od plachty vsetko a to nevravim ze do toho stupil...idu nam zuby a tak kaka strasne.

andreafan
13. feb 2015

@inull5 no Samko bude mať uz 12.rokov, a stomiu mu zrusili ako 2. r.ale vobec nevedel kakat toto sa naučit mu trvalo skoro do 5. rokov, dovtedy maval plienku aj na noc, kedze sa mu darilo kakat v noci.no my mame aj ine diagnozy, ktoré musíme zvládat, Samko je vyborny skolak. Len to kakanie, malo kedy ma potrebu ist na wc, takze to je denne posielanie, sledovanie stravy, tekutín, rôzne obmedzenia.aké použivate stomické sácky? Moje zlatícko, viem si predstaviť tie boje zo sáckami, este si to pamatám.držkajte sa

inull5
13. feb 2015

@andreafan máme dansac ale aj keby to bolo neviem co tak to strhne..behom sekundy..ja sa strasne bojím že nebude kakat vôbec..este nas caka histologia z rekta lebo to co vzali zatiaľ hirschprung vraj nebol.ale megakolon kvôli uzkemu konečníku.ten je po plastike už tak som zvedavá.ďakujeme pekne

malamonika
autor
17. feb 2015

Ďakujem všetkým už je na tom teraz lepšie ale včera mi povedali že nikdy nebude mať plnohodnotny život čiže nebude taký ako predtim n viem si to ani predstaviť A áno doktori to riadne poslali len ma strašne mrzí že ešte sa jeho život len začal A už musí trpieť hlavne že pred nemocnicou je napísané že deti by nemali poznať bolesť ta patrí do sveta dospelých lebo keď raz zažijú bolesť vytrati sa im dectvo .

malamonika
autor
17. feb 2015

Teraz vizera takto po mesiaci A pol