Silná hnačka a bolesť bruška

seat967
11. nov 2014

ahojte mamicky prosim vas poradte mi. ☹ syn ma od vcera hnacky ale riadne boli sme na pohotovosti dali mu prasky ale nejak nezaberaju ☹ a najhorsie je ze ma velke bolesti bruska. boli sme aj na vytery dnes ale ziadne lieky mu nedali. ☹ uz som zufala neviem mu pomoct. ☹ ☹ ☹ nejaky recept nemate co by mu mohlo pomoct? uz sme davali aj zohriatu sol probiotika ma a aj hylak ale nic nepomaha ☹ dakujem

ichbinich
11. nov 2014

@seat967:
Od vcera je jasne, ze este nic nezabera... Na hnacku bohuzial neexistuje okamzity liek...
Probiotika sa musia tiez najprv v cervach "udomacnit", rozmnozit, aby mohli pomoct.
Hovori sa, ze pomaha Smecta.
O zohriatej soli som este nepocula.

Skusila by som na tvojom mieste klasicku hnackovu dietu: jemne varene jedla, ryzu, mrkvu, zemiaky. Nic vysmazane, sladke a pod. Casto sa hvori, ze ziadne mlieko, ale kyslomliecne vyrobky ano (jogurt).

Na bolesti brucha: jemne masirovat alebo dat nahriaty vankusik, ak mas, vankus s ceresnovymi zrnkami alebo byva aj s obilninami, ten sa nahreje a da na brucho.

Mozes skusit fenyklovy caj, harmancekovy caj, proste tie babatkovske caje. Tie by nemali ublizit.

Inak bohuzial to najhorsie pretrpiet. ☹ Skore uzdravenie!

seat967
autor
11. nov 2014

@ichbinich dakujem no ta nahriata sol ona sa ohreje ( na sucho v hrnci) urobi taky batoztek a zabali do uterakov lebo to je moc horuce. no ja chapem ze to nemoze hned zabrat len nemozem sa pozerat ake ma bolesti ☹

darina1952
11. nov 2014

@seat967 Ahoj, na boľavé bruško je dobré priložiť si teplý obklad - ja používam vankúšik s čerešňovými kôstkami z DM-ka a zohrievam ho v mikrovlnke podľa návodu. Probiotiká a Hylak máte nasadené správne, len treba počkať na nástup účinku - trávenie sa ľahko pokazí ale oveľa dlhšie trvá liečba, takže chce to čas 😉
Ešte by si mu mohla zájsť do lekárne kúpiť niečo na uvoľnenie tých kŕčov, napr. Buscopan - ale ten je podľa letáku pre deti od 6 rokov, tak neviem ktorý z tvojich synov to potrebuje. Ale v lekárni ti možno poradia aj iný liek na uvoľnenie hladkého svalstva- teda uvoľnenie kŕčov. 🙂 Skoré uzdravenie 😉

seat967
autor
11. nov 2014

@darina1952 dakujem to ten starsi syn simonko. musime nieco robit
@ichbinich jaj som zabudla on nechce nic jest lebo to hned vyvrati ☹

ichbinich
11. nov 2014

@seat967
Takze on ma grcacko-sracku? (prepac za vyraz, ale ja to tak volam). Chuda ☹
Ale MUSI pit. Po malickych glgoch.
Inak, ked ma syn taketo grcacko-sracky, tak prvy den-dva tiez dokopy nic neje. Ja mu ponuknem, ale nenutim. Potom sa rozje sam.
Deti to citia, co im robi a nerobi dobre. Ked nechce, tak nechce. Hlavne, aby pil. Pomalicky.
A suhlasim s @darina1952, spytaj sa v lekarni na nieco proti krcom...

seat967
autor
11. nov 2014

@ichbinich 🙂 grcka len ked sa napije viac ako 10 ml ( davam mu striekackou cierny caj ) a jest nic uz druhy den. ok idem uz volat muzovi nech ide do lekarne. dakujem vam este raz 🙂

darina1952
11. nov 2014

@seat967 Ani mu nič nedávaj jesť keď nevie v sebe udržať stravu, aspoň vodu prijíma bez "spätného chodu" alebo aj z tej ho napne? vodičku alebo slabý čierny čaj mu dávaj doslova len po lyžičkách - tak 1polievkovú lyžicu za 10min. aby to bol pomalý príjem nech ho nenapína a pouvažovala by som nad Kulíškom aby nedošlo k dehydrovaniu organizmu, lebo potom by mu pomohla len hospitalizácia na infekčnom a liečba infúziami ☹ ...bola som tak s oboma deťmi naraz takže viem o čom to je, radšej sa tomu vyhnúť keď sa dá 😉

seat967
autor
11. nov 2014

@darina1952 napil sa viac a ho vyvratil potom uz len mu davam po 10 ml a to udrzi

hamca
11. nov 2014

@seat967 no ja som si tym nedavno presla u 9 mesacnej dcerky a poviem ti, neni to sranda. My sme hnackovali 2 tyzdne a v najhorsich dnoch mala stolicu aj 20 krat. Ale doktorka to nejako neriesila, lebo dehydrovana nebola a v stolici nezistili nic zle.
Hylak, smecta ani nic podobne nam nezabralo. Taktiez ani mrkva, banan, ci ryzovy odvar.
Ale zabrali probiotika Biolac,ja nechapem preco, ale strasne ju po nich zapieklo, potom nam tyzden nekakala 😒
Musis skusat, na kazde dieta asi funguje nieco ine
Drzim palce, nech sa z toho rychlo dostane

darina1952
11. nov 2014

@seat967 OK, tak dodržuj tento spôsob... keď bude aj naďalej zvracať a hnačkovať, tak by som uvažovala o hospitalizácii... tam ho dajú dokopy, je to krajné riešenie ale takto je to trápenie pre teba aj pre neho a navyše riskujete doma že sa od neho nakazíte.

lucindao
11. nov 2014

@seat967 netreba mu dat nic jest ak tak iba suchar nic ine ani banan a podobne somariny.musi pit po lyzickach ale ak to trva dva dni necakaj bez s nim na infekcne.to neni sranda, moze sa dehydrovat.daju mu aspon infuziu
Bude to len neaka crevna chripka ale aj tak bez s nim okamzite.

seat967
autor
11. nov 2014

@lucindao
@darina1952
@hamca
@ichbinich tak boli sme zas na pohotovosti a tak zato ze neje ho boli zaludok ☹ musime len vydrzat

tigri
11. nov 2014

@seat967 kontrolovali na pohotovosti, ci nie je dehydrovany? Na bolest bruska mu mozes dat jednu gulicku espumisanu...ja som takto skoncila v lete na infekcnom s 5 rocnou dcerkou na infuzkach, nakoniec sa potvrdil rotavirus, mali ho vtedy vsetky 3 moje deti ...co sa tyka jedenia, nedavaj mu absolutne nic, pokial neudrzi tekutiny

seat967
autor
11. nov 2014

@tigri a to sa ako kontroluje, nic len mu brusko posrtlacala a povedala ze to sa moze zlepsit az okolo piatku tak ze zatial ona by neriesila toto 😒 tak uvidime ci sa zlepsi

lucindao
11. nov 2014

@seat967 pokial dieta neprijma tekutinu tak vas mali nechat v nemocnici.ako ta mohli takto od.... moj syn tiez mal pred mesiacom hnacku zvracal dva dni neprijmal ani lyzicku vody isli sme s nim do nemocnici na infuzku.ale otec je infektolog takze ked nemas znamost mozes aj skapat.uz pocas infuzie sa mu ulavilo a zlepsilo

seat967
autor
12. nov 2014

@lucindao ale on mi pil po troche. ale inak mas pravdu ked clovek nema znamosti...... 🙂

lucindao
12. nov 2014

@seat967 ak pije tak je potom dobre.davaj mu len vodu a cierny caj bez cukru.jest ho nenut ked nechce.

maylu
13. nov 2014

@seat967 Na taketo veci je dobra mineralna voda fatra a coca cola ale nie light naliat do pohara jedna k jednej premiesat aby sa trochu odbublinkovala a podavat po malych mnozstvach nie naraz vypit. cista voda je na zaludok tazka .poradila mi to detska doktorka ked mali deti podobne problemi a zaberalo to.Prajem skore uzdravenie.

koniarova
13. nov 2014

@seat967 Už mu je lepšie? Z tých výterov nič nevyšlo?

kikuleenka
13. nov 2014

@seat967 toto je nejaka viroza, aj nasa Hanka ju dostala a po nej aj ja s muzom...tyzden nam nejedla, najhorsie to vsak bolo ten prvy den, to zvracala a hnackovala, postupne sa to dalo behom tyzdna do normalu aj s jedenim. Dieta klasika - suche pecivo, slepaci nemastny vyvar, varena mrkva, ryza - len po troskach, hltoch a cierny caj bez kofeinu + voda. K tomu probiotika. Inak bolo nam vsetkym hrozne :(

seat967
autor
14. nov 2014

@koniarova ahoj uz je trochu lepsie. nekaka uz uplne riedko ma taku trosku hustejsiu stolicu. na brusko sa stale stazuje ze ho boli. a vysledky este nie su. tak dnes mam znovu volat ci uz su.
@kikuleenka my zatial nic chvalabohu a dufam ze to ani nedostaneme. ked šimonkovi začala hnacka tak samko dostal zapal priedusiek a to sa cudujem ze ju tiez nema ( 3 krat klopem) lebo on nema vobec imunitu ☹