Silný kašeľ u 12 ročnej dcérky

konvalinka404
4. mar 2017

Ahojte .... moja dcéra (12 rokov) ma silný kašeľ no nič jej nezaberá doktor nám predpísal lieky ktoré v LEKÁRNI NEMALI :D a ani ich NIKDY PREDTÝM NEVIDELI :D :D , pomôžte ak viete čo jej mám dať ? skúšali sme asi všetko , už ma nič nenapadá .. kašle od 24.2 :/

fedorovamaria
4. mar 2017

Cibuľový sirup,majoránkovy čaj,lipovy kvet uvarený v mlieku s maslom a medom

miku1
4. mar 2017

@konvalinka404 U nás zaberá na kašeľ cibuľový sirup.

lulu2014
4. mar 2017

.... dobrý večer....nie je to liek na kašel ale pomáha ukĺudniť a stlmiť ....
Fenistil kvapky / na Rcp / alebo kapsulky - tie sú myslím bez Rcp. Ale neviem či sú aj pre deti. Kvapky sú určite aj pre deti.
Mám ho vyskúšaný na 3,5 ročnej dcére ... sebe .... manželovi a svokre. Fakt úľava.
Držím palce a skoré uzdravenie. 😉

potrieť kačacou masťou hrudník prekryť utierkou, plienkou....a nechať pôsobiť...

a inak kašel môže dlho odznievať .... otázka je či sa jej lepší alebo vôbec nič........prípadne aj RTG vyšetrenie....

1andrea111
4. mar 2017

môžeš skúsiť aj zodac

aristka
4. mar 2017

@konvalinka404 to si bola len raz s dietatom u lekara...ak nebol liek dostupny ,treba sa vratit k dr.,ak sa stav nezlepsuje ,treba sa vratit k dr....cierny kasel,chlamydie ,mykoplazmy ,pneumonia a bohvie co este tvoje dieta moze mat a my ti mame radit co pomoze....ja mam pocit ,ze sem tam tu sršite ciernym humorom ...

andulinne
4. mar 2017

Cibuľový sirup, olejové zábaly na hrudník, stoptussin, paxeladine, mispulnikovy sirup a na vykašľiavanie nám zabral acc long. Ja osobne kašlem už mesiac, striedali sa mi záchvaty kašľa celé noci s pokojnými akoby to odchádzalo a ďalší deň znova. Vyskúšala som trikrát toľko sirupov ako som popísala, pri tých čo som uviedla som cítila že zaberajú. Ešte je dobré inhalovat vincentku.

dankanka
4. mar 2017

Tubplienkybs masťou aj nám mama dávala. Myslím že bola dokonca bravčová, domáca..Skrátka treba priedušky premastiť/prehriať..A šla by som s receptom znova k lekárovi..Že čo to ako myslel..

janinah
4. mar 2017

čo všetko už brala na kašeľ? čo je to za liek,čo nemali?názov?

janci05
4. mar 2017

Fenistil kvapky a Zodac sú na predpis. Nám zabral Sinecod sirup a Pleumolyn.

lilyianka
4. mar 2017

@janci05 zodac nie je na predpis

janci05
4. mar 2017

Pleumolysin som myslela.

vorkola
4. mar 2017

Poradim ti,Aj ja som mala,a este trochu mam,ale uz mi to uplne prestava este rano ked sa zobudim uz len trochu.Mala som ho od decembra,a k mudr som isla az teraz. Tak teda to uz je doba, Nie ze by som bola hrdinka,alebo z nedostatku casu,ale preto, ze mam panicky strach pred vysetreniami ,ale nie z ukonou,ale z vysledkov,teda ake vydu, a cuduj sa svete dr. ma popocuval, a dychanie mam uplne ciste.no a teraz k meritu veci.Bozim riadenim som sa dostala k poznaniu liecenie australskym olejcekom TEA TRIL OIIL,ktory mne zabera pri kazdom zapale,alebo drobnych poraneni A pri tomto kasli,si davam do pol deci vlaznej vody 7 kv, tohto oleja dobre premiesam a hned vypijem.a este ho aj inhalujem a to tak ze na bavlnenu vreckovu nakvapkam asi 6 kv.,predtým si okolie nosnych dierok az po hornu peru natriem niecim mastnym,najlepsie jedlym olejom,Treba robit hlboke vdychy, nosom ,a ustami vydychovatTreba to robit kazde 3 hod,alebo 4,podla toho ako to pacient znese.fakt toto jej skutocne pomôze,asi za take 2 tyzdne.,keby to nezniesla ustami tak potom inhalacie,.Pred perorarnym uzivanim sa treba najest.Ono ju trosku napne na zvracanie,ale to prejde,treba to vydrzat.,. este je tretia varianta ze keby z týchto dvoch alternativ ani jednu nezniesla, tak tretia moznost liecby,je, ze natrie sa cely hrudnik tiez niecim mastnym a na to nakvapkam as 8 kv,tea tril oiil a vmasirovat tak, aby bol cisty hrudnik a a cista dlan..Potom daj vediet ako to dopadlo,. PS,keby medzitým uzivala ATB,tak peroralne ten olejcek nie,inhalovanie a natieranie sa moze

septemberkl
4. mar 2017

Treba ísť ešte raz lekárovi, možno aj zmeniť lekára ak nebude vedieť pomôcť. Popri tom vyskúšaj nejaké alternatívne možnosti liečby bylinkovými čajmi atď. Pozor aj na plesne v byte (či náhodou nemáte niekde), pretože aj to môže vyvolať kašel ak nie je iný dôvod samozrejme.

janci05
5. mar 2017

@lilyianka Myslela som kvapky Zodac a tie boli viazané na lekársky predpis, ale možno už teraz nie sú a dajú sa kúpiť aj voľne.

lilyianka
5. mar 2017

@janci05 ja som zase myslela tabletky 👍 ani neviem ze existuju kvapky

janci05
5. mar 2017

@lilyianka A ja práveže naopak, nevedela som, že sú tabletky alebo sirup. Zatiaľ sme mali len kvapky. Zas som o niečo múdrejšia.🙂

lilyianka
5. mar 2017

@janci05 ja tiez 😂 ani by som nevedela,ze nejaký zodac je....len ked som mavala nadchu,svokra mi dala ditiaden,ze ma tak utlmi na noc a uvolni nos...a v lekarni ho pytam,zr to je na predpis...tak ako alternativu mi dali zodac. 😉

konvalinka404
autor
5. mar 2017

Ďakujem baby skúsim

luciaballay
11. mar 2017

Vyskúšajte tento sirup. Veľa ľudí si ho pochvaľuje a za pokus nič nedáte 😉 http://www.slovenskemamicky.sk/chcete-sa-zbavit... Mojej mamine tiež pomohol, keď dostala taký záchvatovitý kašeľ po chrípke a nezaberalo už naozaj nič. Trvalo to pár dní, no kašeľ nakoniec ustúpil. Skoré uzdravenie prajem.

gita17
11. mar 2017

@konvalinka404 a to ta nenapadlo ist naspat k lekarovi?? Radsej pises na modreho konika? To ta ako napadol takyto postup? Ked si leniva, tak podla mna stacilo lekarke zavolat, ze liek nemaju a bola by ti dala iny recept, nebolo potrebne dalsie vysetrenie, staco keby ti podala medzi dvermi. Troska sa zamysli nad tym ako riesis elementarne problemy. Tvoja dcera je uz dost velka, aby od teba tento tvoj pristup neodkukala a neaplikovala na vlastnej rodine

gita17
11. mar 2017

@janci05 @ilyianka @1andrea111 zodak je na predpis len vo velkom baleni. Potlaca reakciu organizmu na drazdenie. (kasel, alergicka nadcha, slzenie,..) Najmensie balenie kupis bez predpisu. Cenou su velke a male balenie skoro na rovnako, asi aby si ludia rozmysleli, ci budu doma len potlacat priznaky zodakom, alebo pojdu k lekarovi a zacnu patrat po pricine.

andulinne
11. mar 2017

Mne sa potvrdili pľúcne mykoplazmy. Možno skúste dať urobiť dcérke testy aby ste sa netrápili zbytočne.