Silný kašeľ u 8-mesačného bábätka

katka3212
16. dec 2023

Ahojte, syn ma 8m a vždy vecer a v noci silno kašle , potom aj rano keď sa zobudí , aj tak chrci, keď ho drzim tak mu citim cez lopatky ako mu to chrci… nemá horúčky, ani sopel. Cez den je ok. Veľa vetrame. Nespráva sa inak, nie je vidno žeby bol chorý a všetko zje. Lekárka povedala že dávať len Hedelix sirup… ale už to trvá 3 týždne a stále to tak ma. Viete mi niekto pomôcť čo s tým ? Ďakujem

lorin29
16. dec 2023

@katka3212 boli ste u pediatricky osobne ci len cez telefón naordinovala? Trebalo by ho určite popocuvat keď už to takto počuješ cez lopatky

biglovemom
16. dec 2023

No ked chrci tak to bude pravdepodobne zapal priedusiek.urcite by som sla lekarovi

kris_tin257
16. dec 2023

Keďže chrčí okamžite k pediatricke to je už na antibiotiká, ver mi viem o čom hovorím
Naša chrcala cítila som to rukou na pľúcach inak nič ani teplota ani nevrlost správala sa ako zdravé dieťa a skončili sme v nemocnici. Takže nečakať a ísť

katka3212
autor
16. dec 2023

@lorin29 len cez telefon

katka3212
autor
16. dec 2023

@kris_tin257 ďakujem, v pondelok jej rano volám a hneď pôjdeme.

hipuska
16. dec 2023

Nestresuj sa. Pri zápale predusiek býva väčšinou aj horúčka. Chrcat môže aj preto, lebo je veľmi zahlieneny. Pre istotu sa choďte dat prepocuvat, zmeniť sirup. Teraz vo veľkom ide covid, ale fakt veľkom. (Kašeľ, hrdlo, bez teploty, trvá to viac ako 3 tyzdne). Daj vedieť ako ste dopadli

tani777
16. dec 2023

Tiez som za nestresovat..jasne,chod k pediatricke,lebo 3 tyzdne su dost,ale takto..moja uz 3 rocna tak kaslala,tiez jej to kadejak chrcalo,odsavala som jej kopu soplov..isli sme k pediatricke a dychanie mala ciste,chrcali jej tam len pozatekane sople..tak ja len na ukludnenie,ze nemusi to byt hned na prieduskach a na nemocnicu 😊 do pondelka v pohode vydrzi

katka3212
autor
18. dec 2023

@lorin29
@biglovemom
@kris_tin257
@hipuska
@tani777
Boli sme nakoniec u lekárky, je zahlieneny, aj hrdlo ma zahlienené . Predpísala mu atb na 3 dni, fenistil kvapky, morskú vodu do nosa a hedelix. Tak uvidíme či to pomôže 🙂

kris_tin257
18. dec 2023

@katka3212 držím palce 🙏