Sirupy na chuť do jedla

michaela025
15. jan 2016

ma niekto odskusany nejaky sirup mi mame uz odsukany peritol,pikovit ,vitaminy nic nezabera Mala mi nechce jedavať len babre

evittam
15. jan 2016

@michaela025 A koľko má malá? Nebude to aj z tých "super umelých sirupčekov" , ktorými ju neustále pcháš? Prepáč, ale veď nech "babre"-nerieš, raz bude hladná a napapá sa.... 😉 Určite by som dieťa nepchala všelijakými podobnými umelinami.

veronikapodolska
15. jan 2016

vyskúšaj briobiotika infants Dophilus ja som riešila iné pri malej ale všimla som si že po ich užívaní jej veľmi začalo chutiť papať, už to na nej aj vidno, okrem toho sa jej zlepšlilo vyprázdńovanie aj nadúvanie, lebo keď málo papala a pila mala problém aj tu 😉

siska53
15. jan 2016

@michaela025 a co tak obycajny glukopur? Mne mama za onych cias davala ten,ked som musela probrat kvoli operacii.
Pripadne pangamin.
Krv ma.ok?

Dakedy to chce len cas..nepije vela sladenych napojov?

michaela025
autor
15. jan 2016

@evittam bude mať juli 5r. len jej babranie to je jedna lyžička a pomali celý deň nič,sirupi často chorá,
@veronikapodolska tak moja nato že malo papá aj 3krát ide kakat bez problémou skusim tie prob. vďaka za radu
@siska53 krv ok

siska53
15. jan 2016

@michaela025 takto presne bola moja svagrina-zly,velmi zly jedak,velmi casto chora. Vyrastla z toho. Teraz ma cez 50r.a bojuje s nadvahou.

michaela025
autor
15. jan 2016

@siska53 mpže byť že stoho vyradtie ale musi jesť veď s čoho má rasť ešte sme sledovaný endokronologičkou kde jej pichám rastový hormón kto to nezažíva nevie že to je ťažko

priadka
15. jan 2016

@michaela025 aku ma vahu a vysku? Nasa bude mat 5 rokov v marci, ma 100cm a 13,3kg. Ale je leziaca, cize ma aj menej svalovej hmoty...

siska53
15. jan 2016

@michaela025 tak to je ina situacia..ak ma ale zelezo ok..ze vraj este nejake metabolicke testy sa robia..
So mnou si tiez uzili..ale ja som mala predsienovy defekt. Az v 5r.ma.operovali,potom sa mi aj jedenie zlepsilo..u mna sa telo branilo voci vyssej vahe..

michaela025
autor
15. jan 2016

@priadka tak to ma viac keď je leziaca moja bude mat juli 5r. a výška 98cm a vaha 12kg
@siska53 boli sme na gastre vsetko ok akurat menej železa inak vsetko okprave preto keby bol nejaky sirupček co by jej trošku dopomohol k chuteniu fo sedla nepotrebujem obriňu ale aspon o trošku viac papať

priadka
15. jan 2016

@michaela025 aha, to je ozaj drobnusik. Cudujem sa ale tomu, ze jej pichate rastovy hormon. Endokrinologicka mi na poslednej kontrole v oktobri spominala, ze vyskove minimum na vek nasich dcer (su priblizne rovnako stare) je 93cm. A ked ma tvoja 98cm, nie je este pod hranicou.
Zistili jej nizke hodnoty rastoveho hormonu? A ostatne hormony ma v poriadku?

siska53
16. jan 2016

@michaela025 no co ja viem,daktori este narosan chvalia..alebo ten.pangamin.. A melasu zas na zelezo. Ak nema.prpblem so vstrebavanim zeleza,tak by bezne zdroje mali stacit plus asi nejake tabletky na zelezo.

Veru,je drobcek,nasa bude mat o par mesiacov 4r.,namerala som jej (ci dobre,neviem) tiez 98 cm,ale vahu ma 13,8kg. Plus/minus. Jej dost vaha kolise.. Ked je chora,schudne.. A to mi oproti daktortm detom este pripada celkom stihla. Si myslim,ze je taka akurat..
Ale tiez medzi 2.-3.r.sa nevedela dostat cez 12kg.. Lebo raz uraz zubkov,predtym a potom zas rast zubov,ked jej sli zuby,ona vtedy nechcela.jedavat,plus dovolenky,to ona vtedy neje poriadne,nema cas a daky ten.sopel ju tiez vzdy zabrzdi. No konecne po zuboch sa to upravilo.

Este mi napada-v skolke jedava? Nasa nie,ale ona to nasledne dohana.doma..ona tam.ani pit nechce,az teraz trosku zacala a ze mlieko tam uz vypije...

michaela025
autor
16. jan 2016

@priadka ona bola pred 3mesiacmi pod hranivou mala vysku 89cm ako sme zacali pichat 93 a teraz od poslednej kotrole ma 98cm strasne jej zabrali len vaha je tam strasne malo

unique26
16. jan 2016

@michaela025 narosan čučoriedka od JUST jednoznačne, zvýši chuť do jedla, plus je plný železa a ďalšíh vitamínov, a je na prírodnej báze, pomohol nám, pomohol mnohým iným, ak chceš viac info, máme tu aj skupinku o JUST, sú tam skúsenosti mamičiek, môžeš si popozerať, si srdečne vítaná

https://www.modrykonik.sk/group/7197/

kiwi82
16. jan 2016

moja je tiež od prvých príkrmov veľká nejedáčka. má 5,5 roka. súste pangamín. predávajú aj pre deti obaľovaný.

katka1981
16. jan 2016

@michaela025, bola vysetrena na celiakiu, robili jej nejake vysetrenia? Podla toho co pises, je velmi malicka a ma vahu rocneho dietatka. Ake vysetrenia jej robili doteraz?

bozskypalo
16. jan 2016

ja mam uz 7rocnu bianku,ma v diagnoze obe oblicky male,potom ked bola polrocna a zlostila sa---jej namerali vysoky tlak krvi,samozrejme lieky predpisali,atd.....ale tiez z jedenim to bola hroza!!!,som prestala aj kojit kvoli tomu lebo nechcela jest,v noci som ju mala budit aby jedla,lebo malo priberala....no proste problem stale.....,ale ja som jej lieky nedavala,stale ju sledovala,obcas ma niektore zle vysledky vyplasili,doktory...,stale pije mlieko,jedlo kedysi jedla len 3druhy,samozrejme nezdrave....ale moj osobny nazor,treba vela trpezlivosti to zvladnut!,ALE ONA Z TOHO VYRASTIE,ako moja....ked si teraz pyta hrianku z medom,taka zazracna veta pre mna! Mozno ma anemiu???,tam je nechutenstvo,dobry je cviklovy sirup.

michaela025
autor
16. jan 2016

@bozskypalo tiež dufam že stoho vyrastie len potrebuje teraz jest keď bereme aj rh rastie ale nepribera presne takto ona začala od babatka prestala som hned po 7dni kojit pretoze stašne vela mlieka vracala uživala na predpis nutrilon proti vracaniu a bolo dobree ako zacala behat prestala aj menej papat nenutila som ju ani teraz len prosim niekoho až ma problem ako mi že vam skoro 5r. deti nechcú jedávať trebars spravím segedín,maďarský,šošovicu nezje len suchú knedlu,cestoviny suché ryžu uvarenú to nič nechce teraz začala jesť vajíčkovú polievku tak som zvedavá do kedy ju to bude držať varím na dva krát lebo viem že ona nám to nezje

katka1981
16. jan 2016

@michaela025, robili jej testy na celiakiu? Co berie na anemiu? Aka je pricina anemie? Testy na mlieko jej robili, ci nema helikobaktera? Ake vysetrenia jej robili? Sladkosti jej chutia? Ovocie, zelenina? Nema nafuknute brusko? Nebyva unavena?

bozskypalo
16. jan 2016

@michaela025 vydrz,moja co ty vravis vobec nejedla,ryzu zacala teraz jest...a to chodi na obedy v skole,a ked mi zacala ucitelka hovorit ako tam papa na obede,hned som ju stopla,lebo viem,ze hroza....ale az teraz za svoj zivotik si aj nieco pyta jest,skusi nieco ine......verim,ze fakt to pride aj ku vam.....moju drzalo mlieko s grankom,to ma stale rada.....a stale sme v hranicnych rozmeroch pre vysku,vahu....a bola chrastitko a teraz normalne i ritusu ma,lebo to mlieko vypije na noc,vela tuku......uz aj z rastovym hormonom isli na nas,ale nieeeee,treba cas

michaela025
autor
16. jan 2016

@katka1981 na celiakiu nam robili nic viac uz nic a boli sme v nemocnici na testou s gastra jej robili vyetrenia odbery krvy a vsetko mala dobre
@bozskypalo do skolky nechodi sme na predl. a viem ze by nejedla ved ked sa s kamoskami a ich detmi tak to su jedaci ona len pokukuje nezje

katka1981
16. jan 2016

@michaela025, kedy jej robili testy na celiakiu (v akom veku) a jedla predtym dost peciva? Mala nulove hodnoty? Unavena nebyva? Brusko ju nebolieva? Nema ziadny problem len nechutenstvo?

michaela025
autor
16. jan 2016

@katka1981 rok do zadu koli rh ci tam neni problem unavena nie je len ma nechutenstvo

katka1981
16. jan 2016

@michaela025, odkedy tak zle papa??

michaela025
autor
16. jan 2016

@katka1981 od roku furt som sa stazovala dr. ved aj vy ste drobna a blbosti potom sme sa odstahovali tak som zmenila obvodnu dr. a ta hned nas poslala na end. gastro a tam jej tento rh zistili

katka1981
16. jan 2016

@michaela025, kamoskina dcera ma tiez problem s rast. hormonom, a picha si a tiez ona strasne malo jedava. Teraz ma 10, uz dostala MS, ma 138 cm a 38 kg, dost pribrala a to od 4 rokov aktivne tancuje ale ozaj maka. Ked dojdu k nam na navsetvu, nikdy nic nezje. Neklamem.

matax
16. jan 2016

@michaela025 https://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/det... kamiska odskúšala a že pomoci.. A tento druhy mi Google náhodne našli, keď som hľadala pediakid https://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/det... netusim, či ucinkuje. Ale vit b12 vyrabaju aj v tabletach podáva sa od jazyk firma Favea

matax
16. jan 2016

@michaela025 https://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/det... kamoska odskúšala a že pomohlo.. A tento druhy mi Google náhodne naslo, keď som hľadala pediakid https://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/det... netusim, či ucinkuje. Ale vit b12 vyrabaju aj v tabletach podáva sa od jazyk firma Favea

matax
16. jan 2016
michaela025
autor
16. jan 2016

@katka1981 inak otom som pocula ze ked pojde do puberty naraz stasne priberie a zrusit rh sa nebude moct. ale teraz na tych testou v nemocnici hodnoty mala stasne nizke
@matax dakujem za komentar popozeram co to je

sendy182
16. jan 2016

@michaela025 krmis ju?....zje viac....co omacky a mlete masko ako hase....vie dobre pozut...?..ma silu zuvat?....krupicu ma rada?....co mlieko a mliecne vyrobky....detske presnidavky?.....mam viac otazok....B12 injekcie jej nenavrhla lekarka?