Skoro 5-mesačný syn má teplotu 38,2°C a nič iné

25. dec 2023

Inak chorý nie je, noštek ma čistý, kaka normálne. Kontrolovala som ďasná ale tie ma tiež bez zmeny. Môžu to byť zuby aj keď nič nevidno ? Posledné dni dosť slinta a silno hryzol všetko čo mu do pusy vošlo no akurát dnes si do pusy nedáva ani rúčky ani žiadne hračky.

martyzpp
25. dec 2023

Mozu byt aj zuby alebo 6.choroba. U nas to boli teploty do 39st tri dni a potom vysyp.

autor
25. dec 2023

@martyzpp tiež som si myslela, že niečo z tých dvoch. Teplota mu po Brufene klesla iba o pol stupňa a opäť ide hore. A dasienka úplne bez zmeny, môžu sa zúbky ukázať z dňa na deň?

anavixy
25. dec 2023

Mozu to byt zuby alebo nejaka viroza, v tejto chvilu mozes len cakat ake dalsie priznaky sa objavia a nemusia sa nijake.. ak to do 27. neprejde, tak chodte k lekarovi, inak len vela tekutin, mlieka a znizovat horucku nad 38,5 alebo pri velkom nepokoji a dyskomforte aj nad 38,0. Nezabudni lieky davkovat podla vahy nie podla veku (radsej si to vyratat trojcelnkou nez riadit sa krabickami)!

alickapusinka
25. dec 2023

a nechceš ísť s tak maličkým bábätkom na detskú pohotovosť. Toto je dosť horúčka pre tak malé bábätko.

zuzubb007
25. dec 2023

Zo zubov asi tazko podla doktorky aj mojich skusenosti pri zuboch je mala sanca teplot, skor nejaka choroba ho chytila

3petka
25. dec 2023

Moj to mal auto pred 3 týždňami. Teploty okolo 39 prvý deň druhý už len zvýšená a tretí deň nič. Nos, hrdlo všetko čisté. Dr vravela že sa asi vysipe no nič. Proste len teplota. Dasienka mal opuchnuté a aj stále má ale zatiaľ zub nechce von.

zuzu1304
25. dec 2023

Môj malý (rok a 3/4) mal teraz presne to iste 3 dní teplota (nad 38) inak nič, tiež sme si mysleli ze zuby, ale asi to bola viroza nejaká. Po 3 dňoch už dobre.

autor
25. dec 2023

Chceme počkať ako sa to vyvinie a nie hneď pri prvom výstupe utekať na pohotovosť, nemyslím si žeby sa to tam stretlo s pochopením. Ale ak to pôjde vyššie a nebude sa dat zraziť, určite pojdeme. Len neviem ako a kde keďže s manželom sme nikde neboli ani u nás nikto nebol asi 2 týždne, ruky si umývate a dávame ozaj pozor na tieto veci. Nechápem no... 🙂

zuzu1304
25. dec 2023

To si človek vie priniesť z obchodu, z výťahu...od hocikadial...

anavixy
25. dec 2023

To je taka blbost ze zo zubov nie je horucka, ze az 🤦🏻‍♀️ nechapem naco toto lekari mamickam hovoria, uplne bezne a normalne byva pri raste zubov horucka. Moje dieta ma 20 zubov a horucku mala len pri dvoch stolickach, ale mala. Su deti co maju horucku pri kazdom zube a ano, su aj take, ktore horucku nemali ani raz, ale stale to neznamena, ze to je norma.
Na pohotovost nema zmysel teraz chodit, nemaju tam co objektivne zistit. 38,2 nie je vobec vysoka horucka na take dieta… postupujete dobre, ako som pisala, bud sa pridruzia dalsie priznaky, vyrastie zub alebo proste horucka prejde a nic dalsie nebude, aj to sa stava 🍀

3petka
25. dec 2023

@anavixy presne môj prvý syn mal horucky pri každom jednom zube a pri stoličkách mal 40-tky

dzulli1980
25. dec 2023

Môj brat mal pri každom jednom zube teplotu 40+ ... pri každom jednom ... niektorí pediatri sú fakt zvláštni.