Skúsenosti s kvapkami Tobradex u deti

1. jún 2022

Ahojte.
Maly má 9 mesiacov a už asi dva týždne sa trápime s jačmenom v oku, nie a nie sa ho zbaviť. Oko nemá ani zapálené ani opuchnuté, nehnisa iba hrčka pod viečkom.
Skúšali sme najskôr ocuflash, ophtalmo septonex, dávam teplé obklady z ocianky, kvapkam MM, zvonku potieram opticleanerom. Framykoin compositum mu nerobil dobre hneď do par minút mu po ňom oko opuchlo a sčervenanalo tak mu očná predpísala ako náhradu tobradex kvapky, v lekárni boli celkom prekvapený že tak malému dieťaťu také silné kvapky vraj mam skúsiť ako jedinú poslednú možnosť a keďže taktiež obsahujú kortikoidy ako aj Framykoin je dosť veľká šanca že bude mať reakciu aj na tie kvapky. A myslím že tá posledná možnosť už asi prišla, bojím sa, že sa mu to tak zanedbá že sa to bude musieť riešiť chirirgicky a tomu sa chcem vyhnúť.
Používali ste niekto tieto kvapky? Aj v letáčiku píšu že do dvoch rokov nepoužívať tak sa bojím :(
Ďakujem za skúsenosti

mariet24
1. jún 2022

Nám pomohol jedine tobradex ale masť, kvapky nám dávali naozaj až od dvoch rokov vždy. A tých jacmenov sme si užili/užívame vela

pinkgirl
1. jún 2022

Dôverovala by som v tomto očnej dr. Komentáre z lekárne ber s rezervou, za nastavenie liečby je zodpovedný lekár, nie lekárnik - ten medicínu neštudoval.

autor
1. jún 2022

@mariet24 pozrela som mastičku a tiež je tam písané že až od dvoch rokov.. v čom tam môže byť rozdiel kvapky/masť?

luliu
1. jún 2022

Lekár vie čo robi

mariet24
1. jún 2022

Neviem ale mne sa kvapky zdalo že vždy rýchlejšie zaucinkovali, možno koncentrácia??

zuzap33
1. jún 2022

Moj mal tieto kvapky ako 15mesacny. Mal zapal ocka a velmu rychlo mu pomohli

janinah
1. jún 2022

som očná sestra,na tvojom mieste neváham a kvapkám Tobradex.

kikushaa
1. jún 2022

Tobratex zabera skoro hned, dcera mala teraz v sobotu velmi prudku alergicku reakciu na ociach, vecer sme dali, rano to mala ovela lepsie🙏

autor
2. jún 2022

Ďakujem veľmi pekne, vyskúšam teda, snáď už pomôže aspoň to 🙏

autor
2. jún 2022

@janinah môžem sa vás prosím spýtať, kázala mi 5x denne 1 kvapku.. tú 1 kvapku mám kvapnut do dolného vaku aj keď má jačmeň pod vrchným viečkom?

janinah
2. jún 2022

Áno.do dolného

autor
8. jún 2022

@janinah prosím vás, ako dlho sa môžu tie kvapky používať? Kvapkame už týždeň jačmeň je menší ale stále tam je.. kázali mi kvapkat 5 krát denne kvapkala som tak 3x max 4.. pretože jediná príležitosti ako malému kvapnut do oka je keď spí vtedy mu môžem robiť čokoľvek keď je hore len so sebou mece a plače takže to je bez šance ☹ lekárke sa nemôžem dovolať na kontrolu ideme až v piatok.. ďakujem ❤️

pinkgirl
8. jún 2022

Kvapky sa užívajú až do vyliečenia. A na podávanie kvapiek do nosa a očí u detí existuje jedna veľmi dobrá metóda. Mňa ju naučili ešte na predpôrodnej príprave pred vyše 15r 😉 Sadneš si na zem na koberec/deku s vystretými nohami, dieťatko si položíš medzi nohy tvárou k tebe - hlavičku bude mať fixovanú medzi tvojimi stehnami, rúčky mu podlož pod svoje hohy, a jeho nožičky smerujú voľne pozdĺž tvojich nôh. V tejto polohe dieťa nevie mihnúť hlavou do strany a ani rukami si nebude mávať pred tvárou. Zároveň máš obe svoje ruky voľné a môžeš dieťatku podať lieky do nosa aj očí. Jasné očko dieťa privrie, ale s jednou rukou ho vieš pohodlne pootvoriť a druhou kvapneš liek.

autor
8. jún 2022

@pinkgirl áno skúšali sme už všetko možné lenže on tým, že začne hneď plakať tečú mu slzy takže keď mu tak kvapnem niečo tak to asi aj tak všetko výjde von s tými slzami ☹

janinah
8. jún 2022

určite kvapkať dalej ,do kontroly,potom sa uvidí,možno zníži dávku

zuzap33
8. jún 2022

Skus kvapkat pocas spanku. Ked tvrdsie zaspi, kvapnes do ocka, normalne do kutika. My sme tak robili, poradili nam to v nemocnici

lucvid
4. feb 2023

@janinah dobrý deň, dcéra má hnis v očiach. Mám doma Tobradex kvapky otvorené pred 10 týždňami. Môžem ich ešte použiť? V letáku píšu ze ich mám zlikvidovať 28 dní od prvého otvorenia. Ďakujem za radu.

pinkgirl
4. feb 2023

@lucvid určite nie. Radšej vytieraj oko odvarom z harmančeka. A zajtra kúp v lekárni kvapky alebo masť opthalmoseptonex prípadne kvapky ocuflash.

janinah
5. feb 2023

@lucvid vek? Očné kvapky a maste sa majú používať len mesiac po otvorení.ide o to.ze pri používaní sa veľmi pravdepodobné koniec fľaštičky infikoval a obsah už nemusí byť sterilny a ok....tiež tobradex obsahuje ATB+ kortikoid a teda môže byť zbytočne " silný" na zahnisane oko....odporúčam oči umývať prevarenou vychladnutý vodou.nie bylinkami.harmancek sa už v očnom dávno nepoužíva...a potom kvapkat ocuflash alebo ophtalmoseptonex kvapky...ak sa to po dvoch dňoch kvapkania nezlepší tak smer lekár....čím menšie dieťa.tym skôr má oko vidieť lekár...ten vek napíšte.jw to dôležité

lucvid
5. feb 2023

@janinah ďakujem za radu. Dcéra má 6 rokov. Dávam jej odvar z čaju očianka rostkovova a uniflox 4krat 1 kvapku.

lucvid
5. feb 2023

@lucvid tobradex som jej nenasadila, mala som ho doma lebo ho mal môj syn predpísaný od Dr. (3roky má) keď mal koncom novembra hnisavé oči

janinah
5. feb 2023

@lucvid to by malo stačiť