Skúsenosti s Vigantolom

svokrinjazykmonika
25. nov 2022

Ahojte, dávam mesačnej dcérke Vigantol, doktorka predpísala. Zaujíma ma, či máte s ním nejaké skúsenosti, dobré/zlé... A ešte otázka, mám dávať dve kvapky denne do mliečka, lenže ja čisto len kojím a doktorka povedala že si mám každý deň trochu odsať na lyžičku a tak jej to dať. Lenže veľmi sa mi nechce každý deň odsávať a umývať, vyvárať odsávačku iba kôli jednej lyžičke mlieka. Tak ma napadlo že čo keby jej proste tie dve kvapky kvapnem rovno do úst a hneď na to začnem kojiť...? Či blbosť?

lamonita
25. nov 2022

Vytlac si trosku mlieka na lyžičku. Tam kvapni vigantol a sup do ust

romanapb
25. nov 2022

@svokrinjazykmonika pred kojením odstreknúť ručne na lyžičku a tam kvapnúť vigantol,nemusíš žiadnu odsávačku riešiť 🙂

petamich
25. nov 2022

odstrekni si na lyzicku, ja som si obcas odstrekla do stamprlika, preliala na lyzicku a dala malemu do ust, niekto kvapne do ust a hned za tym ponukne prso 🤷‍♀️ a my sme nemali ziadny problem, len ho treba davat rano

domka222
25. nov 2022

Ako radia ženy. Ostreknúť na lyžičku a do toho kvapnúť, keďže je to vitamín rozpustný v tukoch

evica17
25. nov 2022

Ja dávam večer pred spaním dve kvapky rovno do úst, aj de mi tak odporúčala, že nie do fľašky ,že tam sa to prichytí na steny fľašky, že najlepšie rovno do úst

baluinka
25. nov 2022

@svokrinjazykmonika jeeejda,ved na tu lyzicku mlieka nepotrebujes pouzivat odsavacku 🙂 pouzivame vigantol od narodenia doteraz (22mes),u nas bez problemov..kazdy den 2 kvapky,davam vecer,na kavovu lyzicku si vytlacim trosicku mlieka (ano,stale kojim),do toho kvapnem 2 kvapky vigantolu a dam malej.

lorin29
25. nov 2022

@svokrinjazykmonika ja som vigantol vymenila za devit a o starosť menej🙂streknem rovno do pusky a je

euka210
25. nov 2022

@svokrinjazykmonika u nas v pohode Vigantol...stale detom v zime davam...neboj, ani ja som pri prvom nechapala ako mu to dat 🤣...vytlac trochu mlieka na lyzicku a do toho kvapky.

jaroslavo
25. nov 2022

@svokrinjazykmonika
Davala som Devit kvapky.priamo do ust, napr hned dpo kojeni.alebo prerusila kojenie. Dala kvapky a pokracovala v kojeni. Maju taky davkovac zakriveny..
Priznam sa ze, u mna toto bolo ovela praktickejsie ako mlieko na lyzicku atd.. Vtedy som velakrat zabudla na d vitamin..

Aj vigantol som davala priamo do ust, po kojeni.. ale mojim detom nerobil dobre.. Koliky, tvrda stolica.. Atd

kacena4
25. nov 2022

ja som vzdy davala priamo do ust a potom nakojila - pre mna najpraktickejsie

penny1222
25. nov 2022

@svokrinjazykmonika z Vigantolu bolelo bruško tak sme vymenili za Baby D drops od Jamieson. Odstrekujem mliečko na lyžičku, kvapnem a dám 🙂

matovicova
25. nov 2022

@kacena4 kvapat priamo do úst nie je moc účinné..

"vitamín D3 je zlúčenina rozpustná v tukoch, jeho biologická dostupnosť a absorpcia sa zlepšujú, keď sa roztok užíva v kombinácii s jedlom obsahujúcim lipidy"

svokrinjazykmonika
autor
26. nov 2022

Ďakujem vám všetkým dievčence, to ma nenapadlo že vlastne môžem rovno z bradavky nakvapkať 😅 Ja som vo všetkom ešte amatér/začiatočník 🥴 Ale vidím že nie som sama ktorú napadlo si to tak zjednodušiť, že rovno do pusinky nakvapkať. Skúsim tú lyžičku a uvidíme. Zatiaľ sa nezdá žeby jej Vigantol robil problémy, aj keď ju každý deň chvíľu pojeduje bruško a prdíky, buď ráno alebo večer, ale nie je to nič vážne myslím...

zuzkaferko
26. nov 2022

@svokrinjazykmonika ja som si kvapka na bradavku predtým ako išiel piť. U malého spôsoboval každodenné kŕče a plač od 22 do 24, niekedy do 2 rána. Trvalo asi 3 týždne kým sme na to prišli že je to z toho 🤦 som nepočúvala svoju intuíciu 🤦 prešli sme na Jamieson baby a super

matkahelka
26. nov 2022

@svokrinjazykmonika ja davat devit, moja mala z vigantolu brutalne koliky.

myrra81
28. nov 2022

@matkahelka mne stacil vidiet pribalovy letak od Vigantolu…..je to vobec vitamin?? pisu ze liek

veronice
28. nov 2022

Ako užívať ti uz zeny napísali, ja len dodám ze staršia dcéra mala chvíľu problém s vigantolom, potom som si prečítala pribalovy letak ze užívať hneď s prvym rannym mliekom/kojenim a odvtedy bolo dobre 🙂 takze dávaj hneď ráno podľa možností 🙂 inak už druhému dietatu davam vigantol a bez problémov.