• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slabé šijové svalstvo u bábätka. Máte s tým skúsenosti?

12. decembra 2008 
Ahojte.
nas maly ma 5 mesiacov a len velmi malo dviha hlavicku,ked lezi na brusku.Na neurologii nam doktor povedal,ze ma slabsie sijove svalstvo,ale ze nam da este par tyzdnov na rozhybanie a potom zacneme s cviceniml,ak sa to nezlepsi same..Mate s tym niekto skusenosti? Cvici sa potom Vojtovka alebo nieco ine?
12. dec 2008 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj, podobne aj u nas.nielen ze nevladze ale ani zjavne nechce vobec lezat na brusku. obcas chvilu vydrzi pekne ukazkovo a inokedy ani hlavu nezdvihne z podlozky a len reve. dost nam pomaha cvicenie na lopte. tam akoby to bolo lahsie ako na rovnej podlozke. a to bude mat coskoro 6mes. ked vidim ostatne deti ako sa pekne hraju na brusku a obzeraju sa za hrackami..chce to asi len trpezlivost a posilovat chrbatik a skusat zdvihat hlavku.vojtovku cvicime na ine problemy, na toto nie. ale mozno nejaky cviky na to existuju.
12. dec 2008 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,nas drobec tiez extra dlho na brusku nevydrzi.Najprv pekne kuka a potom zacne nervacit...Ale chcela som sa vas spytat,pretacaju sa uz vase deturence? Lebo ten nas je akysi lenivy a nie a nie...
12. dec 2008 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pretaca sa len z chrbta ba bok, ale na brusko ani za svet. vsak preco by to robila ked sa jej to nepaci? :wink:
12. dec 2008 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Nas sa samozrejme tiez nepretaca..tiez len z chrbta na bok a to tak divne,zdvihne nohy a preklopi sa..on je totiz aj dost lenivy...:slight_smile: Ako presne cvicite na lopte? Len ho polozis na brusko a nechas ho dvihat sa,alebo aj nejako inac?
12. dec 2008 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my cvicime vojtovku, sme sice mensi ako vy... :slight_smile: cvicime kvoli tomu, ze sa jej pri porode natrhli svalove vlakna a mala to opuchnute a netocila vooobec hlavicku na tu stranu, cvicime asi mesiac uz a nielenze pekne toci hlavicku, ale na brusku sa pekne dviha a drzi... :dizzy_face: takze to pomaha... :wink: drzim palce, nech sa posnazi sam za tych par tyzdnov, lebo to cvicenie je dost obmedzujuce, aj ked nasa mala neplace... :wink:
12. dec 2008 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mikagele-nasa fyzioterapeutka nas naucila len velmi jednoducho-polozis na brusko na fit loptu a dieta drzis iba za panvu-staci kludne jednou rukou. (neboj, nie je to nebezpecne,nespadne.) a potom loptou idem dopredu-dozadu, vacsinou pekne drzi, aj to pohupavanie sa jej paci. A dalsi cvik je ze loptu naklanam na stranu a to ju nuti vyrovnat rovnovahu a tym natiahnut rucku aby sa zachytila (nam neotvarala päste) ale aj tak sa lepsie udrzi. Akurat niekedy ten pud sebazachovy nefunguje a rozplesti sa ako taka placka, rozhodi ruky a robi lietadlo :grinning:
a na rovnej podlozke hlavne zo zaciatku sme cvicili tak, ze som jej prilahla zadok a nohy a tym sa spevnila aby sa mi tam nehadzala a lepsie zdvihala hlavu. to aj pomohlo. teraz ju uz nemusim takto fixovat. jedine jej obcas zatlacim ritku, ked ju vytrca, to níe je spravne.
12. dec 2008 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, no, nam sa to zacinalo sijou, teraz chrbatik... mali sme 8 mesiacov ed sa prvykrat pretocil, ok, uznavam, ke predcasne narodeny, ale ja som nebola a aj ja som sa az v 8 mesiacoch pretocila. bojtovku vrelo odporucam, cvicime ju uzt pol roka, vela nam pomaha. nebojte sa jej!
12. dec 2008 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok