Slabosť, triaška, zápach z úst

zuzuzu3
29. jan 2018

Dobrý večer. Chcela by som sa spýtať, či sa náhodou niektorá z Vás nestretla s niečím podobným. Dcérka (7 rokov) sa mi cez víkend zobudila s tým, že bola veľmi slabá, nevedela sa pohnúť a mala triašku, sucho v ústach a dosť silný acetónový zápach z úst. Myslela som si teda, že bude chorá. Ale ona vypila dva celé poháre vody a pohár mlieka a zrazu jej do pol hodinky nič nebolo ! Povedala som si super, ale stále mi to vŕta v hlave, lebo sa to zopakovalo za posledný pol rok už tretíkrát ! Slabosť v končatinách, až tak, že sa nevie ani hýbať, triaška, malátnosť a acetónový zápach z úst ... potom sa napije, naje a zrazu je všetko v poriadku ! Našla som si, že by to mohli byť symptómy na cukrovku, ale ona normálne pije veľmi málo, až tak, že ju veľakrát musím až nútiť, takže aj menej ciká.
Už som to spomínala aj pani doktorke, ale vtedy sme to pripísali vyčerpanosti, lebo deň predtým športovala, ale tentokrát sa to stalo po úplne kľudnom dni. Jasné, že ju už dám poriadne vyšetriť, ale zaujímalo by ma , či ste sa nestretli s niečím podobným. Ďakjem

zuzuzu3
autor
30. jan 2018

baby tak cukrovka sa našťastie z rýchleho testu nepotvrdila 🙂 Aj doktorka hovorla, že deti, ktoré dostanú cukrovku majú veľmi rýchly úbytok hmotnosti v krátkom čase a to náš prípad nebol. Ale dá dcérke pre istotu spraviť rozbor krvi na všetko možné, či niečo nevyskočí. Ja dúfam, že to teda naozaj bude len nejaký "acetone", ako písala pomarancu vyššie a ja budem vedieť rýchlejšie zareagovať 🙂 Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc 🙂
Hold, hoci je to naše tretie dieťa, človek sa stále stretáva s niečím iným a stále sa učí 🙂

zuzuzu3
autor
30. jan 2018

@silvike och, no tak to je mi ľúto :( Človek aby bol stále v strehu :(

zuzuzu3
autor
30. jan 2018

@kaja73 Ďakujem krásne za odborné vysvetlenie. Dáva to zmysel 🙂 Ja som deti nikdy do večere nenútila. Skôr som bola zástancom toho, že keď večer nie si hladný, tak jesť nemusíš, ale u nej si budem musieť dávať väčší pozor, aby nechodila do postele s prázdym bruškom.

eliska13
31. jan 2018

@zuzuzu3 jesť a hlavne nech pije, lebo tým trpia ľadviny a potom problémy so stolicou, nízky tlak, únava, bolesti hlavy ....

chichua
6. okt 2019

@zuzuzu3 ahoj,je to stara diskusia ale zaujima ma ako ste dopladli s dcerkou?

zuzuzu3
autor
6. okt 2019

@chichua ahoj, no v podstate sa našťastie nič nepotvrdilo. Ale dnes, keď už má dcérka pocit takej vyčerpanosti alebo slabosti, sa ide automaticky napiť a tak si myslím predíde takým stavom. Ale už sa to stáva zriedka 🙂