Slepé črevo u detičiek

lucka273
10. apr 2013

mile maminky obraciam sa na vas s prosbou o rady a vase skusenosti...dcerka 6 r vcera mala bolesti v bruchu najprv v okoli pupka a postupne to prechadzalo do pravej strany podbruska,zvracala cca za 4hodiny 5krat...teplotu sme mali zvysenu na 37,5 dnes som s nou sla k lekarke ta nas vyslala na chirurgiu tam nam nic moc nepovedali ze zajtra na kontrolu doobeda nech prideme...preto sa tak trochu obavam ze nas chyta slepe crevo...dnes si ju opat vsimam a teplotu nema ja jej trochu lepsie nezvracia ale ako keby sa jej stolica zastavila...necika a vobed nekakala dnes ...vzdy ide na velku aspon raz za den...a nechuti jej jes nutila som ju aspon nieco no nic nechce som rada ze aspon ako tak pije...mate uz niekto skusenost so slepim crevom u deti ako ste to vy prezivali ako deti...dakujem

zuzka444
10. apr 2013

@lucka273 ahoj no ja som nebola az take dieta ked ma prvy krat chytilo slepe crevo mala som 16 r..ale si myslim ze je to jedno kolko ma kto rokov...symptomy su ako na slepak no mne prvy krat kazali drzat dietu a to mi chutilo papat vsetko :D..mozno tvojej dcerke nechuti skrz to vracanie...ja som.vtedy bola na pohotovosti dali mi injekciu proti zvracaniu a cierne uhlie koly detoxykacii to jej kludne tiez mozes dat...a to mi ukludnilo aj zaludok aj creva.no na druhy den som sla na chyrgiu a vzapati ma poslali aj na sono criev ci to je slepak.kedze ho nemohli najst tak mi kazali drzat tyzden dietu iba suchare a nesladeny caj ....ani polievky nic...a pomohlo no o 2 roky ma to zase chytilo a uz ho mam vonku.kedze to uz bol druhy poplach tak pre istotu mi ho vutiahli ale druhy krat som mala uz len silne krce (aj prvy krat som.ich mala ).ale uz bez horucky aj bez vracania...no a brali mi krv na krvny obraz a tam som mala zvysene leukocity co znamena daky zapal.a tiez sono a to iste co aj prvy krat..🙂.dufam ze som pomohla pripadne sa pytaj rada odpoviem 🙂

laja77
10. apr 2013

@lucka273 mojmu synovi vyberali slepe crevo minuly rok ako 8rocnemu. Jemu to zacalo jeden den popoludni bolestami bruska, stale chcel len lezat, nemal teplotu, nezvracal, nemal ani typicke bolesti pre zapal slepeho creva. Potom v noci som sa zobudila na to, ako normalne zo sna stona od bolesti. Rano ho brusko stale bolelo, isli sme k doktorovi, ktory mal podozrenie na slepak, poslal nas na chirurgiu, zobrali mu krv, CRP aj bielkoviny mal v norme, ale chirurg si nebol isty a kazal nam prist na druhy den na kontrolu, ak by sa mu stav zhorsil, tak na pohotovost. Este detsky lekar mi povedal, ze nech teda dve-tri hodinky pockam, nech potom maly skusi poskocit na jednej nohe- treba sledovat ci bolest bude pokracovat, skusit stlacit brusnu stenu na lavej strane a bolest sa prejavi na pravej strane. Tak sme to vsetko skusili, bolest pretrvavala, isli sme na pohotovost, to uz mal zvysenu teplotu, urobili mu sono, ktore potvrdilo zapal a vecer islo slepe crevo von. Po operacii mi chirurg, ktory ho operoval prisiel povedat, ze ten zapal tam skutocne bol a ze je dobre, ze slepak isiel von.

janinah
10. apr 2013

sleduj ju,ak by sa ti niečo nepozdávalo,zhoršovalo,tak rovno na chirurgiu aj v noci..syn má slepák už operovaný v 7r.,začalo to hnačkou,bolesťami bruška,vracanie,horúčka..30 hodín od prvého prejavu už bol na sále..držte sa

nana85
10. apr 2013

@lucka273 to ze nema stolicu je podozrive,ale moze mat aj len zapchu aj vtedy mozu byt silne bolesti bruska,ale ked zvracia aj mna by napadol ten slepak,mne chirurg povedal,ze pri zapale slepeho creva alebo pri akomkolvek zapale v brusnej dutine nie je stolica...

lucka273
autor
10. apr 2013

@laja77
@zuzka444
@janinah
@nana85 dakujem vam za vase skusenosti velmi mi tym pomahate :_) no ako sme prisli od lekarov si lahla a spala asi 4-5hodin teraz ked sa zobudila sa citi lepsie ...no dnes od rana bola len dva krat cikat :( a to raz v nemocnici a druhy pred chvilou sledujem ju no bola ozaj len dva krat a kakat nebola vobec.co sa tyka stolice denne vzdy po obede ked sa najedla sla do pol hodiny...no vcera to tak bolo tiez ...bola...no ale dnes zjedla minimum a a nebola ...dakujem vam 🙂 cloveku az tak dobre padne ked vie od niekoho dalsie informacie ,skusenosti....ja nemam skusenost s tymto a ani nik v mojom okoli...a napadlo ma ze to sono robili hned v ten den??ako vas vysetrovali?lebo dcerke nie :( neviem ale nieco sa tam lekar so sestrickou rozpravali ze maju vypadok elekt.nozno preto ....zajtra doobeda ideme na kontrolu tak dufam ze to bude dobre ...dakujem vam 🙂

janinah
10. apr 2013

@lucka273 pohmatali brucho,sono hned v ten deň,moč,výter z konečníka,odbery krvi...bruško chodil doktor prehmatávať každé 2 hodiny + ľad na bruško sme mali.../ale zas doktor bol mm spolužiak,tak možno aj kus protekční sme boli...

zuzka444
10. apr 2013

@lucka273 hej sono mi robili hned v ten den ako som.sla na chyrurgiu...ale neboj ked ju takto sleduju malo by to.byt ok.. a neboj ked skoro nic nepapa nema ani z coho kakat...a este aj jej davas len take dietne tak to telo vacsinou spracuje a je malo.co do crievok ....len hlavne tu tekutinu aby mala aby nebola dehydrovana..ale neboj urcite doktori vedia co robia ;)..a keby to bolo taka vazne tak.uz by bola po operacii ...

lucka273
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka444
10. apr 2013

@lucka273 ale prosim.ta ved tu na MK.sme na to aby sme povzbudili a pomohli 🙂..a uvidis aj synkovi sa polepsi aj dcerke 🙂..drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.🙂..potom.daj vediet ze ako ste dopadli.

laja77
11. apr 2013

@lucka273 ak jej sam doktor nespravi sono, tak si ho vypytaj a trvaj na tom. Vela vsak napovie aj vysetrenie krvi, malemu bielkoviny isli hore za par hodin sialenym tempom

lucka273
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka444
12. apr 2013

@lucka273 tak je fajn teda ze ste takto dopadli...ale neboj urcite to bude u oboch ok..a este ju to boli?bo mna to.bolelo v podstate len jeden den akonahle sa mi zaludok upokojil a creva tak uz mi bolo ok 🙂..no to je uz ako casovana bomba urcite to pride mne to prislo z koreneho jedla...tak treba davat pozor aby nic take korenen nejedla bo zapal sa moze vratit...

lucka273
autor
12. apr 2013

@zuzka444 no ešte vcera rano bolelo ale poobede ju to preslo nastastie uz od vtedy neboli 🙂 no uvidime dnes dom jej urobila ryzu a zeleninku podusila a konecne aj nieco zjedla 😵 no uvidime ako alebo za aku dobu sa jej to vrati ☹ dufam ze to bude uz dobre veru lebo nieje to pre mna bohvie co ked vydim si dieta takto trpiet 😢 no ved ja im nedavam korenia do jedal my si s mm radsej duchutime podla seba potom alebo deti maju ine ...tak dufam ze to bude len dobre.dakujem velmi za radu a skusenost 😉

nikita002
28. mar 2018

Ahojte mamicky maly dnes vracal dvakrat polihuje ..zajtra by som s nim behla doktorke aj ...davam mu len vodu a colu .nic viac ...