Slintačka u deti

maculik15
14. feb 2013

chcela by som sa spytat ci niektora z mamiciek mala skusenosti zo slintavkou a nejake dobre rady?

ankaevka
14. feb 2013

moje staršie deti v malom veku mali slintavku..vytierala som im ústa genciánovou vodičkou a pekne im to prešlo, nepamätám či mali aj horúčky, možno 1 deň, ale v ústach mali afty na viacerých miestach a nechceli mi nič jesť

xlucia
14. feb 2013

@maculik15 kolko ma tvoje dieta rokov?

maculik15
autor
14. feb 2013

mal 1 1/2 roka

maculik15
autor
14. feb 2013

@ankaevka ani maly my nechce nic jest ale horucky ma uz 4 den a nechcu mu vobec klesnut,a tu vodicku davam aj ja,(preto sa pytam,nie ze by som nebola u doktora,ale nasa doktorka maroduje a je tam doktor ktory na vsetko predpisuje vitmin c)a z coho to moze byt a je to nakazlive,aby to nechytil starsi,dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

srnqqa
14. feb 2013

@maculik15 ahoj, ja som mala, ale až ako 22ročná 😅 rezalo ma v ústach, nemohla som také veci ako chlieb, neskôr ani vodu, bolo to akoby ma rezali žiletkou. Nevedela som, čo to je, ale nakoniec dr. povedala túto "diagnózu". Nasadila mi probiotiká, odporučila cmúľacie tabl. BioGaia, pre malé deti sú v kvapkách, ale podľa môjho názoru je lepší infants dophilus. Tiež som mala 2 či 3 dni vysokú horúčku, takmer 39. Najhoršie však bolo to "rezanie" v ústach.
Preto deti nechcú nič a ani svoje nenúť. Po pár dňoch to prejde, tak 4, max.5 dní.
Následky - ostali mi v ústach jazvičky a keď mám zníženú imunitu, okamžite mi akoby opuchnú 😝

Ešte som si spomenula, na tie boľavé miesta, aby sa mohlo bábo napiť dávajú Kamistad gel - znecitlivie miesto - to bolo to najlepšie, čo mi dr.odporučila a ja som bola vďačná 😉

maculik15
autor
14. feb 2013

@srnqqa dakujem,dufam ze to nejak este prettrpime,to e sa nemozem vyspat to my nevadi,tak ako ze mojmu drobcovi nemozem pomoct,ked ho to boli ☹ ☹

ankaevka
14. feb 2013

@maculik15 no je to infekčné ochorenie, prenáša sa slinami alebo kontaminovanými predmetmi..takže sa môže nakaziť aj starší syn...čítala som, že sa má len zrážať horúčka a podávať cebion, jedna lekárka dokonca neodporúča ani potierať afty... z čoho to je neviem, môžem len hádať, bývame na dedine a deti to dostali v lete kedy behali po dvore, všetko chytali, tipujem že z trusu sliepok alebo od niektorého infikovaného kamaráta

srnqqa
14. feb 2013

@maculik15 súhlasím s @ankaevka, príbor svojho bába nakazeného momentálne drž mimo ostatných !!! Na to pozor !!! Skús kamistad, viem, čo to je a ten vám pomôže na tú bolesť. Keďže som tým prešla, viem to popísať, a uľaví sa Tebe, aj Tvojmu bábu. Držím palce

maculik15
autor
14. feb 2013

@ankaevka my sme uz 2 tyzden zavrety doma,lebo bol starsi chory(anginu)a potom ja,tak neviem ci sme to my odnekial od doktora priniesli 😉

maculik15
autor
14. feb 2013

@srnqqa dakujem,skusime,zajtra uz aj bezim do lekarne 🙂

janinah
14. feb 2013

syn mal asi ako 4,5 ročný,nič nejedol a prípravky z lekárbe odporúčané mali jednu chybu-štípali ho v puse,nakoniec sme používali Tandum verde,to pomohlo,bolo tam síce,že až od 6r. ,ale ja som dávala aj tak,mm lekár schválil

srnqqa
14. feb 2013

@maculik15 zajtra sa spýtam, či pomohlo, ale myslím, že budeš spokojná. Držím palce.

edie63
14. feb 2013

@maculik15 mala to aj nasa minuly rok, no bol to horor... ale nasa mala aj afty v ustach, na jazyku, vsade. nasa dr povedala, ze jej mam dat vitamin c a b-komplex a v lekarni mi dali nejaku hnedu vodu, tym som jej vytierala usta a jedna zubarka odporucala gengigel, tak ten a este kamistad gel som jej davala striedavo na afty. v skratke vyskusala som vsetko mozne, ale nic nemal taky vyrazny efekt. treba vydrzat. drzim palce!

maculik15
autor
14. feb 2013

@srnqqa 😉 diky

maculik15
autor
14. feb 2013

@edie63 dakujem

ankaevka
14. feb 2013

@janinah môžem sa spýtať na ten tantum verde, to máš na mysli sprej na bolesť hrdla alebo je aj gél s takým istým názvom...totiž malá má už druhý deň teplotu, nechce nič jesť a tak som sa jej teraz pozrela do pusinky (asi by ma to ani nenapadlo keby sme nepísali o slintavke) a má v nej afty a tiež som už tu niekde čítala, že to potierali tantum verde

janinah
14. feb 2013

@ankaevka spray myslím

awalancha3
14. feb 2013

choroba dlane-usta- nohy (slintacka) je vysoko virulentna, a jedine riziko pri nej je to, ze dieta od bolesti nebude chciet piť- kvoli aftom v ustach a dehydratuje sa; to ze neprijima stravu je normalne, za dva dni to bude v poriadku, vyrazocky zmiznu..... ci budes natierat alebo nie, aj tak afty budu miznut svojim tempom, sleduj len to, ci dietatko dostatocne pije, teplotu pod 39, 3 nezrazaj; a mysli na to, že asi tyzden po odozneni choroby je este aktivny prenášač..... 🙂 vydrz, maminka niekedy trpi viac nez dietatko...

ankaevka
14. feb 2013

@janinah vďaka, keď som jej to potierala, zistila som, že sú to prerezávajúce stoličky...a to má len jednotky vonku

maculik15
autor
14. feb 2013

@awalancha3 veru vytrpime si aj my ahlavne keby to slo vstku bolest zoberiem na seba 😔

maculik15
autor
14. feb 2013

@ankaevka nooo,my uz mame vsetky zuby chvala bohu za sebou,nam isli od 4 mesiaca 🙂

ankaevka
14. feb 2013

@maculik15 mojej sa začali iba nedávno, zatiaľ má prerezané iba jednotky hore a dole obe jednotky a jednu dvojku...myslela som si, že kvôli zúbkom má teploty ale čakala som skôr prerezávanie ešte dvojok hore a nie hned stoličky z oboch strán..no čo, musíme to nejako zvládnuť, skoré uzdravenie 😉

maculik15
autor
15. feb 2013

babuly,zo slintavky sa nam vyklul silny zapal priedusiek,do rana sme uz nedokazali ani dychat a ta vyhadzana pusa?tak sa mu prejavili tie vysoke teploty.takze ATB a liecime sa 😉 😉 😉 😉

srnqqa
16. feb 2013

@maculik15 ahoj, a už sa to ako-tak polepšilo (mimo priedušiek)? Skúsila si ten kamistad, aby mohol aspoň piť?

maculik15
autor
16. feb 2013

ahoj
@srnqqa ,ani som ho nestihla ist kupit,vcera sme od rana lietali po vselijakych doktoroch a nakoniec sme skoncili u nasho alergologa aten nam dal potebne veci a uz je dobre,teploty klesli a pusinka sa krasne hoji,hrozila nam aj nemocnica ale zlepsuje sa to tak uz asi bude dobre,uz som kludnejsia aj tuto noc celu prespal(vlastne spal od vcera od 14 az do rana,len co sa napil a vecer vypil mlieko)

srnqqa
16. feb 2013

@maculik15 tak je dobre, som rada 🙂 No, riadne si zdriemol, ale sa nečudujem, z toľkého vyčerpania. Ono je to taká blbosť, ale na prvýkrát vie chytiť teda riadne 😝

maculik15
autor
16. feb 2013

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@srnqqa

kim_rossi_stuard
1. mar 2013

ahojte, tak nas 1,5 rocny syncek ju akurat prekonal- a dcerka 3 rocna ju ma 😒
len aby ste mali predtavu ako to vyzera 😔 pridam fotky - ako to mal nas maly- v iustockach biele flaky aj na pere mu vysli a slintral strasne- bolelo ho to aj v noci sa budil s placom- hrozne stavy pre rodicov ☹ a treba len vyckat, dodrziavat pitny rezim, skusat jedla, co ho nedrazdia a znizovat teploty 😒
nezelam nikomu takuto pliagu 😔 😔 😔
vsetklym skore uzdravenie

kamilka22
4. mar 2013

maminky, moje deticky ju mali obe - dcerka priniesla zo skolky 😒 jedinecne zaberali vyplachy repikom a salviou. Moj vtedy 2,5 rocny syn sa dokonca naucil kloktat. On mal tazky priebeh, velmi vysoke horucky, nejedol takmer nic, len ciste cestoviny, vsetko ostatne ho stipalo. Nastastie pil, aj ked 2 noci boli kriticke. Po jednodnovom vyplachovani repikom som videla velke zlepsenie.

babula
20. apr 2013

no my sme sa vratili vo stvrtok z nemocnice.kvoli silnym aftam a horucky 4 dni 39 bol 3 rocny syn dehydrovany a uplne hotovy.uz sice papame ale stale mame plnu pusu aft aj dasienka aj pery.chcela by som sa spytat kolko vam to vsetko trvalo?dakujem