Slzí nám očko

sofinka2103
14. dec 2013

mile mamicky nemamicky chcem sa opytat ci mate skusenosti slzi nam stale ocko mame problemy od narodia a teraz nam lekarka dala na nadmerne vlhke ocko umele slzy ci je to dobry napad jej to davat dakujem

anima9
14. dec 2013

Vytekajú Vám z očka veľké slzy? Boli ste u očnej lekárky, alebo len u pediatričky? Ako sa volá prípravok do oka, ktorý jej kvapkáš?

svano
14. dec 2013

Dcérka to mala tiež od narodenia. Na očnom nám povedali,že máme vymývať očné kanáliky Opthalmoseptonexom a masírovať, či sa to neuvolní. Nepomohlo to, tak sme museli dať kamáliky prepichnúť. Veľmi som sa toho bála, ale šlo to veľmi rýchlo a odvtedy máme pokoj. Tak nech to zdarne poriešite 🙂

siska53
14. dec 2013

@sofinka2103 presne ako pise @svano,my sme tiez od narodenia slzili a soplili,tiez ma zuzeny slzny kanalik.najskor sa to riesilo masirovanim toho kanalika a kvapkami,potom jej to raz prepichovali.no asi to bolo malo,mava to,i teraz,byva soplavejsia ahned ocko slzi.
niektorym detickam to prepichuju viackrat,do roka to robia len tak,bez uspania,po roku uz v anesteze.
nam,mozno kvoli tomu narastla mandla nosna na rozmer medzi 2-3 a nutia nas na jej vyber a to ma len 20 mesiacov. Radsej kebyze jej ho viackrat cistia..lepsie,ako toto...

sofinka2103
autor
14. dec 2013

ja viem nam to zacali robit od siesteho tyzdna nasho zivota niekolko krat do siesteho mesiaca a nakonec nam to preslo a opat sa nam to spustilo a uz to robili teraz v auguste opat ale pod narkozou a zase nam to chcu robit pod narkozou cim moc nesuhlasim kedze narkoza je to co je a teraz nam ocna lekarka na kramarov kam chodime pravidelne dala na toto umele slzy a nejako mi to nedava logiku jej to davat kedze mame nadmerne slzenie ale dakujem mamicky za prispevky

anima9
14. dec 2013

@sofinka2103 Skontroluj či jej drobné mihalničky nerastú smerom do očka a nedráždia ho. Hlavne na spodnom viečku.

naolina
14. dec 2013

my mame podobny problem.Malicka ma 5mes. a uz tri krat mala slzive ocka(ma to od narodenia).Viaz ako tyzden-dva jej kvapkam Opthalmoseptonexom a zatial to pomohlo 🙂ale to sa vracia po nejakom case ☹ obcas ma ocjo aj hnisave☹ detsky lekar zatial nic na to nepovedal- takze neviem ci mam ist ku ocnej alebo nie?

zuzi0110
14. dec 2013

@sofinka2103
@naolina v zahraničí očný kanálik neprepichnú do roku lebo 90% sa ich upraví počas toho ako dieťa rastie. Pokiaľ očko nie je červené - teda tam nie je zápal tak treba masírovať v smere od oka ku špičke nosa. Malo by sa vám bez problémov podariť touto masážou spriechodniť slzný kanálik takže slzy budú normálne pretekať z oka do nosa

https://www.youtube.com/watch?v=YywwrGvVHJ4
janinah
14. dec 2013

@sofinka2103 daj si do googla nadmerné slzenie a počítaj si....o kanalikoch je tu na MK už celá téma,len nemím čas hľadať....som očná operačná sestra a aj môjmu synovi som dala preplachnuť/je to preplach,nie prepichovanie/ kanaliky,lebo masáž nestačila,a robí sa to znecitlivením kvapkami,takže nie "len tak" ako niekto písal...treba navštíviť detského očného lekára a poradiť sa

lauricka
14. dec 2013

chodte na Kramare na detske ocne, tam maju najviac skusenosti, toto tazko posudit. A najlpesie to riesit tam, neriesila by som to s ocnymi niekde inde. Co sa tyka riesenia slznych kanalikov, ak by sa to malo upravit same, uz by sa to davno upravilo. Takze tam asi daky problem, co treba riesit, bude. Nas maly mal problem s kanalikmi, prvych par mesiacov sa caka (tak asi styri, ak si dobre pamatam), ci sa to neupravi. Potom sa to riesi. Jedno sa upravilo same a druhe nie. Isli sme tam raz, mu to vycistili hned a odvtedy nema problem. Ale to uz ste mali absolvovat davno. V tomto veku neviem, ako sa to riesi, ale tam Vam urcite poradia nieco.

masinka
14. dec 2013

@sofinka2103 dcera s tym mala tiez problem, kvapkali sme Ocuflash a masirovali sme 5x denne a upravilo sa to... trvalo to ale cca 2 mesiace kym to bolo OK, takze treba hlavne trpezlivost.

sofinka2103
autor
14. dec 2013

hej od narodenia chodime len na kramare nikam inam a niekedy sme tam dost casto ale za dva roky nejako nevidim ziadny velky vysledok a nehovorim kolko krat nam to robili a este ze nehovorim kolko kvapiek ako uniflok tobarex a toprex vsetko antibiotika co sme brali teraz nam zmenili na umele slzy ale dakujem babeny za rady 😉

naolina
14. dec 2013

@zuzi0110 DAKUJEM VELMI PEKNE.Budem masirovat🙂 dakujem za obrazok

zuzi0110
14. dec 2013

@naolina nemáš zač 🙂 pri masáži je dobré vedieť aj mechaniku akou očný kanálik funguje. Že cez neho idú slzy z oka do nosa kde odnášajú prach. Jej sa ten kanálik upchal a slzy sa jej vracajú do oka a tým sa očko usádza. Skús si kanálik na sebe nahmatať a premasírovať. Ak sa ti to podarí budeš cítiť v nose vlhko. Preto nám tečie z nosa keď plačeme 😀 ide o to aby si ten kanálik upchala z vrchu prstom a potom tlakom jeho obsah pretlačila do nosa. Ako keby si tlačila zubnú pastu. Ak sa ti to podarí tak kanálik sa spriechodní a očko už nebude zalepené. Ak bude mať po spánku ho zalepené tak ho z vonku očisti kozmetickým tampónom namočeným v prevarenej vode alebo vývare z Očianky Rostkovovej. Pri Očianke pozor aby sa jej do očka nedostal kúsok bylinky. Prajem aby to čím skor zabralo 🙂

adria007
2. mar 2017

Ocka slzili asi od 2mes.Skusali sme opthalmoseptonex kvapky,ocuflash,harmancek aj framykoin mast .Ocny nam dal oftaquix a masaze denne 5x po minute.Jedno oko preslo hned.Druhe som masirovala este do stvrteho mesiaca a umyvala prevarenou vodou striedavo aj odvarom z ocianky.Jedneho dna to tomu ocku presli.Takze len trpezlivost a masaze a ocko stale umyvat gazove stvorce sli u nas na kila😉Oplatilo sa cakat.

kaattkka
8. nov 2017

Aj nam stale slzi jedno ocko, ked mala 2 m tak v nom mala aj hlueny vtedy to prepichovali ale slzi stale a uz ma 10m. Ale vsimla som si ze spodne mihalnicky jej idu do ocka ,co sa s tym da robit??