Smegma u dieťatka

erika8988
15. feb 2013

ahojte mam problem moj syncek ma rok aj 8 mesaicov az teraz sa mu zacala uvolnovat predkozka... na pipisvorikovy... tam sa mu to snazim pomalinky stahovat niekde je este prilepena... ale dneska som mu ho kontrolovala a ma tam takz bieli povlak ako smegma ale nejde mu to von lebo na ten strane to este nema uvolnene neviem co mam robit ci cakat alebo ist ku doktorovi... len urologa nechcem navstivit kotli tomu aby mu to nasilu nestrhol... som proti takým veciam... mate stým niake skusenosti?

renata5
15. feb 2013

ahoj ja som mala tento isty problem maly mal necely rok ja som isla k urologovi nakolko mu uz od malinkata isla predkozka pekne stiahnut tak mu ju stiahol a bielu hrcku vytrel potom mi kazal kupat ho v repiku o dva dni sme boli v poriadku len prvy den stipkalo a velmi plakaval nechcel ani cikat..

katkas1
15. feb 2013

umyvat harmancekom a mozes potierat kalciovou mastou aj my sme to mali a pekne to same zislo prec, nic nasilu a na urologa mate eeeeeeste casu 😉

erika8988
autor
15. feb 2013

@katkas1 a ako sa to odtial dostane prec niak pomu nerozumiem ☹ lebo on to tsm ma este prilepene ☹

xlucia
15. feb 2013

@erika8988 to NEMAS DAVAT PREC. smegma chrani zalud. umyvaj cistou vodou, stiahni len pokial ide a NIKOHO do toho nenechaj babrat. pokial to nema zapalene nic mu tam nemazaj nenatieraj, pojde to postupne samo

althejka
15. feb 2013

treba to cistit, jej nahromadenie moze sposobovat zapal. je to otazka kazdodennej hygieny pri kupani, smegma je vlastne odlupnuty epitel, vylucok zliaz. pomaha pri oddelovani predkozky, ale ak sa da, prebezne ju treba stierat. 🙂 mojmu drobcovi tiez nejde predkozka stiahnut,je malinky,ale pri kazdom kupkani mu ju jemne stahujem pokial ide a smegmu dam prec

erika8988
autor
15. feb 2013

@xlucia
@althejka dakujem mocc za rady som kludnejsia lebo uz som sa bala... hygienu dodrzujeme 100% dufam ze nedostanene zapal...

katkas1
15. feb 2013

nam to postupne zmyzlo same, netreba s tym robit nic len to umyvat a kalciovou mastou natierat

rebesita
21. dec 2013

@erika8988
@katkas1 my máme taký istý problém ☹ práve sme sa vrátili z pohotovosti lebo mu nejde ani o mm potiahnuť predkožku, ale má tam smegmu veľkosti malíčka a som z tohoh nervozna že čo ak sa mu to zapáli...takže z toho nemôže mať žiadne problémy?
@katkas1
@althejka ako to čistiť, keď mu nejde predkožkou ani hnúť?!

althejka
21. dec 2013

@rebesita a co urobili na pohotovosti?

maznacik007
21. dec 2013

@rebesita moj ked mal zapal tak sme to cistili tak ze do striekacky cistu vodu alebo dezinfekcny roztok ale co to bolo neviem to nam dali a streknut pod predkozku ... a plus sedacie kupele v repiku alebo voda a soda bikarbona ... a pomaly skusat stahovat ...

rebesita
21. dec 2013

@althejka nechala mu to dr tak, že sa to vstrebe, ale ja mám z toho stres, aby sa mu to nezapálilo, alebo niečo
@maznacik007 fúha tak toto ja asi nedokážem, takúto procedúru

althejka
22. dec 2013

@rebesita skoda,ze si akurat sviatky,pomohol by detsky urolog,urcite by som to nechala skontrolovat🙂 ako pise rebesita,cisti sa to striekackou,tym prudom .

erika8988
autor
22. dec 2013

@rebesita nam sa to uvolnilo samo chvala bohu a pene ked sa mu to uvolnilo tak aj tam smegma isla pekne von tak neviem :( ale ak to ma take velke skusila by osm sa poradit s dr

maznacik007
22. dec 2013

@rebesita moj mal zapal takze jemu to na urologii stiahli... vycistili a doma sme to cistili tou striekackou .. ak by si musela zvladla by si my zeny zvladame vsetko .... potom sme chodili par dni na kontroly a tam mu to cistili znovu a ked s nim raz siel muz skoro tam vlepil doktorovi ze co mu to robi ... 😅 😅 😅 proste chlapi su haklivejsi aj sa len pozerat na take ... 😝

andreaorosiova
4. jan 2014

žienky potrebujem radu moj maly sa dnes stažoval že ho trošku boli pipik ale nič tam nemal ani trošku červené aby ho tam malo čo bolieť....potom som ho dala do vane trošku som mu stiahla a tam bol maly biely fliacik trošku som mu postahovala a bolo tam trošku viac smegmy vyčistili sme to čistou vodou ....poradťe ako to mam celkom vyčistiť ked predkozka mu nejde celkom pretiahnut

franka211
29. máj 2016

@rebesita ahoj.ako to nakoniec dopadlo? Syn ma to iste.zajtra s nim isem k lekarke ale mam obavy ...

monilik
29. máj 2016

@franka211 ahoj, smegma pomaha odlepit predkozku od zaluda, ma ochrannu funkciu, vobec sa nemusis bat a nasilu by som to urcite necistila. moj syn ma 2 roky aj 2 mesiace, doteraz sme pipika vobec neriesili, nepretahovali, skratka nevenovali sme mu pozornost okrem beznej hygieny a mierneho skusania stiahnut predkozku pri kupani a cca pred dvoma tyzdnami mu to pri kupani povolilo a cely zalud mal biely od smegmy, tak od toho casu pri kupani stiahneme umyjeme a uz ma penis uplne cisty po smegme ani stopa a ide mu to pekne stiahnut. hlavne netreba nic robit nasilu a treba byt trpezlivi, uvolni sa to prirodzene. starsiemu sa uvolnila predkozka az okolo troch rokov

rebesita
30. máj 2016

@franka211 nám dal urolog mastičku a potom mu to samo prasklo

franka211
30. máj 2016

@rebesita dufam.ze aj u nas to tak dopadne,lebo detska ma poslala zajtra na urologiu...

rebesita
31. máj 2016

@franka211 držím palce

kanka2013
31. máj 2016

@renata5 ahoj. My ideme dnes od urologa,mal tam bielu hrcku,vycistil mu to a uvolnil mu aj kraje predkozky...dostali sme krem na lokalne umrtvenie a framykoin...strasne place...uz som zufala...preslo vam to v pohode? Mam strach ako mu to vecer vycistim...

renata5
1. jún 2016

@kanka2013 ajoj preslo o dva dni ani nebude vediet nas maly tiez strasne plakal ale repik a teply kupel pomohol

dogma11
13. apr 2017

Ahojte. Syn má 18mesiacov. Predkozka sa mu stiahnuť nedá. Ale má pod ňou smegmu. Ako mu mám urobiť ten výplach striekačkou borovou vodou,ked mu tu striekačku nemam pod predkozku kam vložiť? Mal pred cca 3 tyzdnami zapal,dostal framykoin,preslo na 3-4 dni. Teraz tam má červené zasa. Tak natieram zas. Bojím sa s nim ist na urológii,aby mu to nestiahli nasilu. Ako ste ten vyplach striekačkou urobili Vy,ked sa predkozka nedala stiahnuť vôbec?

smazienka
3. jan 2020

@rebesita prosim Vas ako sa ta masticka volala velmi by ste nam pomohla. Dakujem

ludkaholindakova
17. mar 2022

Ahojte tiež by som sa chcela opýtať maly má tiež také biele pod predkozkou ako sa to dá odstrániť ? Ďakujem