Soor v ústach, ako sa toho zbaviť?

sasa2810
7. dec 2019

Ahojte. Moj maly 5 tyzdnovy syncek ma žabku v ustach teda soor doktorka nam povedala ze mame vytierat tycinkami pagavit a rozdrvit pantenol tabletky vo vode a tiez vytierat. Co pomohlo vam a ako dlho to asi trva? My to mame tak druhy den a strasne place najma vecer. Dakujem za odpovede

kiki9871
7. dec 2019

@sasa2810 my sme tiez mali ale nie len na jazyku ale aj na podnebie a az do hrdielka jej to zasahovalo..nam pomohol taky sirup, predpisala nam to lekarka a jednorazovo som jej mala dat 3ml a (klopem) pomohlo nam to 👍 lebo tiez nam kazali vytierat jazycek aj podnebie ze mokrou bavlnenou plienkou ale nakolko samozrejme plakala, tak sa jej to proste nedalo

sasa2810
autor
7. dec 2019

@kiki9871 tiez to ma na podnebi uz aj vo vnutri na licach a na pere zvnutra. A myslim ze ho to aj boli lebo place tak ako predtym neplakaval.

kiki9871
7. dec 2019

@sasa2810 skus si toto vypytat od lekarky nam to zabralo a za 2 dni uz nemala nic

77daniela77
7. dec 2019

Ja som vytierala sodou bikarbonou,pomohlo to uz po druhom raze.

sasa2810
autor
7. dec 2019

@kiki9871 a tiez plakala a ked si jej vytierala mala tam trosku krv?

mmoonna
7. dec 2019

Ahoj, moja dcérka dostala soor ešte v pôrodnici. Jej nepomohlo vôbec nič. Ani ten sirup, ani fialová vodička, nič. Zmizlo jej to, až keď sme prešli na príkrmy.

kiki9871
7. dec 2019

@sasa2810 plakavala hej aj mi v tom case menej spapala ako inokedy, krv nastastie nemala..skus si to dat predpisat, uz ked vravis ze az krvicka jej ide 🙄

stanulienkat
7. dec 2019

Je tu milion prispevkov o tom. Naco nova tema? To sa ludom uz nechce ani hladat?

sasa2810
autor
7. dec 2019

@kiki9871 dakujem pekne z rady 😊

123abeille
7. dec 2019

Tiež to momentálne riešim. Určite to bolí lebo moja 7 týždňova dcéra začala odmietať prsník, fľašku a tiež pri kŕmení spustila strašný plač. V lekárni nám odporučili Borax glycerin tzv. Ružový medík. Zdá sa to byť účinné. Po jednom dni sa stav výrazne zlepšil a biely povlak takmer zmizol. Ale treba ústočká poriadne povytierať gázou. Nestačí len tak trochu vatovnými tyčinkami. Skúšam tiež Pagavit tyčinky.

eriksonka1234
7. dec 2019

@kiki9871 presne iba toto nám zabralo, museli sme to mat 2x,lebo po 2tyzdnoch sa to dcérke vrátilo, ani papať nechcela, také to mala hrubé