Sople u 10 mesačnej dcérky stále neprestávajú

panilucia
23. feb 2017

Dobry den dcerka ma 10mesiacov sopliky a kasel boli sme pri lekarke dala nam na kasel sirup kasel neprestava zatial berie sirup este iba 3den a sopliky prve isli von ked si kychla potom prestala kychat a vsetko jej tecie dnu neviem ako jej pomoct s tym ...nechce jest ani pit a tie sople stale su...ak moze niekto poradte ...dakujem pekne

glorikarebeka
23. feb 2017

nam pomohla odsavacka na vysavac,mala som aj ustnu,ale ta nepomohla,zo zaciatku som sa bala pouzivat tu na vysavac,ale vrelo odporucam bez nej by som bola hotova a mala ani nehovorim

3petka
23. feb 2017

Ahoj u nas ten isty problem stale soplime. Ale uz sa to lepsi, akurat kasle len niekedy, mojmu to vytrka cez nostek von. Najprv mu preplachem nostek morskou solou, necham nech mu to trosku uvolni a odsajem odsavackou na vysavac a cca za hodku dam nasivin do nosteka.

zdena12345
23. feb 2017

vysavame rovnako ako @3petka, najskor slanu vodu, potom vysat, niekedy aj na 2-3 krat. Ze odsavacku vycistim a znova. Zmerajte si vlhkost vzduchu, nam to poradili ORL, davame mokry uterak na radiator + obycajny zvlhcovac- nadobka pripevnena k radiatoru, nemate napr, plesne, roztoce...? Moze byt dieta citlivejsie. Nam prvy ochorel na HCD az v skolke a druhy stale sopli hned od narodenia ak ho ofukne, trochu sa zmeni vzduch, suchsie... Teraz ma cez 10m a vecne s tym bojujeme, aj sa vylieci, uplne a o tyzden zas sopli. Jedine co dufam, ze na leto ho to uz prejde

3petka
23. feb 2017

Mame vlhkomer. A vlhkost okolo 53. To je myslim akurat. Plesne ani roztoce nemame. Akurat sa to zhorsuje vzdy ked idu zuby. Pomedzi je to skoro ako keby bol zdravy. Ale vzdy to dlho trva kym sa z toho dostane a potom zase bum zuby. A ideme kolotoc odznova.

zdena12345
23. feb 2017

@3petka ja som to pisala uvodnemu prispevku, iba ze vysavame rovnako ako vy🙂

panilucia
autor
23. feb 2017

Nemame plesne aspon o tom neviem. A skusim ten uterak na radiator dat ze co bude...sople odsavam z vysavacom inak by to asi ani neslo..vyskusam aj tu sol morsku...dakujem krasne za rady...pekny den

babatkoo
23. feb 2017

@panilucia ahoj my sa trapime tiez uz 2 tyzdne. Sopel tiekol prudom. Davam tiez morsku vodu, chvilu pockam, odsajem. Potom dam nasivin a po chvili uniflox kvapky co nam dala dr. Prvy tyzden som davala sinupret kvapky na uvolnenie hlienov. Teraz uz iba stopkasel sirup. Soplik je uz po menej ale ten kasel :( U nas idem nonstop cisticka/zvlhcovac vzduchu a ja este k tomu kazdy den vysavam a umyvam podlahu + prach. Uz si pripadam ako blazen. Malemh idu posledne stolicky tak asi z toho mu ta tak dlhsie trva.

panilucia
autor
23. feb 2017

@babatkoo ja som si prave vsimla ze jej idu dva zubky spolu a asi aj treti nebolo ho dobre vidiet ten kasel ma zas netrapi ale ten sopel to je des ja tiez vysavam kazdy den....skoda ze tie sopliky nejdu von ale dnu to tam ostava ☹

babatkoo
23. feb 2017

@panilucia ano ved to je najhrosie ze zatekaju :( moju musim vysavat fakt kazdych 15 minut. Tak moc mu tecu. Uz ma 18 zubov, ani pri jednom nemal taketo problemy (sopel horucka hnacka). Tieto posledne 2 stolicky mu dali zabrat za vsetky. Chudatka nase male. Uz aby bola jar a zubky cim skor vonku 🙂