Soplíky u 2 mesačného bábätka a odsávanie vysávačom

biba321
23. júl 2012

Ahojte maminy,je tu viac diskusii o nosnych odsavačkach pre babatka,chcela som sa zapojit,ale všetky staršie-asi teraz v lete sopliky nemate. 🙂 my žial ano,a hrozne,uplne plne dutiny. kvoli tomu som kupila aj tu odsavačku na vysavač-teda taha riadne,ale neviem či to robim dobre,najskor len 3x denne,ale sa mi uz moc dusil maly,aj kaslal,tak som castejsie,vzdy ked uplne huhnal-to bolo vacsinou kazde 3 hodiny,ale niekedy aj po 1 hodine,a na 1 odsatie aj 10 minut s prestavkami.. ☹ hrozne place,ale taha mu to pekne,tou odsavačkou do ust nič nevytiahnem..
len sa bojim aby som mu neublizila-vraj čim viac sa odsava,tym viac sa tvori soplik-no super,tak mu to mam nechat v nozteku? 😠
no len tym podtlakom neviem ci som nieco zle neurobila dokelu-ked som ho kojila,mu z nosteka mliečko vytekalo!! ☹ 😔 😢 😢
rano som ho odsavala,a hned potom kojila,a mu to slo z nosteka,strasne som sa zlakla
potom som ho uz neodsavavala,ma to lepsie o nieco,zas som ho o 13 kojila,a ked som ho dala na brusko na odgrgnutie,tak grcal aj z nosa mu zas tielko.. ☹ ☹ ☹
a to bolo uz minimalne 5 hodin od odsavania predtym.. 😠 😠
stretli ste sa s niečim takym? ako mu pomoct?
aj nejake mokre plienky povešať po izbe,a morsku sol do misky..?
dakujem vopred moc

lenuska1991
23. júl 2012

dajaku vodu bud slanu alebo aj cistu aby sa zvlhcil vzduch, myslim ze mu neublizis ani si mu neublizila, len to nema rad, svagrina normalne melemu odsavala si zvykol potom a pekne drzal, je este maly zvykne si nato len ten zvuk ho mozna strasi - vysavac, a to miecko z nosika, mozna len rychlo papa, ustocka s nosikom mas prepojene nestalo sa ti niekedy ked si pila vodu ze si zle prehltla alebo dako a zacalo ta az v nosi steklit, to on ma to iste, moze to byt tym ze rychlo papa alebo ked si odgrckava tak mu to ide aj tym, ked tak sa spytaj aj pediatricky aby si bola kludnejsia, viac ti vysvetli preco mu to tak robi, ale myslim ze tym vytahovacom na sopliky pomocou vysavaca si mu isto neublizila a nesposobila si mu to tym. :D

lucky14
23. júl 2012

@biba321 Ahoj. Moj malinky mal sopliky hned ako sme prisi domov z porodnice a odsavali sme uz vtedy. Samozrejme vysavac sme dali na najslabsi vykon a len chvionku a vobec mu to neprekazalo.A skor nez sme zacali dali sme na par minut Lybenar. Najsmiesnejsie bolo ked sme niekedy odsavali o polnoci. Susedia si asi mysleli ze aky sme poriadkumilovni. 😀 😀 😀
S tym odgrgnutim asi by si mala zvolit inu polohu nie na brusku. Pozri na internete ale nam najviac fungovalo posadit na koleno a dat do mierneho predklonu podopriet hlavicku pod bradickou nie na krku. Tak grgame az doteraz a mamae 6 mesiacov. 😀 😀 😀

jankako
23. júl 2012

sliznicu v nošteku ked odsávaš zvlhčuj physiomerom,čo je slanný roztok do nosa,lebo ked sa mu odsávaním vysuší sliznica bude krvácať.ja som vždy odsávala podla potreby.pomože to dieťatku.a robila som to od narodenia,lebo bola dosť soplavá,aj kvoli očku,do ktorého soplíky potom vyrážali..tie odsávačky do úst nestoja za nič..
neviem či má vytekajúce mliečko z nošteka s tým súvis.nestretla som sa s tým..

bridget
23. júl 2012

Nie som odbornik, ale podla mna je blbost, ze cim viac odsavas, tym viac sa tvoria sople, ved aj ty ked mas nadchu tak si vyfukas nos podla potreby, nie? Tak isto je to podla mna s dietatkom. My sme mali tiez prvy krat poriadnu nadchu v 2 mesiacoch. Drzala nas 10 dni. Ja som odsavala podla potreby. Vzdy nastriekam najprv physiomer, chvilku pockam a odsajem. Ak je silna nadcha, potom este kvapnem Nasivin. Je dolezite, aby nos nebol upchaty, lebo inak je babatko aj nervozne, ani napapat sa nevie a podobne. Drzim palce nech vam to rychlo prejde.

lalimka
23. júl 2012

Ahoj, nepíšeš, aké soplíky má Tvoj malinký...riedke, husté, ale tipujem, že husté, keď odsávaš. Odsávačka na vysávač nie je veľmi šťastné riešenie, aj keď viem, že mu chceš len pomôcť. Ten podtlak, ktorý vytvára, odchlipuje sliznicu a ona opúcha ešte viac potom. Takéto maličké bábätka majú pri nádche najväčšie problémy práve nie so soplíkmi ale s opuchom sliznice. Preto by bolo lepšie, ak by si použila nejaké klasické kvapky do nožteka- najma na noc, a popritom podávať kvapky s morskou soľou, ktoré urýchľujú hojenie sliznice. To, že mu vyteká mliečko z nošteka s odsávaním pravdepodobne nesúvisí. A na odgrgnutie, tak ako tu bolo spomínané skor vertikálne poloha. Poloha na brušku je dobrá ako posilnenie šijových a chrbtových svalov, a následné aj zlepšenie prípadného refluxu, ale nie hned po papaní...tak veľa zdaru a málo soplíkov.

zana0077
23. júl 2012

@biba321 ja som bola s malou v nemocnici ked mala zhruba mesiace... zvracala prudom aj cez nosik, prechladnutim sa to zhorsilo a navyse dostala zapal pluc. v nemocke ju odsavali tym ich nemocnicnym vysavacom na sople, az mi bolo do placu, ked jej tu hadicku pchali az do hrdla asi, tam mi aj lekarka odporucila odsavacku na vysavac, odvtedy som nou odsavala zakazdym...samozrejme pred odsavanim zvlhci sliznicu nosteka.
a ten zapal pluc vraj dostala z refluxu, ktory sposoboval uz spominane grcanie...nakvasene mliecko sa usadzalo v hrdielku a tym ako stekalo....bla bla...
obratila by som sa na pediatricku, ta ti poradi okrem i. aj s polohovanim babatka po kojeni, teda ak by zistila reflux....

zana0077
23. júl 2012

@biba321 ...a este k tej intenzite odsavania...zo zaciatku, ked su sople vodnate az mierne hlienove ich mozes odsavat podla potreby zhruba kazde 3-4 hod. na treti den uz by mali byt take biele, znak, ze soplenie ustupuje, staci uz aj 2-3x za den.

halienka
23. júl 2012

@biba321 tuto je článok od ORL lekárky, ako sa starať o noštek dieťatka, možno ti to pomôže https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl...
a v tejto téme ona priamo radí mamičkám, môžeš sa jej tam spýtať ak ťa niečo trápi, určite ti poradí, jej nick je strapco13
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/dakujeme-strapco-orl-rady/
inak tiež píše, že moc odsávania môže poškodiť sliznicu, takže opatrne 😉 moja švagriná mala tiež negatívne skúsenosti s príliš častým odsávaním, tiež sa akoby potom malému stále tvoril soplík a nie a nie prestať, nakoniec sa zaťala a prestala a po dni či dvoch to samé prešlo. Ono príliž častým odávaním sa môže sliznica akoby vysušovať a ona na svoju ochranu reaguje tak, že zase vytvorí sekrét aby samu seba zvlhčila. Ty máš pocit, že je soplík, tak odsaješ a sliznica zas reaguje rovnako. Ja si myslím, že v určitej fáze je tá nádcha, že treba odsať viac krát za deň, ale tá fáza trvá krátko, deň-dva, potom by to už malo byť menej a menej a už by malo stačiť len 2-3x za deň odsať, najlepšiie pred spinkaním. A na začiatku nádchy keď je soplík len vodička, tak to tiež moc netreba odsávať, vtedy ten zvuk zahuhňania robí skôr to, že sú opuchnuté sliznice a prílišné odsávanie by im mohlo tiež uškodiť.Prajem rýchle uzdravenie 😉 🙂

biba321
autor
23. júl 2012

Dakujem Vam za odpovede babule. No ja pred odsavanim vzdy davam tu morsku vodičku v spreji Physiomer,takze tam uz nemam co viac urobit.. a pediatrička nam dala na odpuchnutie sliznice kvapky Nasivin- tie sa papaju. A mame aj Garasone kvapky do nosteka-lebo minulu stredu-to je uz vyse 5 dni-vygrcol žlte,tak sme usudili ze to cez nostek
ked odsavam,zelene sople vobec nema,tie Garasone kvapky su antibiotikove,no žiadna vyhra asi 😠 mali sme ich aj v juni,vtedy zabrali rychlejsie
tie sople ma celkom huste ked mu to z tej dutiny lezie
po nastriekani Physiomer take vodnate biele,to je ok,len tie co z dutiny taha tie su huste ☹
ale dnes som mu od rana zatial neťahala,sa fakt bojim...
no v noci sme dost tahali, o 24, potom o 3, o 5,ale vzdy tak dlho s prestavkami,ono kym mu to povoli,tak vypnem na chvilu vysavač,ten vysavača je dost hnusny,este ohluchne..
ja to davam na maximum.... aj tak trva kym to vytiahne z tej dutinky,na slabsom len plakal a nič nešlo ☹

strapco13
23. júl 2012

@biba321 nasivin kavpky sa nepapaju..kvapkaju sa do nosa
pozri moj clanok, je tam rozpisany postup ako sa start o nostek
ak ma velmi opuchnuty nostek je dobre dat aj antihistaminikum napr fenistil
kedze ste uz 12x chory..bolo by dobre spravit vyter aj malemu aj vam, ci nemate nieco, cim by ste ho opakovane nakazili

biba321
autor
24. júl 2012

@strapco13 Som sa pomylila-Fenistil kvapky mame,mame ich vraj papat..

suelop
24. júl 2012

Nam lekarka na hlieny predpisala pamycon kvapky a k tomu aj kvapky ( fyziologicky roztok), pomohlo , a k tomu sme odsavali s klasickou hadickovou odsavackou, ta na vysavac sa mi zda trocha "drasticka" 😒

pura
18. mar 2014

ahojte mamini prosim vas potrebujem poradit mam mesacne dietatko a ma strasne sopliky a mam odsavacku na vysavac a ke dmu zacnem odsavat z jednej dierky mu stale ide krv jak mu odsavam......prosim poradte my co to moze byt a co mam robit aby mu nesla z nosteka krv dakujem vam velmi pekne za radi