Spinálna muskulárna atrofia

viaven
8. jún 2016

Ahojte, nie je tu nahodou niaka mamicka, ktora sa s touto diagnozou stretla? Diagnostikovali ju nasmu syncekovi a prognozy nie su dobre. Zaujimali by ma vsak realne skusenosti s touto chorobou. Pomoze mi kazda informacia 🙂
Dakujem pekne...

viaven
autor
9. jún 2016

nenajde sa nik kto by sa s touto diagnozou stretol? :(

inull5
9. jún 2016

@viaven ahoj,myslím že je tu skupina mamičiek ktorých chlapci majú svalovú dystrofiu..je to to iste?

viaven
autor
9. jún 2016

dakujem ale to je zial ine ochorenie :(

inull5
9. jún 2016

@viaven tak mrzí ma ze som nepomohla.A nepatrí to do tej skupiny ochorení?

godyna
9. jún 2016

SBMA?

viaven
autor
9. jún 2016

obe mozu za predcasne odumieranie svalov ale kazde sposobuje mutacia na inom gene, inak sa "lieci" (kedze liek nie je ani na jednu) ci vyvija... Nemam presne informacie o dystrofiach ale ak sa nemylim, choroba sa zacne prejavovat ked uz dieta chodi a potom sa dietatko doziva cca 20 rokov, kym atrofia sa moze prejavit uz v maternici a dieto deticky ktorym sa diagnostikuje do 6m zomieraju do 18-24m... Ale urcite nie je dystrofik, ktory sa v pol roku nedokaze pohnut, napapat a ma dychacie pristroje...

godyna
9. jún 2016

http://www.belasymotyl.sk/index.php/o-nas/organ.... Možno tu nieco/ niekoho nájdes...

viaven
autor
9. jún 2016

@inull5 ale dakujem 🙂

viaven
autor
9. jún 2016

@godyna dakujem ,ale tam si tiez iba dystrofici :( niake clanky a infomracie som nasla na nete... len niekedy skusenost cloveka dokaze povedat viac ako milion odbornych clankov...

godyna
9. jún 2016

Skús sa na nich nakontaktovat. Ja som hľadala niekoho s atrofiou ( ale iné ochorenie , ako hľadáš ty) a tam som našla, napriek tomu , ze sa prezentujú ako organizácia dystrofikov

viaven
autor
9. jún 2016

@godyna aha, tak to ma nenapadlo 🙂 skusim tam napisat... dakujem 🙂

godyna
9. jún 2016

Držím Vám palce obom.

svsaty
22. jún 2016

@viaven pozri tento link http://www.nataliakollar.sk/ urcite ti poradia z vlastnej skusenosti

zuzickasv
25. jún 2016

Ahoj, nasej dcerke bola diagnostikovana zavazna forma sma1 hned po narodeni. Teraz ma 5 tyzdnov, od narodenia je v nemocnici na jiske napojena na umelu plucnu ventilaciu.
Tu je link na ceske forum o sma http://forum.dumrodin.cz/ ja som tam nasla nejake info.

viaven
autor
26. jún 2016

@zuzickasv To mi je velmi luto... nam bola tiez diagnostikovana SMA typ 1 co je ten najhorsi... ale sme na tom o nieco lepsie ako vy... :( dostupne informacie som nasla asi vsetky... dokonca skupinu mamiciek, ktore s tym bojuju rovnako... poslem ti spravu...

janika84
19. dec 2016

@viaven
@zuzickasv ahojte.my sme dnes boli na genetike a brali mu krv aj na toto ochorenie.ze vysledky mozu trvat aj do jedneho roka.prosim kde si nasla informacie a ako a na zaklade coho vam diagnostikovali

viaven
autor
19. dec 2016

Ahoj, genetika v podstate ani dolezita nie je... Nam nevysla. Boli ste na.EMG vysetreni?
Kolko ma maly? Aky ma problem? Ake dalsie diagnozy vam testovali?
Vysledky boli asiza rva mesiace ak si to dobte pamatam. Neboj zvladnete vsetko a dobre to dopadne 😉

janika84
20. dec 2016

@viaven ahoj.maly ma 4mesiace.slabo sa drzi.doktorka nas poslala na neurologiu a genetiku.neurolog povedal ze ma ten svalovy tonus taky hranicny.ze si mysli ze tonic vazne neni.no uz sme boli objednany na genetiku tak sme sli.tam ho obzerali....vraveli si medzi sebou a potom som v papieroch vycitala ze treba vylucit tuto diagnozu.a ze vysledky trvaju do roka...som na nervy.a hrozne mi pomaha ked sa mozem porozpravat s niekym kto vie o co ide

janika84
20. dec 2016

@viaven este mu brali metabolicke poruchy a kariotyp.vam bolo co?ako ste na to prisli

viaven
autor
20. dec 2016

Nam v 4 mesiacoch nedrzal hlavicku vobec. Nozickami uz tiez nehybal. Inakpri tejto diagnize nozky odchadzaju prve. Kope ich dohora? Vidis ze by sa zhorsoval? Kde ste boli na genetike? Je to strasne dlho. Skuste sa objednat k mudr Megovi na EMG vysetrenie. Neni to take strasne bolestive a budes vediet vysledky hned. Genetika nie je az taka podstatna. Maly diagnozu geneticky nema ale emg ukazalo denervacne zmeny a klinicky sa nehybe, takze ma SMA. Genetiku nik neriesi. Ta je komplikovana. Malleho si treba hlavne sledovat. Pri SMA postupne vladze.menej a menej. Nas v dvoch mesiacoch hlavku drzal v 4 mu uz kvecala, nozicky nevedel tiez od 2 mesiacov dohora vykopnut ale u kazdeho to ide inak rychlo. SMA je hnusna diagnoza a verim ze vam sa nepotvrdi. Skus sa este popytat na pompeho. Maju cca rovnake prejavy ale pompe je liecitelny. Avsak ma ho take mizive percento ludi ze nam povedali na zaklade toho ze ho isto nemame 😀 ale my sa natrepeme vsade a nas mily genetik nam zobral nakoniec krvicku aj z prsteka na pompeho a zial ten vysiel negativne. Ale treba poskusat 😉

janika84
20. dec 2016

@viaven so strasne mila.a vas pripad ma hrozne mrzi.boli sme v ziline na genetike.ja prave vidim pokroky.on sa nedrzal vobec a teraz sa uz zacina.hlavkuna brusku zdviha pekne.nozicky sa tiez snazi.ale na chrbate ked ho chcem potiahnut za ruky tak vobec.nohy ma prave silne by som povedala.zapiera sa nimi tak ze sa uplne odsuva.zacal sa aj usmievat a gagotat.oni ho tam videli pol hodinu leziaceho.ja ho pozorujem 4mesiace.a javidim ze je pozadu oproti rovesnikom ale mam pocit ze napreduje

viaven
autor
20. dec 2016

Prave kukam papiere v ziline nam genetika trvala 5 tyzdnov. Neboj, rok to nebude urcite 🙂 a pan doktor Cisarik je velky odbornik. My sme vosli a hned vravi ze to vyzera na SMA a mal zial pravdu. Kategiricky musite pockat. Ale ak ta mozem upokojit, my sme v 4 mes nozickami nehybali vobec, hlavkou nikdy nepasol koniky a zacala mu padat ajked som ho drzala na rukach. Ja som videla kazdym dnom ze j

viaven
autor
20. dec 2016

E to horsie a horsie... Maly bude v pohode, uvidis 😉 cvicite vojtu? Ta velmi pomaha dokonca aj smakom 😉

zuzickasv
20. dec 2016

My sme mali vysledky z genetiky do 3 tyzdnov, robili aj testy na ine ochorenia (metabolicke poruchy, pompeho) a postupne vylucovali co by to mohlo byt, az kym sa nepotvrdila sma. Vysledky na prenasacstvo boli po mesiaci. Velmi drzim palce aby to nebol vas pripad!

viktoriczodor
7. apr 2017

Ahojte kocky. Zial mojmu 16 mesacnemu syncekovi diagnostikovali SMA typ 2. Viete mi poradit, co nasleduje po diagnoatike? Musi mat specialne cvicenie,lieky? Ako rychlo sa stav zhorsi? Bol niekto z Vas v Kyjevi na liecbe kmenovymi bunkami? Dakujem za pomoc

viaven
autor
11. apr 2017

@viktoriczodor ahoj, po diagnostike nic... Lekari ti povedia ze sa neda nic robit. Ale ano, treba cvicit. U vas to pojde o nieco pomalsie, takze hlavu hore... Vsetci cakame na liek.ktory je v schvalovani. Pisala som vam ip, kludne ma kontaktujte ak budete mat chut 🙂

iwettka30
27. okt 2019

@viaven ahojte baby, chcela by som sa opýtať ako sú na to vaše detičky s touto chorobou, naša neuro ma podozrenie u dcérky na toto ochorenie, čakáme na vyšetrenie EMG